Sari la conținut
Forum Roportal
Fernandaa

Test personalitate Jung

Postări Recomandate

exista si variante prescurtate

Dar Reprobabil personalitate prescurtata nu are, ci chiar augmentata si aglutinata si eterogena.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Al patrulea, INFP, al cincilea ISFJ. Se cunoaste ca n-am avut ce face in seara asta. Oricum, per total, as fi o corcitura de visator pur sange cu un visator care are sanse sa concretizeze ceva.

  • Upvote 1

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Cine-si ia timp sa compuna aceste intrebari si concluzii ... ma intreb???

 ... niste mormoni precis ca in State ei scot reguli pentru birouri si reguli in contabilitate

ce n-are nimic cu meseria.   

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

M-am luat dupa Finnian (vorba vine) si, ca sa ma complic ca oricum nu aveam de facut altceva, am mai facut doua teste si de data asta am iesit INTJ. La testele scurte imi iese INTP si la alea lungi iese INTJ. Ma cam indoiesc eu ca as fi INTJ, sunt un dezastru in ceea ce priveste increderea in sine.

Aproximativ 1% din populatie este tipul INTJ. Acestia sunt cei mai pragmatici, mai teoretici si au cea mai mare incredere in sine dintre toate tipurile. Iau cu usurinta decizii si sunt foarte independenti. Adora ideile logice si sunt atrasi de cercetarile stiintifice. INTJ priveste mai degraba spre viitor decat spre trecut si are o viziune realista. Adesea intelectual, ii plac problemele si analizele complexe, este interesat in a deveni tot mai bun si invata toata viata. Traieste intr-o lume plina de abstractii si teorii, iar preocuparea pentru concepte ii poate face sa fie distrati.

Editat de Xylia
  • Like 1
  • Upvote 1

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

M-am luat dupa Finnian (vorba vine) si, ca sa ma complic ca oricum nu aveam de facut altceva, am mai facut doua teste si de data asta am iesit INTJ. La testele scurte imi iese INTP si la alea lungi iese INTJ. Ma cam indoiesc eu ca as fi INTJ, sunt un dezastru in ceea ce priveste increderea in sine.

Aproximativ 1% din populatie este tipul INTJ. Acestia sunt cei mai pragmatici, mai teoretici si au cea mai mare incredere in sine dintre toate tipurile. Iau cu usurinta decizii si sunt foarte independenti. Adora ideile logice si sunt atrasi de cercetarile stiintifice. INTJ priveste mai degraba spre viitor decat spre trecut si are o viziune realista. Adesea intelectual, ii plac problemele si analizele complexe, este interesat in a deveni tot mai bun si invata toata viata. Traieste intr-o lume plina de abstractii si teorii, iar preocuparea pentru concepte ii poate face sa fie distrati.

 

Si de ce n-ai fi? Teoretic, asa.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Creează un cont sau autentifică-te pentru a adăuga comentariu

Trebuie să fi un membru pentru a putea lăsa un comentariu.

Creează un cont

Înregistrează-te pentru un nou cont în comunitatea nostră. Este simplu!

Înregistrează un nou cont

Autentificare

Ai deja un cont? Autentifică-te aici.

Autentifică-te acum

×