Sari la conținut
Forum Roportal
aramis

14 zile - legea masacrului

Postări Recomandate

Pai de ce sa o asteptam? Pt a arunca vina exclusiv pe maidanezi, nu s-a mai asteptat nimic oficial.

Sau gresesc?

 

pentru ca e o stire inventata pentru a-i scoate basma curata pe iubitorii de maidanezi

 

Mariu Marinescu e presedinte al federatiei pentru protectia animalelor

Editat de Al Micu'
  • Upvote 1

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

 

Sa presupunem prin absurd ca s-a intamplat cum zic ei. A fost muscat de un caine de lupta si apoi cadavrul a fost mutat.

 

Ce a facut fratele lui in tot acest timp stiind ca si el a fost muscat de picior? Ar fi spus familiei cele intamplate.

 

hm. un copil speriat de moarte? nu stiu, greu de crezut.

 

pentru ca e o stire inventata pentru a-i scoate basma curata pe iubitorii de maidanezi

 

Mariu Marinescu e presedinte al federatiei pentru protectia animalelor

 

si ce vina au avut (si au) iubitorii de maidanezi în toata povestea asta,

ca sa fie scosi basma curata? ce-au facut?

  • Upvote 3

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Hai sa iti desenez, ca poate intelegi mai bine.
In Tei, in IOR exista retardati care isi lasa cainii liberi, nu o data o sa vezi jos la lac in IOR, caini amstaff, pitbull sau rotweiller liberi si fara botnita(chiar daca au doua tarcuri sus)
Cand un caine ca astia de mai sus devine agresiv cu alti caini, o sa fie la fel de agresiv cu cine e in jurul cainilor alora.

Deci daca prin absurd(ca iti place tie mult cuvantul asta) un amstaff ajunsese intre cainii aia maidanezi, iar copilul era acolo, se putea intampla ce se zice mai sus,
Si mai citeste o data, nu Marinescu a declarat, sursele sunt din INTERIORUL anchetei, adica aia care au prelevat probe ADN.
Daca vrei iti explic si ce inseamna ADN intr-o postare viitoare.

Editat de Mr.Pervy McPervert
  • Upvote 1

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

 

pentru ca e o stire inventata pentru a-i scoate basma curata pe iubitorii de maidanezi

 

Mariu Marinescu e presedinte al federatiei pentru protectia animalelor

 

Asa, si asta il descalifica pe Marinescu, sau cum? E ca si cand ai afirma ca un avocat apara numai vinovati. Adica excluzi din start ca acea persoana poate fi nevinovata. Iti dai seama ce afirmi ?

 

Pe tine de ce te-am crede cand spui ca e o stire inventata?

Poate este inventata, poate nu. Dar ce te face sa afirmi cu ceritudine ca este?

 

Vezi? asta ne omoara pe noi, ca nu stim sa asezam lucrurile. Parem uneori sa nu avem pic de logica.

Daca o femeie ar fi violata, iar tu te-ai afla intamplator la locul fatei, cum ar trebui sa reactioneze autoritatile? Ar trebui sa te acuze si sa te condamne direct, chiar daca vine avocatul tau ( ca tot am dat ex cu avocatul ) si le cere probe in acest sens ?

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Pana sa apara ipoteza asta in presa, eu unul nu aveam nicio indoiala ca ar fi fost atacat de maidanezi(cu toate ca cine creste caini, mai ales agresivi, stie foarte bine ca in 99% din cazuri, un maidanez te capseaza si te lasa. Nu in toate, dar in 99% din cazuri asta e muscatura de maidanez. Un amstaff-pitbull-rotweiller, te lasa dupa ce rupe bucati din tine, in cele mai multe cazuri) da' daca tot a aparut ipoteza asta in presa, la ce dati voi dismiss, de parca ar fi mai bine sa ramana povestea asa, v-ar placea voua mai mult sa ramana ca l-au omorat maidanezii? Asta chiar daca unii care fac analize adn, declara neoficial deocamdata, ca nu apartine adn-ul niciunuia din maidanezi.
Asta deja e la un alt nivel, nu mai zic care.

Editat de Mr.Pervy McPervert

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

 

si ce vina au avut (si au) iubitorii de maidanezi în toata povestea asta,

ca sa fie scosi basma curata? ce-au facut?

