Sari la conținut
Forum Roportal

Postări Recomandate

Buna! Imi place foarte mult sa cant dar timbrul meu vocal este usor ragusit. Asa si vorbesc, tot usor ragusit. Stie cineva sau exista vreo cale prin care sa scap de raguseala sa cant libera?

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

De acord dar nu la mn. Cand cant note ridicate efectiv nu mi se mai aude vocea... am o voce ciudata

Poti folosi stilul Andrea Bocelli, si el a avut aceeasi problema. A rezolvat printr-o metoda simpla : acutele le ia intotdeaua cu tremolo. Incearca si tu, e cea mai buna metoda in acest sens. De asemenea, mai este o metoda, sa "soptesti" acutele, cam in stilul solistului formatiei Scorpions.

  • Upvote 1

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Poti folosi stilul Andrea Bocelli, si el a avut aceeasi problema. A rezolvat printr-o metoda simpla : acutele le ia intotdeaua cu tremolo. Incearca si tu

 

Miruna, daca n-ai tremolo, le poti lua si cu triferment.

  • Upvote 1

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Apuca-te de pictat.

 

Deja pictez. Muzica si pictura sunt pasiunile mele :)

Poti folosi stilul Andrea Bocelli, si el a avut aceeasi problema. A rezolvat printr-o metoda simpla : acutele le ia intotdeaua cu tremolo. Incearca si tu, e cea mai buna metoda in acest sens. De asemenea, mai este o metoda, sa "soptesti" acutele, cam in stilul solistului formatiei Scorpions.

Multumesc foarte mult

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Creează un cont sau autentifică-te pentru a adăuga comentariu

Trebuie să fi un membru pentru a putea lăsa un comentariu.

Creează un cont

Înregistrează-te pentru un nou cont în comunitatea nostră. Este simplu!

Înregistrează un nou cont

Autentificare

Ai deja un cont? Autentifică-te aici.

Autentifică-te acum

×