Sari la conținut
Forum Roportal
Vriies

Campionatul Mondial de Fotbal din 2014 - Brazilia

Postări Recomandate

Asta-i altceva. Dac-ar fi fost dupa mine, nici eu n-as vrea sa-l mai vad si, poate, n-as fi vrut sa-l fi vazut pana acum. In fine, treaba e ca tre sa acceptam si infrangerille...

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Boon. Înaintea ultimelor două meciuri din grupă (vineri şi marţi), în ciuda prestaţiei slabe din meciul cu Turcia, treaba e că mai avem şanse la locul doi. Că locul doi ne va duce în baraj şi, mai departe, la mondiale, aceasta e altă discuţie şi deocamdată nu are rost să anticipăm. Însă şansa noastră pentru doiul din grupă există...dar depinde în primul rând de Olanda, adică de atitudinea şi prestaţia acesteia în partidele cu Ungaria şi Turcia. În al doilea rând, bineînţeles, depinde şi de noi, adică de meciurile noastre cu Andorra şi Estonia. Eh, să vedem ce-o fi în meciurile de vineri şi mai discutăm...

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Ok, se terminară şi meciurile de vineri:

Andorra - România: 0 - 4

Olanda - Ungaria: 8 - 1

Estonia - Turcia: 0 - 2

De golaveraj nu mai poate fi vorba, aşa că şansa noastră rămâne...Olanda. Mult succes Olandei în meciul următor de marţi, cu Turcia!biggrin.png

  • Upvote 2

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Norvegia va spune bye-bye. le e atat e frica de caldura din Rio ca au decis sa piarda meciurile si sa stea acasa. daca jucam eu fotbal cu blues si jucam mai bine.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Ok, se terminară şi meciurile de vineri:

Andorra - România: 0 - 4

Olanda - Ungaria: 8 - 1

Estonia - Turcia: 0 - 2

De golaveraj nu mai poate fi vorba, aşa că şansa noastră rămâne...Olanda. Mult succes Olandei în meciul următor de marţi, cu Turcia!:biggrin:

Cu ajutorul Olandei avem sanse sa ajungem la baraj.

Dar ce facem la baraj? Olanda nu ne poate ajuta.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Cu ajutorul Olandei avem sanse sa ajungem la baraj.

Dar ce facem la baraj? Olanda nu ne poate ajuta.

Stai să vedem dacă o să ne bucurăm într-adevăr de ajutorul Olandei până la capăt, adică să ajungem noi întâi la baraj si-om mai vedea...

Norvegia va spune bye-bye. le e atat e frica de caldura din Rio ca au decis sa piarda meciurile si sa stea acasa. daca jucam eu fotbal cu blues si jucam mai bine.

Las' că mergem noi în Brazilia, că nouă nu ne e teamă nici de samba şi nici de tempereturile înalte de pe-acolo. De fapt chiar am stabilit cu Blues că mergem colo. Bineînţeles, ea o să ţină cu Olanda şi io cu România blum.gif

Editat de Vriies

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Cu ajutorul Olandei avem sanse sa ajungem la baraj.

Dar ce facem la baraj? Olanda nu ne poate ajuta.

 

Spre deosebire de politicienii din Olanda, care nu vor să ne bage în Schengen, fotbaliştii din această ţară, sunt băieţi buni: la Campionatul European din 2008, s-au lăsat să-i batem, însă n-am putut face nici măcar asta. Acum, i-au bătut pe unguri zdravăn. Dacă nu pierd cu Turcia Marţi, şi noi îi batem pe estoni, ne-am scos. Olandezii vor să ne bage ...în Campionatul Mondial. Dar parcă văd că nu vom fi stare să trecem de baraj.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Te califici daca esti o echipa buna, nu daca ai noroc. Iar noi nu am fost nici de data asta buni.

Buni, noroc sunt nişte termeni oarecum relativi în fotbal. Despre orice echipă se poate spune că e mai bună decât unele şi mai puţim bună decât altele, însă nu întotdeauna despre cei care s-au calificat (sau au câştigat un meci ori chiar un turneu final) s-a putut afirma cu certitudine că au fost "mai buni" decât adversarii lor. Până la urmă, poate mai corect spus este că cei care s-au calificat vreodată la un turneu final, una peste alta, au meritat acest lucru - prin însuşi faptul că au realizat asta şi într-un număr de opt sau zece meciuri şi-au valorificat mai bine şansele. Aşa că să aşteptăm întâi finalul grupei, de marţi seara, apoi (eventual :P) meciul de baraj dacă o fi să fie, pentru a vedea dacă am fost sau nu "buni".

 

Spre deosebire de politicienii din Olanda, care nu vor să ne bage în Schengen, fotbaliştii din această ţară, sunt băieţi buni: la Campionatul European din 2008, s-au lăsat să-i batem, însă n-am putut face nici măcar asta. Acum, i-au bătut pe unguri zdravăn. Dacă nu pierd cu Turcia Marţi, şi noi îi batem pe estoni, ne-am scos. Olandezii vor să ne bage ...în Campionatul Mondial. Dar parcă văd că nu vom fi stare să trecem de baraj.

Naşpa episodul ăla, de la Europene, când deja erau calificaţi pentru ieşirea din grupe şi ne bătură cu rezervelebiggrin.png

Acum rămâne de văzut dacă vor într-adevăr să ne bage la Mondiale, vom trage linie marţi şi vom vedea ce e şi cum...

Sincer, eu nu-s convins că olandezii vor să ne bage la Mondiale. Dar n-aş vrea să anticipez...

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Ba da, olandezii vor sa va bage, dar nu in Mondiale. rotflmao.gif

 

Ti-ai luat bikini pentru Brazilia? Neaparat sa fie cu pene, da? laugh.png

păi, mey, am zis că olandezii nu vor să ne bage la mondialerotflmao.gif

da unde vor ei să ne bage? ei, las, c-o să le-o băgăm şi noi lor...

ei, nu mi-am luat, da aştept să-ţi iei tu şi apoi om mai vedealaugh.png

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Creează un cont sau autentifică-te pentru a adăuga comentariu

Trebuie să fi un membru pentru a putea lăsa un comentariu.

Creează un cont

Înregistrează-te pentru un nou cont în comunitatea nostră. Este simplu!

Înregistrează un nou cont

Autentificare

Ai deja un cont? Autentifică-te aici.

Autentifică-te acum

×