 

Sunt sigura ca, niciunul care acuza cu atat vehementa iubitorii de animale , nu si-au pus aceasta intrebare.

Pana la urma, cred ca nici ei nu mai stiu de ce ii acuza. Stii? E ca supararea in cuplu.. la un moment dat nici nu mai stii motivul supararii, stii doar ca esti suparat si atat, si iti place starea asta.

Un amstaff-pitbull-rotweiller, te lasa dupa ce rupe bucati din tine, in cele mai multe cazuri...

 

Asa este. Si spun asta in cunostinta de cauza. Am avut caini de lupta, Tosainu, Amstaff , Pitbull, am vazut lupte de caini.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Nu numai asta, deja gandirea e paguboasa, te scoate din sarite.
Se da un caz, un copil a murit, da? Se presupune, ca e cel mai important sa se stie cum a murit copilul ala, asta peste ura unora fata de cainii maidanezi. Adica am inteles, ii urasti, sa fie morti si asa mai departe, dar daca esti ipocrit si folosesti povestea copilului ca sa iti alimentezi ura, atunci prefa-te ca te intereseaza si de ce a murit copilul ala, ca vrei sa stii conditiile exacte. Altfel pare ca ti se rupe ca a murit un copil si ca tot ce conteaza, e ca a fost data vina pe maidanezi, pe care ii urasti, deci pe cale de consecinta, alta pista nu mai trebuie urmata, chiar daca ar fi vorba de ADN. Automat se presupune ca daca o ipoteza ca asta apare in presa, absolut toata lumea ar trebui sa o ia in calcul (iubitori de maidanezi sau dimpotriva), ca pana la urma a murit un copil, nu?

E ca si cum ai fi dezamagit sa se anunte ca sunt altii protagonistii unei crime, asta doar pentru ca tu ii urai mai mult pe primii prinsi.
That's fuckin stupid!

Editat de Mr.Pervy McPervert
  • Upvote 1

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Exact, asta ar trebui sa fie cel mai important: sa se afle cine a omorat sufletul ala nevinovat. Si mai ales din vina cui s-a intamplat asta.

 

Personal nu ma intereseaza daca vina e individuala sau comuna, daca e iubitor de animale, stapan de animale sau bunica/bona/matusa sau vecina care avea in grija doi minori. Care sunt vinovati, sa plateasca.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
si ce vina au avut (si au) iubitorii de maidanezi în toata povestea asta,

ca sa fie scosi basma curata? ce-au facut?

 

Vorbesc de cei care ii hranesc, cei care cresc caini in jurul blocului, pentru ca populatia s-a impartit in 2 tabere: cei care iubesc cainii si cei care doresc sa dispara de pe strada. E o lupta continua ce va dura multi ani.

 

Uite ce zice un dresor de caine: "Maidanezii hrăniţi la colţurile blocurilor sau în curţile marilor instituţii devin foarte agresivi atunci când sunt înfometaţi şi prin zonă trec oameni care nu le dau de mâncare. Consideră că acei oameni nu le-au dat niciodată de mâncare şi îi pedepsesc”. Si culmea ca acest dresor e de acord cu eutanasierea.

 

sursa: http://adevarul.ro/news/societate/dresorulcainilor-politisti-invata-aparam-maidanezi-1_52277b5ac7b855ff56477692/index.html

Acum sa nu-mi spui ca e normal sa port cu mine o punguta cu resturi de mancare de fiecare data cand ies din casa.

 

Aramis, noi am mai avut o discutie de genul asta acum cateva luni si stii bine ca problema maidanezilor persista de ani buni dar evenimentul asta a umplut paharul.

Din pacate autoritatile nu vor face nimic si de data asta.

Editat de Al Micu'

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Mda, sunt curios de ce a murit copilul (daca l-a omorat cainele de lupta al cuiva, propun ca respectivul sa fie impuscat alaturi de caine), si vreau sa nu mai fie maidanezi pe strada, si vreau sa gaseasca alte metode sa ne scape de ei, nu prin omorare. Se poate, sau vreau cam multe ?

  • Upvote 6

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Vizitator
Acest topic este acum închis pentru alte răspunsuri.

×