Sari la conținut
Forum Roportal
VEMANS

Tableta slate 7 - nu se conecteaza la PC

Evaluează acest topic

Postări Recomandate

M-am "blagoslovit" cu o tableta slate 7 . Calul de dar nu se cauta la dinti , nu ? Nu sunt cunoscator in domeniul IT asa ca nu ma injurati daca pun o intrebare inepta. Am vrut sa descarc muzica din calculator pe ea dar nu o recunoaste calculatorul . Care ar fi cauza?

Multumesc anticipat pentru orice ajutor

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Fiind cu sistem Android, la cuplarea cablului USB cu calculatorul trebuie sa va apara o notificare sau un dialog, ceva, in care va intreaba "doar incarcare" sau "unitate disc".

O alta varianta este sa scoateti cardul si sa-l puneti direct la calculator.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

A aparut ; dar cand am mers mai departe a cautat ceva (pe net ?) si dupa vreo 3-4 min mi-a spus ca nu a gasit (am reprodus din memorie , poate nu au fost chiar cuvintele acestea). Sun contrariat deoarece la tf Vodafone pe care il am tot cu Android am putut sa ma "leg" si sa descarc fotografii. Aici nu vrea nici macar asa ceva

In tableta nu am avut nici-un card . Este obligatoriu un miniSD (parca asa se numeste)?

Multumesc oricum pentru raspuns

Editat de VEMANS

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Banuiesc ca l-ai primit de nou, in cutie si cu tot ce trebuie. Va trebui sa petreci ceva timp impreuna cu manualul, sigur are ceva legat de conectarea la calculator. (eu ca sa iti dau un raspuns documentat as fi descarcat manualul de pe site-ul producatorului si as fi vazut acolo cum se face, dar nu prea am timp sa fac toate astea)

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

L-am primit desfacut, fara manual de utilizare. Pe site-ul producatorului am gasit un manual , inclusiv in romana, dar din care nu m-am dumirit cu nimic.

O sa mai caut. Ma gandesc daca n-ar trebui sa instalez in calculator un driver pentru tableta.

Multumesc pentru bunavointa, o sa mai "pritocesc" la ea.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Creează un cont sau autentifică-te pentru a adăuga comentariu

Trebuie să fi un membru pentru a putea lăsa un comentariu.

Creează un cont

Înregistrează-te pentru un nou cont în comunitatea nostră. Este simplu!

Înregistrează un nou cont

Autentificare

Ai deja un cont? Autentifică-te aici.

Autentifică-te acum

×