Sari la conținut
Forum Roportal

Evaluează acest topic

Postări Recomandate

Orice relatie incepe prin tatonari. E posibil ca o persoana din cuplu sa o placa pe cealalta pana la un punct, iar de la un punct sa se rupa firul ...Nu e vina nimanui ca se intampla asta, se numeste nepotrivire, puteai fi tu pusa in situatia lui si el in situatia ta ...Ce nu-mi place e ca te-a hranit cu iluzii stiind ca din punctul lui de vedere relatia nu merge si asta denota ca n-are sange in instalatie ....Scuza-mi expresia dar asta e adevarul ! In concluzie nu merita framantarile tale, ia-o ca pe o experienta, sper ca ai invatat ceva din asta si capul sus !!!

 

 

  • Upvote 3

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Greseala nu consta in cele 5 luni de relatie, ci in cele 14 luni in care te vei intreba cu ce ai gresit, plus inca 2 ani cat iti va trebui sa accepti ca nu mai esti cu EL. Asta daca nu cumva te mai ia el o data, pentru 2-3 luni, ca tu esti prea fraiera ca sa nu profite.

  • Upvote 3

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Vad super cur in heidy - iar eu stiu ca e fals. Daca nu era fals...Heidy, sa fim seriosi, cafeaua era amintire azi.

 

Apoi incerc sa fiu realist si spun : cand simti ca ceva nu merge ignora tot ce inseamna fizic si urmeaza-ti instinctual.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Buna ziua tuturor,

 

As vrea sa va spun ca este prima data cand cer parerea unor oameni necunoscuti, pe un forum, dar am ajuns in incapabilitatea de a mai iesi din casa, de a ma duce la job, de a mai avea un gram de incredere in mine si simt cum ma pierd ... facandu-mi singura cat mai mult rau, involuntar...

O sa scriu pe scurt, ca am avut o relatie de 5 luni cu un tip care m-a parasit desi a avut totul din partea mea, absolut tot..am stat 2 luni in Londra unde nu cunosteam pe nimeni si asa l-am cunoscut. L-am iubit si l-am respectat din tot sufletul meu si am incercat sa fiu alaturi de el,mereu... sa nu interpretati ca am avut rol de manta de ploaie, pt ca l-am cunoscut in urma unei deceptii de-a lui intr-adevar, dar nu au fost discutii intre noi despre trecut sau ceva care sa ma puna pe ganduri asa ca nu m-a interesat prea mult si am mers mai departe, alaturi de el. A fost o relatie frumoasa,in care cred ca reuseam sa ii ofer liniste si stabilitate, in fiecare seara ne plimbam,aveam prieteni....nu ne plictiseam impreuna si nu ne-am certat niciodata.

Nu a vrut sau nu a putut sa imi spuna ca nu ma mai vrea, ajunsesem sa ne intalnim doar pt ... , dar asta nu a durat mult , pana am realizat ca devenisem ca un simplu obiect pt el.M-a indepartat usor, spunandu-mi ca are nevoie de spatiu ,ca ma iubeste, dar ca are multe probleme, ca trebuie sa plece o perioada din tara...cu jobul...si pana la urma a avut curaj si mi-a spus ca nu merit sa sufar pt el si sa ne despartim. Si din ziua aceea nu l-am mai cautat, am fost f trista si am suferit enorm....apoi am aflat din prieteni, ca el este cu altcineva de cateva sapt de cand era in paralel si cu mine.......si deja a trecut 1 luna si simt ca nici nu am trecut vreodata prin viata lui........

