Sari la conținut
Forum Roportal
ralu1

Boxer

Postări Recomandate

post-30184-1144394431_thumb.jpgpost-30184-1144394391_thumb.jpg

Sunt Linda o boxerita metis in varsta de 6 ani. Sunt castrata, vaccinata si am carnet de sanatate. Am suferit foarte mult. Am fost abandonata de stapan cand aveam 2 ani, am stat in curtea interioara a unui bloc pana la inceputul acestui an cand am fost ridicata de hingheri. Doua doamne care ma iubesc m-au salvat din acel loc odios, dar pentru ca nu au avut posibilitatea sa ma pastreze (au deja prea multi catei) m-au tinut 2 luni intr-un garaj, iar acum sunt la un adapost de catei. Sunt foarte, foarte... trista ca nu am si eu un stapan pe care sa-l iubesc si sa-i daruiesc intreaga mea recunostiinta. Stau mai mult in cotet si te astept sa ma iei acasa daca ai posibilitatea. Ai face un gest nobil. Te rog daca cunosti pe cineva interesat disemineaza informatia. Multumesc anticipat.

 

:offtopic:

contact: Raluca tel. 0747270798

e-mail: rbogzianu@yahoo.com

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Se implineste un an si cateva zile de cand mi-a murit boxerasul . Avea 8 ani juma`. A avut cred un cancer galopant. Dupa analize.. .a reiesit ca nu-i mai functionau(din toate organele interne) decat rinichii. Avea valori (la analizele de sange) de 100 de ori mai mari decat cele admise. M-am straduit cat am putut sa il ajut....la un moment dat ma costa tratamentul 300 000 pe zi. Dar nu incepea sa manance...in fine.a murit tarziu... seara..si cu tot intunericul...m-am dus sa-la ingrop acolo unde mi-am jurat ca o voi face....unde il duceam (vara) cate-o ora juma`...si eu citeam ziarul...si el zburda..cu caini vagabonzi...era un camp..la 1 cam de blocul meu. Era mascul ,insa era un caine echilibrat, nu a muscat pe nimeni in viata lui...era sociabil..si jucaus. Si mi-e dor de el.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

cred ca oricine a avut privilegiul de a avea un caine te intelege,si stie ce inseamna durerea pierderii unui caine.

cam acelasi lucru am patit eu cu un ciobanesc german. la un moment dat nu am mai suportat sa-l vad

suferind[avea durerii atroce] asa ca l-am eutanasiat,si acum mi-e dor de el,nu il voi uita niciodata.

poate ca e momentul sa-ti iei un alt caine,pe mine m-a ajutat enorm faptul ca atunci cand deschideam usa....erau celelalte animalute care ma intampinau.gandeste-te ca totusi cainele tau a avut o viata frumoasa,iar viata are valoare nu prin durata,ci prin calitatea ei. eu nu cred[sau nu vreau sa accept] ca ne despartim definitiv de fiintele iubite,asa ca fie rai,fie reincarnare....sufletul lui va gasi o cale sa fie iar langa tine.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

:good: Sincer m-a podidit plansul cand am scris ultimile cuvinte. Decamdata nu pot sa-mi iau un alt animalut..Am o droaie de poze si filme cu el..si INCA nu pot sa ma uit la ele...merci insa pentru sfat. Adevarul e ca vin direct de la "mormantul" lui..inca nu pot :o: .

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Se implineste un an si cateva zile de cand mi-a murit boxerasul . Avea 8 ani juma`. A avut cred un cancer galopant. Dupa analize.. .a reiesit ca nu-i mai functionau(din toate organele interne) decat rinichii. Avea valori (la analizele de sange) de 100 de ori mai mari decat cele admise. M-am straduit cat am putut sa il ajut....la un moment dat ma costa tratamentul 300 000 pe zi. Dar nu incepea sa manance...in fine.a murit tarziu... seara..si cu tot intunericul...m-am dus sa-la ingrop acolo unde mi-am jurat ca o voi face....unde il duceam (vara) cate-o ora juma`...si eu citeam ziarul...si el zburda..cu caini vagabonzi...era un camp..la 1 cam de blocul meu. Era mascul ,insa era un caine echilibrat, nu a muscat pe nimeni in viata lui...era sociabil..si jucaus. Si mi-e dor de el.

a fost primul meu animal ... :jester: si acum cand mi-aduc aminte...poate avem un suflet mare...ae fi bine :crazy:

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Ultimul caine (care avea 1 an cand mam nascut eu la chemat Graf, in rusa inseamna conte

Numele i se potrivea, la inceput a fost mic dar dupa asta sa facut mare......cat un vitel de mare ( era un boxer) ( cel mai mare din cate am vazut)

A murit de batranete in septembrie 2006 ( avea 12 ani si jumate) a murit de batranete

Cand am auzit ca a murit nu mia venit sa cred ( nu am putut sa merg acolo deoarece bunicii mei stateau foarte departe) ( merg acolo doar o data pe an)

Dupa asta am inceput sa ma tot gandesc la asta si mereu incepeama sa plang ( lam iubit fff mult)

sunt ff atasata de animale( pot sa zic ca uneori le iubesc chiar ai mult decat oamenii)

Stiu ca e aiurea dar tot timpu imi imaginez cum ar fi dak el ar aparea intotdeauna IN VIATA MEA

Mie prea dor de el, ma gandesc tot timpu la el shi ma apuca plansu :P

AJUTOR

Shi imi pare raw de pisica ta

am inceput sa plang cand am vazut clipul

Iubesc fff mult animalele ( uneori chiar mai mult decat oamenii)

Mie mila de animalele abandonate sau omrate cu sange rece

Mie mi se pare ca atunci can omori un animal este ca si cand ai omori un om :P

 

Bunicii mei stiau ca lam iubit enorm de mult si miau luat de craciun un caine boxer de pluj (mult mai mis decat Graf dar fie) Ma comport cu jucaria aia de parca ar fi Graf

 

PS: eu il alintam GRAFULEA

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Creează un cont sau autentifică-te pentru a adăuga comentariu

Trebuie să fi un membru pentru a putea lăsa un comentariu.

Creează un cont

Înregistrează-te pentru un nou cont în comunitatea nostră. Este simplu!

Înregistrează un nou cont

Autentificare

Ai deja un cont? Autentifică-te aici.

Autentifică-te acum

×