Sari la conținut
Forum Roportal

Evaluează acest topic

Postări Recomandate

Buna ziua tuturor,

 

As vrea sa va spun ca este prima data cand cer parerea unor oameni necunoscuti, pe un forum, dar am ajuns in incapabilitatea de a mai iesi din casa, de a ma duce la job, de a mai avea un gram de incredere in mine si simt cum ma pierd ... facandu-mi singura cat mai mult rau, involuntar...

O sa scriu pe scurt, ca am avut o relatie de 5 luni cu un tip care m-a parasit desi a avut totul din partea mea, absolut tot..am stat 2 luni in Londra unde nu cunosteam pe nimeni si asa l-am cunoscut. L-am iubit si l-am respectat din tot sufletul meu si am incercat sa fiu alaturi de el,mereu... sa nu interpretati ca am avut rol de manta de ploaie, pt ca l-am cunoscut in urma unei deceptii de-a lui intr-adevar, dar nu au fost discutii intre noi despre trecut sau ceva care sa ma puna pe ganduri asa ca nu m-a interesat prea mult si am mers mai departe, alaturi de el. A fost o relatie frumoasa,in care cred ca reuseam sa ii ofer liniste si stabilitate, in fiecare seara ne plimbam,aveam prieteni....nu ne plictiseam impreuna si nu ne-am certat niciodata.

Nu a vrut sau nu a putut sa imi spuna ca nu ma mai vrea, ajunsesem sa ne intalnim doar pt ... , dar asta nu a durat mult , pana am realizat ca devenisem ca un simplu obiect pt el.M-a indepartat usor, spunandu-mi ca are nevoie de spatiu ,ca ma iubeste, dar ca are multe probleme, ca trebuie sa plece o perioada din tara...cu jobul...si pana la urma a avut curaj si mi-a spus ca nu merit sa sufar pt el si sa ne despartim. Si din ziua aceea nu l-am mai cautat, am fost f trista si am suferit enorm....apoi am aflat din prieteni, ca el este cu altcineva de cateva sapt de cand era in paralel si cu mine.......si deja a trecut 1 luna si simt ca nici nu am trecut vreodata prin viata lui........

Nu inteleg cum a putut sa uite cate momente frumoase si unice au fost intre noi, cum a putut sa nu ma mai caute, macar sa ma intrebe daca mai traiesc, daca sunt bine.....pt ca am fost langa el zi de zi si am incercat sa sustin in orice facea....Nu inteleg cum a reusit sa ma uite , sa stearga totul si sa mearga mai departe cu zambetul pe buze, stiind ca m-a distrus.....au fost multe vorbe frumoase care mi-au ramas si care poate pt el nu au insemnat nimic...am sperat sa se intoarca la mine...acum ca stiu ca e cu altcineva, nu il mai vreau...dar nu pot sa uit cand imi spunea ca ma iubeste, cum ne intelegeam ,mereu impreuna, fericiti....facandu-ne planuri.......si acum am ramas eu....singura....fara nici un cuvant...si doar imaginandu-mi ca el acum traieste alta poveste langa altcineva...iar eu nu mai exist...sorry.gif

  • Upvote 2

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

O sa scriu pe scurt, ca am avut o relatie de 5 luni cu un tip care m-a parasit desi a avut totul din partea mea, absolut tot..

 

a zis vreodata lucrul asta sau doar tu ai crezut asta?

 

iti dai seama ca nu mai ai ce face pentru a-l aduce inapoi, timpul le vindeca pe toate

incearca sa cunosti oameni, nu mai sta in casa gandindu-te la el

  • Upvote 2

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Da, mi-a spus ca am fost singura femeie langa care a simtit ca are totul..si care i-a oferit totul.. Timpul trebuia sa vindece, dar mai mult acutizeaza pt ca nu am inteles ce s-a intamplat..si mi-am pierdut increderea in mine..nu inteleg ce s-a intamplat cu el. Asa usor sa renunte la mine, dupa ce mi-a spus atatea cuvinte frumoase si dupa toate momentele noastre? de ce le-a mai spus si facut? daca a renuntat...si ma intreb cum o fi pt el sa faca din nou pt altcineva ...... eu nu pot...

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Lucast --era pe jumatate roman, dar nu are legatura nationalitatea pt ca a crescut in Romania...

Si tocmai, mi-as fi dorit sa imi spuna adevarul de la inceput, daca era vorba de altcineva sa recunoasca...in schimb, el a continuat sa ma tina langa el ca si cum nimic nu s-ar fi intamplat...si apoi a spus ca are nevoie de spatiu....

"Al Micu" -- niciodata nu am incercat sa tin pe cineva cu forta langa mine, crede-ma. Daca vroiam sa il tin langa mine oricum, il tineam prin mila, probabil. Dar nu sunt asa si nu pot...pur si simplu mi-as fi dorit sa fie sincer, sa spuna de la inceput ca are pe altcineva si asta e problema... pt ca eu m-am chinuit mereu sa aflu cu cce gresesc si cum sa ma port sa fie ok...

S.R -- Nu a contat pt mine frumusetea lui, sau banii ... am pus accent doar pe ceea ce vedeam in interiorul lui..dar se pare ca nu mai e bine sa fii nici asa...

Am cunoscut si baieti frumosi...care nu ma atrageau nici cum....

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
"Al Micu" -- niciodata nu am incercat sa tin pe cineva cu forta langa mine, crede-ma. Daca vroiam sa il tin langa mine oricum, il tineam prin mila, probabil. Dar nu sunt asa si nu pot...pur si simplu mi-as fi dorit sa fie sincer, sa spuna de la inceput ca are pe altcineva si asta e problema... pt ca eu m-am chinuit mereu sa aflu cu cce gresesc si cum sa ma port sa fie ok...

 

probabil nu a vrut sa te raneasca si de asta a ales calea asta

 

"M-a indepartat usor, spunandu-mi ca are nevoie de spatiu ,.............. si mi-a spus ca nu merit sa sufar pt el si sa ne despartim."

Editat de Al Micu'

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
mi-as fi dorit sa fie sincer, sa spuna de la inceput ca are pe altcineva si asta e problema ...

 

El e inca un baietel, ca atare nu poti avea de la el pretentia sa se fi comportat altfel, decat daca te autoiluzionezi ca ar fi un barbat matur.

  • Upvote 2

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Creează un cont sau autentifică-te pentru a adăuga comentariu

Trebuie să fi un membru pentru a putea lăsa un comentariu.

Creează un cont

Înregistrează-te pentru un nou cont în comunitatea nostră. Este simplu!

Înregistrează un nou cont

Autentificare

Ai deja un cont? Autentifică-te aici.

Autentifică-te acum

×