Sari la conținut
Forum Roportal
r4ull

Cat de des mergeti la vernisaje de pictura...?

Evaluează acest topic

Pictura..  

31 membri au votat

  1. 1. Cat de des mergeti la vernisaje de pictura...?

    • O data pe saptamana.
      4
    • O data la 2 saptamani.
      3
    • O data pe luna.
      7
    • O data la 3 luni.
      2
    • O data la jumate de an.
      3
    • O data pean.
      4
    • Nici odata.
      8


Postări Recomandate

cat de des mergeti la un vernisaj de pictura....?eu acu 2 luni am fost ultima data...

eu am fost acum 2 luni,dar daca as avea timp as merge mai des....din pacate programul de lucru nu imi permite..

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Eu nu am tot timpul ocazia....

uite,maine la ora 2 ma duc la vernisaj la Prefectura.Expun elevii Scolii de Arte,adica ai mei colegi.....

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Vernisajul este deschiderea oficiala a unei expozitii. Te adresezi cumva diasporei din Paris sau New York de ne intrebi daca mergem o data pe saptamana? :yahoo:

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Vernisajul este deschiderea oficiala a unei expozitii. Te adresezi cumva diasporei din Paris sau New York de ne intrebi daca mergem o data pe saptamana? :P

hehe,eu acuma am vazut testul....e cam exagerat ce-i drept,o expozitie sta deschisa uneori luni de zile ..... :yahoo:

Editat de arielle

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Sincer, vernisajele nu imi plac. Nu am cunostinte teoretice solide in domeniu, iar speechurile de deschidere ma plictisesc. Acolo de obicei lumea se duce ca sa fie vazuta, ca 'da bine', mai ales daca este si presa. E trist sa vezi cum lumea casca, iar apoi da buluc la vin si saratele (a, da, eventual mai e si inghesuiala). In consecinta, la vernisaje merg doar daca prietenii artisti ma cheama la ale lor.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Sincer, vernisajele nu imi plac. Nu am cunostinte teoretice solide in domeniu, iar speechurile de deschidere ma plictisesc. Acolo de obicei lumea se duce ca sa fie vazuta, ca 'da bine', mai ales daca este si presa. E trist sa vezi cum lumea casca, iar apoi da buluc la vin si saratele (a, da, eventual mai e si inghesuiala). In consecinta, la vernisaje merg doar daca prietenii artisti ma cheama la ale lor.

cam asa ceva...daca esti artist te duci sa studiezi reactiile la lucrarile tale,uneori se mai decerneaza si premii....nu trebuie sa ai cunostinte solide in domeniu,ci doar sa iti placa genul si sa admiri ....sau nu....e ca si cum te-ai duce la un film...mut.... :spiteful:

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Creează un cont sau autentifică-te pentru a adăuga comentariu

Trebuie să fi un membru pentru a putea lăsa un comentariu.

Creează un cont

Înregistrează-te pentru un nou cont în comunitatea nostră. Este simplu!

Înregistrează un nou cont

Autentificare

Ai deja un cont? Autentifică-te aici.

Autentifică-te acum

×