Sari la conținut
Forum Roportal
Darianna

Datoria de a iubi

Evaluează acest topic

Postări Recomandate

Subiectul s-a pus in discutie pe un alt topic unde nu isi prea avea locul. Consider ca este o tema interesanta si ca parerile nu s-au epuizat acolo.

Ma intriga gandirea acelui user care (inca mai sper) ca a lansat ideea din teribilism.

 

O femeie sau un barbat implicat intr-o relatie are DATORIA DE A IUBI?

Exista asa ceva?

Iubim din suflet sau din datorie fata de partener?

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Subiectul s-a pus in discutie pe un alt topic unde nu isi prea avea locul. Consider ca este o tema interesanta si ca parerile nu s-au epuizat acolo.

Ma intriga gandirea acelui user care (inca mai sper) ca a lansat ideea din teribilism.

 

O femeie sau un barbat implicat intr-o relatie are DATORIA DE A IUBI?

Exista asa ceva?

Iubim din suflet sau din datorie fata de partener?

Datorie ? e sensul vietii...nici macar nu poti explica de ce iubesti...iubesti fiindca iubesti...fiindca asa simti si nu poti altfel...daca e din datorie,e un fals.....

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
O femeie sau un barbat implicat intr-o relatie are DATORIA DE A IUBI?

Exista asa ceva?

Iubim din suflet sau din datorie fata de partener?

 

Sigur ca nu poti iubi din datorie. Sau din obligatie. Nici nu cred ca poti spune DE CE iubesti pe cineva. Iubesti pentru ca... iubesti.

In schimb, atunci cand te angajezi intr-o relatie, ai datoria sa-ti respecti partenerul, ai datoria sa nu-i inseli increderea, ai datoria sa fii langa el atunci cand are nevoie etc.

Evident , nu toata lumea isi face datoria. :tease:

 

Se pare ca am scris in acelasi timp cu Arielle si am scris acelasi lucru. Dar nu am sa sterg, chiar daca suna ca un ecou. Nu cred ca exista niste motive anume pentru care iubim. Cum spunea Ibraileanu:

"NU O IUBESTI PENTRU CA ARE CALITATI, CI ARE CALITATI PENTRU CA O IUBESTI."

Editat de micalutza

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Domnul sau doamna cu care nu sunt de acord a mai zis si asta:

 

Hmm oare daca nu ar fi o datorie sa ti iubesti partenerul nu am fi infideli? defapt toti o luam ca o datorie dar fara sa ne dam seama ... a fost doar o parere nu trebuie sa mi sariti toti in cap si datoria se referea si la pat am omis sa va spun :tease: (acum cred ca am dat cu batul in balta)

 

Avem datorii la pat?!

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Domnul sau doamna cu care nu sunt de acord a mai zis si asta:

Avem datorii la pat?!

Ei, Ariana, ...poti sa ramai dator... :tease:

Editat de micalutza

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

teribilism huh , vezi ca ai pus paranteza gresit :| deci cand am zis datorie m am gandit la faptul ca dragostea este un fel de datorie exact cum a spus si micalutza daca nu ar exista aceasta datorie am ajunge niste infideli si repet m am referit si la pat ca tot era vb de blonde , mai direct sa stie sa o faca sa stie de ce si cum :tease: get it ?

Editat de Erazz

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Daca tu in pat iti faci o datorie, nu as vrea sa dau peste tine. Mi te si imaginez gri, cu antenute, beculete si telecomanda, gata sa iti indeplinesti datoriile in iubire si in pat.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Daca tu in pat iti faci o datorie, nu as vrea sa dau peste tine. Mi te si imaginez gri, cu antenute, beculete si telecomanda, gata sa iti indeplinesti datoriile in iubire si in pat.

nu vreau sa fiu vulgara.....dar o anumita categorie de femei o fac ca pe o datorie,e profesia lor.....intr-o casnicie nu ar trebui sa se puna problema datoriei,sub nici o forma !!!!

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Of intelegi lucrurile gresit nu ma refeream la mine ci la ele dar nu e nimic oricum cred ca aveti dreptate si presupun ca voi nu aveti nici o datorie in iubire dar ma rog...

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

UFFFFFFF, ma faceti sa spun niste lucruri.....!!! :tease:

Eu cred ca in pat trebuie sa iti faci datoria ... de a nu fii egoist. :o:

Editat de micalutza

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Creează un cont sau autentifică-te pentru a adăuga comentariu

Trebuie să fi un membru pentru a putea lăsa un comentariu.

Creează un cont

Înregistrează-te pentru un nou cont în comunitatea nostră. Este simplu!

Înregistrează un nou cont

Autentificare

Ai deja un cont? Autentifică-te aici.

Autentifică-te acum

×