Sari la conținut
Forum Roportal

Evaluează acest topic

Postări Recomandate

Deci, am 17 ani si cam de la 15 am dat de cosuri... A inceput usor, etc. mai apareau, mai dispareau, dar de cand a inceput vara care a trecut mi s-au dus toate... Acum ca a inceput scoala trebuie sa strice si mizeriile alea mici cu puroi starea si aspectu meu...
Ce stiu eu (nu sunt sigur ca este adevarat) este ca aceste cosuri apar din cauza faptului ca esti excitat si virgin/nu ai facut-o fara prezervativ. Cum am mai zis, daca cineva stie ceva despre cosuri si ce zic n-are nici o legatura, macar poate v-am facut sa zambiti :))

 

 

Ce vreau sa stiu, cum scap de ele, ca de duminica mi s-au dublat, am ajuns cum eram acum un an si sincer ma dispera sa am cosuri pe fata.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Mergi la dermatolog. Cel mai bine sa tratezi serios o problema care s epare ca te afecteaza serios.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Încearcă masca cu argila.

Găsești la Kaufland o găletușa de argila cosmetica pana în 20 lei.

 

Mod de preparare

1 lingurita de praf de argila se amesteca cu aproximativ 1 lingurita de apa pana se formeaza un fel de pasta.

 

Mod de aplicare

Prima saptamana: in fiecare seara

Dupa prima saptamana: 2-3 ori pe saptamana

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

De acnee se   poate scapa si  printr-un regim alimentar bine pus la punct si printr-o detoxifiere  regulata a organismului. Toxinele din organism   pot sa contribuie la declansarea acneei.

  • Upvote 1

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Creează un cont sau autentifică-te pentru a adăuga comentariu

Trebuie să fi un membru pentru a putea lăsa un comentariu.

Creează un cont

Înregistrează-te pentru un nou cont în comunitatea nostră. Este simplu!

Înregistrează un nou cont

Autentificare

Ai deja un cont? Autentifică-te aici.

Autentifică-te acum

×