Sari la conținut
Forum Roportal
incrocosabilul

despre faxuri

Postări Recomandate

Sunt conectat la internet prin cablu si as vrea sa trimit faxuri cu ajutorul calculatorului.Am inteles ca imi trebuie un modem .Dupa aceea ar trebui sa ma leg la linia telefonica? Cine are o astfel de conexiune si poate sa-mi raspunda exact cum se face treaba asta?

 

 

 

Multumiri anticipate!

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Trebuie sa instalezi un program care stie sa trimita si sa primeasca fax-uri. Nu stiu ce sistem de operare folosesti.

In windows xp de exemplu daca mergi in control panel -> add/remove programs -> Windows components, poti selecta sa instalezi fax services.

De asemenea poti cauta pe net alte programe mai complexe dar care probabil in modul sareware nu vor avea functionalitate completa.

Eu nu am trimis niciodata asa ca mai mult nu pot sa te ajut.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Completez: da, prin modem se trimite fax. Windows 2000 (si probabil si XP) au pachetul de fax de care a zis Bogdan. Poti face clicca dreapta -> send to -> fax. De asemenea CD-ul cu care vine modemul ar trebui sa aiba soft de fax.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

:lol2:

Nu ai nevoie de nimic, modem, linie de telefon shi alte chestii in plus, daca vrei poti incerca Serviciul Fax prin Internet, primesti faxurile gratis la tine in cont sau pe email, faci trimiteri in orice colt al lumii. E grozav Incearca!

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Vizitator
Acest topic este acum închis pentru alte răspunsuri.

×