Sari la conținut
Forum Roportal
Allexandrra

Biblioteca de filozofie

Evaluează acest topic

Postări Recomandate

Eu am terminat de citit ieri cartea "Filozofia muncii în societatea postagricolă" de un autor decedat. Mâine voi începe cartea "Argumente filozofice pentru sporirea recoltei de cartofi", pe care am văzut-o în vitrina librăriei săteşti (era în compania unei reviste cu fete goale, care este însă prea scumpă). După aceea voi dormi mult mai bine, deoarece voi fi un adevărat filozof cu baze temeinice, ceea ce vă doresc şi vouă. Cititul profund poate avea astfel de efecte benefice şi trainice. 

 

Nae Tractoristu

  • Upvote 1

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Eu am terminat de citit ieri cartea "Filozofia muncii în societatea postagricolă" de un autor decedat. Mâine voi începe cartea "Argumente filozofice pentru sporirea recoltei de cartofi", pe care am văzut-o în vitrina librăriei săteşti (era în compania unei reviste cu fete goale, care este însă prea scumpă). După aceea voi dormi mult mai bine, deoarece voi fi un adevărat filozof cu baze temeinice, ceea ce vă doresc şi vouă. Cititul profund poate avea astfel de efecte benefice şi trainice. 

 

Nae Tractoristu

Cu toată stima!

Topicul ăsta chiar se voia unul în care să găsim oareșce repere cu privire la gândirea filosofică.

Hai să nu-l bagatelizăm.

Ca să te scoți, maestre, e musai să bagi ceva fain colea, la biblioteca de filosofie! :)

  • Like 1

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Creează un cont sau autentifică-te pentru a adăuga comentariu

Trebuie să fi un membru pentru a putea lăsa un comentariu.

Creează un cont

Înregistrează-te pentru un nou cont în comunitatea nostră. Este simplu!

Înregistrează un nou cont

Autentificare

Ai deja un cont? Autentifică-te aici.

Autentifică-te acum

×