Sari la conținut
Forum Roportal
Ampera

Eutanasia si sinuciderea asistata

Evaluează acest topic

Postări Recomandate

pai sinucidere e, cine zice altceva? sinucidere asistata. chiar crede cineva ca e omor?

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

fac biserica!

 

nu cred ca aia de sunt de acord cu practica asta dau 2 bani pe biserica.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Eu am invatat ceva in viata - oricat de de cacat ar fi ziua de azi, sau luna asta, sau anul asta, daca ai rabdare lucrurile se aseaza in asa fel incat sa iti gasesti locul si sa poti trai impacat. Singura problema e ca vorbesc din pozitia omului care abia daca raceste o data pe an si care, oricat de sedentar ar fi, ajunge inapoi in forma in maxim o luna. Cand o sa am vreo boala incurabila, in faza terminala, o sa pot sa dau un raspuns adecvat dilemei asteia, deocamdata corpul meu din tabla si adaptarea spartana la orice fel de conditii ma face sa fiu pro-life, oricat de naspa mi se pare life cateodata.

  • Upvote 2

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Sunt oameni in situatii critice, care nu mai pot schimba ceva. Cancerul, de ex, chiar de poate fi tratat uneori, daca a trecut de o etapa (metastaza) e ireversibil si moartea in chinuri iminenta. Bolnavul e stapanul vietii lui si decizia lui trebuie respectata cu strictete.

Daca poate sa se sinucida, e bine s-o faca el, daca nu, uman e sa fie ajutat, nu lasat in suferinta.

Morfina are efect o perioada, apoi doza trebuie crescuta si iar crescuta...dar medicii refuza deseori, tocmai pt. ca pot fi trasi la raspundere daca pacientul moare din supradoza.

  • Upvote 5

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

 

Ar trebui sa faci, pentru ca poate nu toata lumea are cunostinte de engleza avansata incat sa priceapa pe deplin textul si in afara de asta suntem pe un forum in lb romana.

 

daca promiti sa comentezi in detaliu poate ca o sa fac happy.png

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

 

 

 

 

 

Nu stiu daca ai parinti sau bunici , dar daca nu iti plac pensionarii , poate cineva are grija si tu nu apuci varsta lor.

Sper sa ai parinti care gandesc la fel ca tine, pt ca e chestia doar de timp pana iti va identifica cineva handicapul din taratza pe care o ai in cap!

 

7 zile ai contul suspendat. Si am fost indulgenta!

 

Mesajele vor ramane vizibile. Toate! Consider ca nu ai primit replici nici 1% fata de cat meritai.

 

Cred ca are si parinti si bunici, care il cam incurca. :lol:

Isi varsa naduful pe net. :D

 

ok, deci esti indreptatit sa-ti ceri eutanasierea!

:rot:

Ceea ce nu pricep eu este legatura intre eutenasiere si pensionari. WTF ? Ma lumineaza si pe mine cineva cum a derapat subiectul in directia asta, in mintea lui Redondo ? huh.png

 

"Politicienii " nostri au atata bun simt, incat au aruncat magareata incompetentei lor, pe bietii pensionari. Cica tara nu are bani, fiindca sunt prea multi pensionari. Nu zic ccca ei fura tot ce prind. :D

Sunt oameni in situatii critice, care nu mai pot schimba ceva. Cancerul, de ex, chiar de poate fi tratat uneori, daca a trecut de o etapa (metastaza) e ireversibil si moartea in chinuri iminenta. Bolnavul e stapanul vietii lui si decizia lui trebuie respectata cu strictete.

Daca poate sa se sinucida, e bine s-o faca el, daca nu, uman e sa fie ajutat, nu lasat in suferinta.

Morfina are efect o perioada, apoi doza trebuie crescuta si iar crescuta...dar medicii refuza deseori, tocmai pt. ca pot fi trasi la raspundere daca pacientul moare din supradoza.

 

Daca voi avea nesansa de a ma imbolnavi de o boala degenerativa, dureroasa, prefer sa mor, decat sa ma chinui si sa-i chinui si pe cei din jurul meu.

  • Upvote 1

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

 

"Politicienii " nostri au atata bun simt, incat au aruncat magareata incompetentei lor, pe bietii pensionari. Cica tara nu are bani, fiindca sunt prea multi pensionari. Nu zic ccca ei fura tot ce prind.

 

 

Imi inchipui. Mda, de aia nu are tara bani, pentru ca hoardele de pensionari cu pensii grase si nesimtite, huzuresc, in timp ce saracii politicieni se sacrifica pentru binele ei. :roll:

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Creează un cont sau autentifică-te pentru a adăuga comentariu

Trebuie să fi un membru pentru a putea lăsa un comentariu.

Creează un cont

Înregistrează-te pentru un nou cont în comunitatea nostră. Este simplu!

Înregistrează un nou cont

Autentificare

Ai deja un cont? Autentifică-te aici.

Autentifică-te acum

×