Sari la conținut
Forum Roportal
Darianna

Datoria de a iubi

Evaluează acest topic

Postări Recomandate

Nu iau in calcul datoria parintilor fata de copil..e de la sine inteles ca amandoi trebuie sa aiba grija de el, eu ma refeream la obligatiile unul fata de altul

 

Din nou nu se poate generaliza. Depinde foarte mult de caracterul celuilalt, dar se presupune ca e cel mai bun om din lume, ca doar de aceea l-ai luat, nu?

 

Nu imi raspunde. E o intrebare retorica.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Din nou nu se poate generaliza. Depinde foarte mult de caracterul celuilalt, dar se presupune ca e cel mai bun om din lume, ca doar de aceea l-ai luat, nu?

 

Nu imi raspunde. E o intrebare retorica.

Iti raspund :yes:

 

Am deschis discutia sa se vada ca pot fi situatii in care partenerii pot face compromisuri.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Iti raspund :yes:

 

Am deschis discutia sa se vada ca pot fi situatii in care partenerii pot face compromisuri.

 

Pai nu a zis nimeni ca nu se pot face compromisuri, dar le faci in numele iubirii, nu al datoriei.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Si compromisurile astea is de mai multe feluri. Daca te certi pe tubul de pasta de dinti e o chestie, daca te certi cu el ca te-a inselat e alta chestie...

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Nu cred ca m-am facut inteleasa :yes:

 

Compromisuri se pot face in numele daoriei.

Doamne fereste sa ai un copil condamnat pe viata... eu una as face compromisuri in acest caz. Cei care au copiii cred ca vor aproba.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Nu cred ca m-am facut inteleasa :yes:

 

Compromisuri se pot face in numele daoriei.

Doamne fereste sa ai un copil condamnat pe viata... eu una as face compromisuri in acest caz. Cei care au copiii cred ca vor aproba.

 

Ai sta toata viata langa un barbat pe care nu il iubesti daca ai avea un copil bolnav?

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Ai sta toata viata langa un barbat pe care nu il iubesti daca ai avea un copil bolnav?

DA

 

In ultimele luni mi-am schimbat multe din ideile pe care le aveam despre viata

Editat de mirelut

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Cred ca nu ti-ar mai arde de barbati atunci... ci mai mult de copil...

 

Unde scrie ca iti arde de barbat?!

Tocmai ca un mediul ostil pt un copil nu ar fi tocmai benefic. As prefera sa il cresc singura, decat sa stau cu unul care ne-ar putea distruge si mai mult vietile.

Dar fiind vorba de copii e un subiect delicat...mai ales ca nu avem copii si nici nu ne confruntam cu astfel de situatii. Nu avem de unde sa stim acum cum am reactiona.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Creează un cont sau autentifică-te pentru a adăuga comentariu

Trebuie să fi un membru pentru a putea lăsa un comentariu.

Creează un cont

Înregistrează-te pentru un nou cont în comunitatea nostră. Este simplu!

Înregistrează un nou cont

Autentificare

Ai deja un cont? Autentifică-te aici.

Autentifică-te acum

×