Nu inteleg cum a putut sa uite cate momente frumoase si unice au fost intre noi, cum a putut sa nu ma mai caute, macar sa ma intrebe daca mai traiesc, daca sunt bine.....pt ca am fost langa el zi de zi si am incercat sa sustin in orice facea....Nu inteleg cum a reusit sa ma uite , sa stearga totul si sa mearga mai departe cu zambetul pe buze, stiind ca m-a distrus.....au fost multe vorbe frumoase care mi-au ramas si care poate pt el nu au insemnat nimic...am sperat sa se intoarca la mine...acum ca stiu ca e cu altcineva, nu il mai vreau...dar nu pot sa uit cand imi spunea ca ma iubeste, cum ne intelegeam ,mereu impreuna, fericiti....facandu-ne planuri.......si acum am ramas eu....singura....fara nici un cuvant...si doar imaginandu-mi ca el acum traieste alta poveste langa altcineva...iar eu nu mai exist...sorry.gif

Din putinele (pot spune asta)descrieri pe care le-ai facut,mie personal ca barbat,imi face impresia ca problema e a lui,si nu a ta...Gresesti foarte mult daca te lasi influentata pina intr-acolo incit sa-ti pierzi increderea in tine;In dragoste lucrurile pot fi foarte complicate,e foarte usor sa minti,sa joci teatru,personal sint comvins ca descrierile pe care le facea-i la plural ,in fapt erau doar la singular;Un barbat poate fi suficient de slab incit sa mimeze tot ceea ce vrei tu sa crezi doar ptr. a te avea...Iar un barbat inteligent va prefera intotdeauna sa "renunte"la o relatie chipurile ptr.ca nu e suficient de bun,stiind ca in felul asta se pune si la adapostul unui anumit comfort moral,caci vezi doamne s-a gindit la binele celuilalt,si a preferat sa se" sacrifice":El e cel slab,el e cel care nu are capacitatea de a iubi,tu esti doar una din victimile lui pasagere...Cu siguranta nu-i va rezista nici actuala lui relatie,asa cum inteleg ca nu i-a rezistat nici cea anterioara tie;Din pacate nici nu-l poti acuza inafara de faptul ca e egoist, slab si coruptibil atunci cind are in fata mita unor raporturi tentante...(suna dur dar cam asa stau din pacate lucrurile cu majoritatea barbatilor)...Caci"UNDE DRAGOSTE NU E,NIMIC NU E"...Morala si logica nu-si au locul in sfera sentimentelor,uneori iubesti pe cine nu trebuie,alteori nu reusesti sa iubesti pe cine ar merita;Toti trecem prin genul asta de probleme,dar asta ne ascute simturile,ne face sa realizam suferim tocmai ptr.ca avem un suflet,si nu lipsit de importanta,ne ajuta sa avem (cind va veni timpul)capacitatea de a nu trece pe linga "jumatate" fara sa o observam.

  • Upvote 2

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Un barbat poate fi suficient de slab incit sa mimeze tot ceea ce vrei tu sa crezi doar ptr. a te avea...Iar un barbat inteligent va prefera intotdeauna sa "renunte"la o relatie chipurile ptr.ca nu e suficient de bun,stiind ca in felul asta se pune si la adapostul unui anumit comfort moral,caci vezi doamne s-a gindit la binele celuilalt,si a preferat sa se" sacrifice":

 

Bine surprins.

 

Cam trista esenta barbatiei baby.gif individului.

  • Upvote 1

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Sint barbat si nimic din ceea ce e "barbatesc"nu-mi e strain smile.png

 

Da, dar macar nu ai pretentia ca barbatzismele astea reprezinta aspecte ideale ale comportamentului masculin in relatie. :)

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

 

Da, dar macar nu ai pretentia ca barbatzismele astea reprezinta aspecte ideale ale comportamentului masculin in relatie. smile.png

De vreme ce am folosit ghilimelele,cred ca e evident :)

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Creează un cont sau autentifică-te pentru a adăuga comentariu

Trebuie să fi un membru pentru a putea lăsa un comentariu.

Creează un cont

Înregistrează-te pentru un nou cont în comunitatea nostră. Este simplu!

Înregistrează un nou cont

Autentificare

Ai deja un cont? Autentifică-te aici.

Autentifică-te acum

×