Sari la conținut
Forum Roportal
Andrei Stinga

Ce părere ai despre GoodReads?

Evaluează acest topic

Postări Recomandate

Ce părere ai despre GoodReads? Îl folosești? Te ajută să fii mai organizat? Te ocupi serios de challenge-ul pe care ți l-ai propus? (un fel de obiective anuale de a citi n cărți pe an, gen 1 carte/săptămână = 52 cărți/an).

 

Eu mi-am făcut cont de aproape o săptămână și am căutat să completez arhiva cu toate cărțile de care mi-am putut aminti. Nu am insistat prea mult. Te prinde repede microbul și ajungi să construiești o listă „to read” destul de extinsă... :)) Eu sunt un cititor modest, dar am găsit și membri cu mii de cărți la activ. Sunt convins însă că există și indivizi care pun cărți doar ca să impresioneze lumea, fără să le fi citit deja, dar sunt destui de puțini.

 

Cred că cel mai mult îmi place faptul că mă ajută să țin toate cărțile organizate pe domenii multiple, notițe, observații, recenzii, etc. Înainte făceam asta în excel, dar era prea multă bătaie de cap (nu am răbdare să stau să scriu într-un jurnal). Apoi, îmi par foarte utile recenziile celor care au citit deja cărțile care mă interesează, chiar și dacă e vorba despre cărți mai rare sau mai puțin comerciale.

 

Am înțeles că este un proiect privat care a fost cumpărat recent de Amazon.

 

www.goodreads.com

 

20 Million
MEMBERS
570 Million
BOOKS ADDED
24 Million
REVIEWS

 

 

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Imi place pentru ca imi recomanda carti in baza genului alora pe care deja le-am citit.

Editat de Naeema
  • Upvote 1

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Creează un cont sau autentifică-te pentru a adăuga comentariu

Trebuie să fi un membru pentru a putea lăsa un comentariu.

Creează un cont

Înregistrează-te pentru un nou cont în comunitatea nostră. Este simplu!

Înregistrează un nou cont

Autentificare

Ai deja un cont? Autentifică-te aici.

Autentifică-te acum

×