Sari la conținut
Forum Roportal
Geo1000

Primul om pe luna

Evaluează acest topic

Postări Recomandate

Eu cred ca primul om care a pasit pe Luna nu a fost Neil Armstrong ci cameramanul care i-a filmat pe Neil Armstrong si Buzz Aldrin din moment ce a fost transmis la televizor si mai ales momentul cand pasea Neil Armstrong din Modul pe Luna.

Neil Armstrong a fost primul astronaut profesionist care a pasit pe Luna. Cameramanul fiind un astronaut amator care a avut misiunea de a ii filma pe cei 2. De ce nimeni nu sufla nici o vorba despre cameraman? Eu cred ca si lui ar trebui sa ii revina niste laude. De ce cameramanul a ramas in anonimat si nimeni nu sufla nici o vorba despre el?

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Stai ca inainte de asta au intervenit intrebarile si suspiciunile cum ca totul a fost o farsa, prost cosmetizata in imagini.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Eu cred ca primul om care a pasit pe Luna nu a fost Neil Armstrong ci cameramanul care i-a filmat pe Neil Armstrong si Buzz Aldrin din moment ce a fost transmis la televizor si mai ales momentul cand pasea Neil Armstrong din Modul pe Luna.

 

 

Aşa încep legendele. smile.png

 

Însă dacă ne uităm cu oarecare atenţie cum stă treaba, vedem că primul pas al omului pe Lună a fost filmat cu o cameră fabricată de compania Westinghouse, şi montată în exteriorul Modulului Lunar. După coborârea pe Lună, a fost luată de-acolo şi fixată pe suprafaţa lunară.

 

Mai multe se pot citi pe aici.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Decenii nu li sa permis romanilor sa critice sau sa nu creada in publicatile citite de pe Scantaia. Azi cand s-au coborat restrictile nu au unii romani o mai mare placere decat sa nu creada in ce se publica si bineinteles ca noua religie este Mania Conspiratiei.

Chestia cu primii pasi pe lume care se crede de ei ca acestia au fost facut la studioul televizii si nu pe luna nu este singura "conspiratie. " . Exista si atentatul in care a fost omorat presedintele SUA, Kenedy. Aci a fost adoptata cu caldura o teorie Made in USA care descrie cum CIA a initiat atentatul.

Dupa cum am observat eu in cateva plimbari ce am facut in RPR si Romania,in cursul anilor romanii sunt fericiti cand si li se da ocazia sa transmita vre-un zvon fara sa conteze ca acesta nu are nici o posibilitate logica ca sa prezinte fapte reale. Asa trece timpul romanilor si se simt in mijlocul activitatii.

 

 

In trecut la alt forum in limba romana sa discutat exact fapta daca pasii facuti pe luna au fost facuti intr-adevar pe luna. Un participant a scris ca dovada ca tot acel celebru film a fost de fapt o excrocherie a scris domnul ca el a observat ca steagul american a fost nemiscat,parca desenat pe decor. I sa explicat ca pe luna nu exista aer. Bine ,a raspuns, aer nu-i dar vant desigur este....

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

A crede ca dupa fiecare informatie care se da publicului se ascund excrocherii si minciuni,ista este un simptom de Paranoia sau/si teoria conspiratiei..

Da, si Oswald a omorat pe presedintele Kenedy si dracu stie inca cate aiureli inventeaza jurnalisti sarmani care nu au materie ca sa umple cele cateva tururi care trebuie sa umple altfel leafa lor este in pericol. Asa s-au nascut , extraterestii , "farfurii zburatoare" monstrii in lac si horoscopul cum si inca multe altele. .

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Creează un cont sau autentifică-te pentru a adăuga comentariu

Trebuie să fi un membru pentru a putea lăsa un comentariu.

Creează un cont

Înregistrează-te pentru un nou cont în comunitatea nostră. Este simplu!

Înregistrează un nou cont

Autentificare

Ai deja un cont? Autentifică-te aici.

Autentifică-te acum

×