Sari la conținut
Forum Roportal
aramis

14 zile - legea masacrului

Postări Recomandate

Deci, se exagereaza si denatureaza la greu. Spuneam eu ceva despre rangi sau alte atrocitati ?

 

 

Pt Mr P : Ignorant esti tu, care visezi ca le stii pe toate.

 

Si tu mai mult pana sa ajungi la nivelul unui barbat.

Editat de Lizbeth

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Mai multe decat o sa stii tu vreodata in viata asta, dispari la cratita.


Tu nu spuneai despre rangi si atrocitati, ca esti ignoranta, pe norisorul tau pufos crezi ca li se pune muzica de Mozart pana mor de buna voie.
Dati din gura despre siguranta copiiilor, da' cand unele stau in parc la o barfa si o samanta si nu se uita la copiii lor, nu mai sunteti vehemente.
Asa putea sa dea o masina peste copil, ca bunica-sa nu avea treaba.

De ce zace in puscarie asistenta de la maternitate si bosoroaga asta se imbratiseaza cu maruta?

Editat de Mr.Pervy McPervert

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Tu ma faci sa cred ca ai facut parte din echipa ce a facut autopsia si care a investigat cainii, atatea detalii stii..

 

Bunica, unde era bunica, cea responsabila de copii? O, acu e in doliu, prea ocupata sa sufere in direct la TV, sarmana doh.gif Daca se intampla aici, bunica era deja in puscarie, pentru neglijenta, dar in Romania e lege sa se caute vinovatii acolo unde nu sunt. Si cine sa fie vinovatii, daca nu bietele necuvantatoare, ca mde, ele nu se pot victimiza in direct, la TV.

 

O, da, bunica este vinovata, dar nu ea a mancat copilul.

Bunica va raspunde in fata legii.

Intr-adevar, acolo unde esti, toti acesti caini care au mancat un copil, ar fi fost eutanasiati fara lacrimi si regrete.

Mr P, te bagi aiurea in seama. Care-i problema ta de esti atat de agresiv ? Barbatii care au o viata multumitoare, nu ataca si insulta femei pe net.

Editat de Lizbeth
  • Upvote 1

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Ca asa vreau eu si alte parti ale corpului, sa ma bag in seama, ti-ai cumparat forum sau care e problema?
Da, ma iau de tine ca esti foarte inteligenta si ca nu mi s-a mai facut sex oral de doua saptamani.
Nu-ti propun, iti zic doar.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Mai e si cazul sa nu-i omoram cu rangi, sau trasi cu masina, daca tot e eutanasie, sa fie civilizat.

Lizbeth, ia sa iti iei copilul de mana si sa asisti la "eutanasiere" pe stil romanesc, ca si acum 5 ani, cand au fost alocati bani pentru eutanasiere, banii au ajuns in buzunarele unora, care la randul lor au dat niste frimituri unor boschetari si cainii in realitate au fost omorati cu rangi, iar pe hartie li s-a facut injectie.

Si daca tot iti iei copilul si participi, sa ii explici de ce e bine sa fie macelariti cainii, dar sa te uiti si tu si copilul la tot show-ul asta, da?

 

E aberant ce spui.

Societatea de artisti corporatisti (da, am o ura deosebita pe acest segment social) se agita daca ceva este hip, asta pana le trece. Efectiv nu i-am vazut sa faca ceva, gen un adapost infiintat de hipsteri. Nu i-am vazut sa picheteze primaria in numar suficient pana la rezolvarea problemei.

Se spune ca sa faci ceva e mai bine decat sa faci nimic, dar sa faci ceva prost e mai rau decat sa nu faci nimic. Demonstratiile astea nu duc nicaieri.

Mor batranii in spitale, ala e un genocid nedeclarat. Sa mor eu ca batranii aia daca am vazut vreun hipster sa faca ceva pe tema asta. De ce ? Pentru simplul motiv ca isi permit sa-si cumpere pastile, ca pana mea, s-a nimerit sa afle de postul disponibil la multinationala, si s-a angajat acolo.

