Sari la conținut
Forum Roportal
piciulina

dragoste

Evaluează acest topic

Postări Recomandate

sunt intr-o situatie de nedescris...ma simt f rau....niciodata nu mi s-a mai intamplat:(....am un prieten de 7 luni de zile,chiar azi pe 9 se fac 7 luni si...:( ma simt atat de singura si parca nu are nevoie de mine:( acum 2 zile tatal lui a avut un accident de munca si a murit ...am vrut sa stau langa el dar a fost plecat la verisori...ma simt inutila si nush ce sa mai fac in situatia asta,nu am mancat si nici nu vreau sa vb cu nimeni pt k unii nu ma inteleg.am vrut sa fiu alaturi de el dar nu am avut aceasta posibilitate si credeti-ma ca ma doare enorm...:((....si acum knd scriu acest mesaj plang.....ma intreb dc sunt atat de proasta si ma consum?:((.....in aceste 7 luni , o luna jumate a fost internat in spital si am fost alaturi de el zilnic....va imaginati ce simt eu acum cand parca simt cum se indeparteaza de mine si nu sunt decat o simpla fata....:( as vrea sa fiu mai indiferenta , sa nu ma mai consum, poate cineva vrea sa vb cu mine:(( multumesc

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Pai trebuie sa te gandesti bine daca tine la tine atat de mult pe cat tii tu la el ca asa oricine care este internat in spital are nevoie de cineva aproape si normal ca se poate ascunde dar gandindu ma ca sunt 7 luni nush ce sa zic ... poate are nevoie de putina liniste sa nu l bata nimeni la cap si credema cand iti moare cineva nu mai ai chef de "giugiuleli" sau altele , incearca sa tii o legatura constanta cu el fara sa aduci vorba de cum te simti sau asa poate se sictireste pentru ca ii aduce aminte de tatal lui :tease: eu zic sa incerci sa te calmezi si sa iesi cu o prietena cu care te intelegi f bine si cu care te simti bine credema ajuta :o:

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
sunt intr-o situatie de nedescris...ma simt f rau....niciodata nu mi s-a mai intamplat:(....am un prieten de 7 luni de zile,chiar azi pe 9 se fac 7 luni si...:tease: ma simt atat de singura si parca nu are nevoie de mine:( acum 2 zile tatal lui a avut un accident de munca si a murit ...am vrut sa stau langa el dar a fost plecat la verisori...ma simt inutila si nush ce sa mai fac in situatia asta,nu am mancat si nici nu vreau sa vb cu nimeni pt k unii nu ma inteleg.am vrut sa fiu alaturi de el dar nu am avut aceasta posibilitate si credeti-ma ca ma doare enorm...:o:(....si acum knd scriu acest mesaj plang.....ma intreb dc sunt atat de proasta si ma consum?:o:(.....in aceste 7 luni , o luna jumate a fost internat in spital si am fost alaturi de el zilnic....va imaginati ce simt eu acum cand parca simt cum se indeparteaza de mine si nu sunt decat o simpla fata....8) as vrea sa fiu mai indiferenta , sa nu ma mai consum, poate cineva vrea sa vb cu mine:(( multumesc

 

Unele lucruri nu le rezolvă dec

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Atunci cand barbatii sufera, te accepta in preajma lor doar daca le esti sotie. Lasa-l sa-si traiasca durerea si sa revina singur. Incearca sa nu te mai consumi. E firesc sa nu vrea sa-l vezi acum.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Imi pare rau pentru necazul tau. Imi amintesc cand au murit parintii tatalui meu. A mers singur acasa la inmormantare. Nu a luat-o pe maica-mea. Fiecare om reactioneaza intr-un anumit fel in fata mortii. Iar unii nu vor sa fie vazuti suferind. Poate vrea sa te protejeze prin asta. Vei suferi mult mai mult vazandu-l in starea in care e. El trebuie sa stie ca esti alaturi de el si ca il iubesti. Atat! Dupa ce va trece evenimentul vei intra iar pe primul plan. Acum trebuie sa ai intelepciunea de ati accepta locul secund.

Editat de thunami

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Atunci cand barbatii sufera, te accepta in preajma lor doar daca le esti sotie. Lasa-l sa-si traiasca durerea si sa revina singur. Incearca sa nu te mai consumi. E firesc sa nu vrea sa-l vezi acum.

Cred ca asta spune tot :tease:

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

×