Sari la conținut
Forum Roportal
acces realitate

Gustul fructelor si al legumelor

Evaluează acest topic

Postări Recomandate

Ce facem, a trecut vara si nu am gustat o leguma cu gust natural?

Fructele si legumele taranilor, au ajuns si ele fara gust, oare nu e posibil sa facem nimic decat sa consumam docili porcarile pe care potentatii natiunii hotarasc sa ni le ofere?

Si in acest caz nu e nimic de facut?

Inca ma exista in tara fructe si legume cu gust natural, inca !

Cum salvam gustul fructelor si legumelor noastre de ingineria genetica?

Am mari dubii ca ar mai exista cereale nemodificate genetic, sper sa ma insel.

Noile livezi plantate in ultimii 15-20 de ani au avut toate sansele sa se faca cu material saditor modificat genetic iar din semintele de legume livrate pe piata de profil cresc legume fara nici un gust; de ce oare?

Oare nu avem nici un cuvant de spus?

Editat de nimeni d

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Foarte interesant (ne)rasunsul, mai ales la ultima intrebare.

dirol.gif

NU!!!!

 

In weekend am cumparat niste rosii, tot de la tarani zice-se.;de-a dreac daca nu au acelasi gust toate, orice leguma sau fruct mananci are acelasi gust, practic sunt inspide.

Am reusit sa le mananc pentru ca le-am amestecat cu mere din marul pe care il avem in curte.

Anul trecut am reusit performanta ca atunci cand am cumparat cele mai multe nuci, sa le nimeresc si pe astea fara gust; nu stiam ca si nucile pot fi fara gust.

Acuma am cumparat primele nuci pe anul acesta si sunt gustoase.smile.png

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

1. Ce facem, a trecut vara si nu am gustat o leguma cu gust natural?

2. Fructele si legumele taranilor, au ajuns si ele fara gust, oare nu e posibil sa facem nimic decat sa consumam docili porcarile pe care potentatii natiunii hotarasc sa ni le ofere?

3. Si in acest caz nu e nimic de facut?

4. Inca ma exista in tara fructe si legume cu gust natural, inca !

5. Cum salvam gustul fructelor si legumelor noastre de ingineria genetica?

6. Am mari dubii ca ar mai exista cereale nemodificate genetic, sper sa ma insel.

7. Noile livezi plantate in ultimii 15-20 de ani au avut toate sansele sa se faca cu material saditor modificat genetic iar din semintele de legume livrate pe piata de profil cresc legume fara nici un gust; de ce oare?

8. Oare nu avem nici un cuvant de spus?

Pai eu sunt convins ca vina este a ta deoarece au am cules si mancat fructe si legume foarte bune.

1. Nu e nimeni de vina decat tu.

2. Daca arata a taran asta nu inseamna ca iti vinde produse crescute de el. Nu trebuie sa te uiti prea mult sa vezi ca marfa e in cutii le la import.

3. Tu nu stiu dar eu sigur aleg ce pun in gura.

4. Pai ai gasit un subiect bun de investigat. Cand incepi?

5. Sunt alti care deja au facut asta si chiar ofera gratis seminte agricole naturale.

6. Sigur te inseli.

7. Ai dovezi pt aceasta afirmatie?

8. Cuvinte ai spus multe dar este nevoie de fapte. Steptam rezultatul investigatiei tale si sper sa nu dai banii tai pe ce nu iti place.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Atunci situatia ta/voastra este foarte trista si ma bucur ca eu ca individ pot decide ce pun in gura.

Acum inteleg de ce cer sa gust la magazin inainte sa cumpar.

Eu am grija de mine nu alti.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Chiar ma bucur pentru tine , esti un caz fericit .

Parerea mea este ca in cele mai multe cazuri nu stim ce mancam , nu stim de unde vine , mai pe scurt nu stim nimic si mancam multe porcarii si multe produse contaminate .

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Creează un cont sau autentifică-te pentru a adăuga comentariu

Trebuie să fi un membru pentru a putea lăsa un comentariu.

Creează un cont

Înregistrează-te pentru un nou cont în comunitatea nostră. Este simplu!

Înregistrează un nou cont

Autentificare

Ai deja un cont? Autentifică-te aici.

Autentifică-te acum

×