Sari la conținut
Forum Roportal

Evaluează acest topic

Postări Recomandate

Buna ziua tuturor,

 

Cazul tau nu e unul deosebit ci unul foarte banal. Iti spun eu cum a reusit sa te uite, sa te insele, sa-ti dea papucii. Nu te-a luat niciodata in serios. Doar s-a distrat cu tine. De ce vi se intampla unora astfel de lucruri? Pentru ca nu stiti sa priviti la sufletul omului. Va atrag doar chestiile de suprafata, chestii care va provoaca emotii intense. Si de aici confuzia - aveti impresia ca emotiile alea intense n-au cum sa fie starnite decat de un barbat super deosebit.

 

S.R -- Nu a contat pt mine frumusetea lui, sau banii ... am pus accent doar pe ceea ce vedeam in interiorul lui..

Eu ti-am zis sa nu te mai atraga lucrurile ne-nice. :lol:

  • Upvote 2

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Ai cam fost manta de ploaie. Nu exista "am nevoie de timp" sau "nu meriti sa suferi pentru mine" - astea sunt spuse fie din mila fie din lasitate. Oricare ar fi cazul e nimerit sa simti ca el/ea nu te merita si nu ca nu esti suficient de bun/a pentru el/ea. Sa cazi in depresie e oarecum firesc daca depresia asta nu tinde sa-ti distruga viata. Pesemne ca esti foarte emotiva - ceea ce cateodata este rau - as spune azi, in societatea de azi, adeseori.

 

Iesi in oras cu amicii si uita-l pe individ. Razi. Citeste, invata ceva nou, fa ceva nou, orice dar sa fie productiv. Nu are rost sa hranesti depresia prin ipohondrie.

Editat de SeqenenreTao
  • Upvote 6

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Ai cam fost manta de ploaie. Nu exista "am nevoie de timp" sau "nu meriti sa suferi pentru mine" - astea sunt spuse fie din mila fie din lasitate.

 

Lasitate e.

Lipsa de curaj, supradoza de egocentrism. Plus minciuneli de clasa a II-a.

Cam baietel, zic iar.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Iar ea fetita. Evident ca da insa nu poti condamna sau acuza pentru ca ...dragostea prosteste mai rau ca foamea.

Editat de SeqenenreTao
  • Upvote 2

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Iar ea fetita. Evident ca da insa nu poti condamna sau acuza ca ...dragostea prosteste mai rau ca foamea.

 

Da. O sa se mai intelepteasca in timp, dupa ce o sa mai decanteze experientele.

  • Upvote 1

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

eu am 24 de ani, iar el 32..

NU INTELEG.... de ce sa minti o persoana ca o iubesti , ca atunci cand esti cu ea esti cel mai fericit si linistit, de ce sa ii dai sperante spunandu-i ca orice ar fi noi tot impreuna vom fi....cand poti sa zici de la inceput.....da, nu te mai vreau, pt ca imi place alta fata si ma scarbesti cand ma intrebi daca te iubesc si cand imi amintesc ca am o responsabilitate fata de tine, sa te sun..... de ce??? apoi dintr-o data sa dispari....te iubesc de nu mai pot...da` nu vreau sa te mai vad in viata mea.

Editat de SofiaSoffi

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

iubirea adevarata nu se declara, se dovedeste. treci peste nenea. un alt trecator

  • Upvote 3

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Creează un cont sau autentifică-te pentru a adăuga comentariu

Trebuie să fi un membru pentru a putea lăsa un comentariu.

Creează un cont

Înregistrează-te pentru un nou cont în comunitatea nostră. Este simplu!

Înregistrează un nou cont

Autentificare

Ai deja un cont? Autentifică-te aici.

Autentifică-te acum

×