Invatamantul e mai mult decat praf, fac hipsterii ceva in sensul asta ? NU.

Nu este bine sa fie macelariti cainii, dar ca asta sa nu se mai intample, intai hipsterii sa militeze pentru invatamant (unde invata maimuta chelioasa ca si alte fiinte au dreptul la viata), pentru sanatate(unde maimuta chelioasa in primul rand isi ajuta si vindeca semenii, pe cei din aceiasi specie that iz)... abia apoi pentru caini.

 

Chestiile astea se intampla pentru ca oamenii permit asta.

 

Exceptand hipsterii mai sunt cei care sunt prea ocupati cu ce mananca maine pentru a protesta si cei care o duc bine tocmai pe baza a cum merge societatea actuala, deci nu isi vor strica binele.

 

Iar ONG-urile sunt alcatuite tot din hipsteri(si patronate de companii si grupuri de interese). E ceva tare dubios cum il strica banul pe hipster.

 

Revenind la ce spui... ia sa se uite copiii la cum sunt taiati viteii, ca sa stie si ei de unde provine carnea pe care o mananca... La fel pentru porci, gaini, iepuri(mai ales iepuri).

 

In final totul se reduce la oameni care n-au ce face si tipa unii la altii, se contrazic in fata calculatoarelor, fara sa faca nimic (daca faceau nu mai aveau timp de calculatoare).

 

Orice demonstratie moare atunci cand oamenii se cearta intre ei - daca romanii ar fi uniti, s-ar intampla ce doresc ei si cu Rosia Montana si cu cainii si cu invatamantul, cu spitalele, cu drumurile... Dar nu sunt. Eu am acceptat de mult ca asa suntem ca natiune, ne certam intre noi care e mai destept in loc sa ne unim si sa facem ceva, dar ma rascol fata de ipocrizie, fie ea hipstereasca sau nu.

  • Upvote 2

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Ia o ranga in mana si du-te si omoara caini.

 

Cand n-o sa mai am intotdeauna dreptate o sa te ascult. Poate.

Bunica, unde era bunica, cea responsabila de copii? O, acu e in doliu, prea ocupata sa sufere in direct la TV, sarmana doh.gif Daca se intampla aici, bunica era deja in puscarie, pentru neglijenta, dar in Romania e lege sa se caute vinovatii acolo unde nu sunt. Si cine sa fie vinovatii, daca nu bietele necuvantatoare, ca mde, ele nu se pot victimiza in direct, la TV.

 

Iar cu cainii acelasi lucru s-ar fi intamplat si in Olanda, cu tot cu bunica-n parnaie. Sa nu-mi spui ca ii luau si-i bagau in adapost la reeducare.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

SR, nu mai fii asa pesimist. Incet, incet societatea romaneasca se trezeste. Trebuie sa ne trezim, altfel ne sugruma interesele veroase ale unora.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

 

 

Nu e deloc aberant, nu ma intereseaza hipstereala, da, nu e normal sa fie caini pe strazi, dar ce se intampla acum in capitala e de o cocalareala si o imbecilitate incredibila.

Nu e normal sa iesi la vanat caini cu rangi in mana, daca tot e sa fie omorati, sa fie eutanasiati, nu dati cu capul de bordura pana le ies creierii/

Cand o sa se schimbe traditia cocalareasca de a cumpara 200 de kile de porc de Craciun si o sa fie inlocuita cu 200 de kile de caine, atunci sa il pui pe acelasi loc cu animale din the food chain.

Atat timp cat tu si majoritatea oamenilor nu mananca deloc caine, nu ca ar fi un moft ci ca...li s-ar parea scarbos, nu mai compara cu animale pe care le mananca oamenii de secole.

Ca nu suntem China.

  • Upvote 4

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Vizitator
Acest topic este acum închis pentru alte răspunsuri.

×