Sari la conținut
Forum Roportal
pisicutza

Ce am patit la stomatolog...

Evaluează acest topic

Postări Recomandate

Cred ca ar trebui sa-i faci reclamatie,este inacceptabil asa ceva.Nu conteaza ce reputatie are daca asa lucreaza nici nu ar trebui sa se numeasca medic dentist

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

dar despre stomatogii ce nu dau nici un fel de chitanta si apoi se mai si pling ca au preturi mici si nu cistiga prea mult,ce ziceti?sunt medici ce incaseaza pe zi peste 30 de milioane .

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
dar despre stomatogii ce nu dau nici un fel de chitanta si apoi se mai si pling ca au preturi mici si nu cistiga prea mult,ce ziceti?sunt medici ce incaseaza pe zi peste 30 de milioane .

 

revin ca am vazut ca si altii au dat nume,e vorba de CMI CATALIN BUCUR din IASI.Ma gindesc ce as pati daca nu mi-as cumpara un amarit de bilet de autobuz si as fi prins iar unii incaseaza de la 1 milion in sus de la fiecare pacient.oare chiar nu ar trebui sa se sesizeze cineva?pentru ce mai au chitantiere atunci?

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

mda..anu ceva luni am fost la dentist,in constanta..la cabinetul doctorului iordachescu,care intamplator e si unchi-miu :think: a facut el ceva pe acolo..totul ok.a inceput sa ma doara acum.am fost la alt medic,mi-a facut radiografie ca in exterior nu se vedea nimic si surprizaaa : un ac rupt si lasat in canal. acum ma doare de ma kk pe mine.am programare la alt medic ca asta la care am fost acum s-a chinuit cu freza alea alea da n-a reusit sa scoata acul. :spiteful:

Editat de Leu79

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
mda..anu ceva luni am fost la dentist,in constanta..la cabinetul doctorului iordachescu,care intamplator e si unchi-miu :airkiss: a facut el ceva pe acolo..totul ok.a inceput sa ma doara acum.am fost la alt medic,mi-a facut radiografie ca in exterior nu se vedea nimic si surprizaaa : un ac rupt si lasat in canal. acum ma doare de ma kk pe mine.am programare la alt medic ca asta la care am fost acum s-a chinuit cu freza alea alea da n-a reusit sa scoata acul. :giverose:

 

si tu crezi k de la ac te doare?sunt cam putine sanse..depinde in ce moment al tratamentului s-a rupt acul.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
revin ca am vazut ca si altii au dat nume,e vorba de CMI CATALIN BUCUR din IASI.Ma gindesc ce as pati daca nu mi-as cumpara un amarit de bilet de autobuz si as fi prins iar unii incaseaza de la 1 milion in sus de la fiecare pacient.oare chiar nu ar trebui sa se sesizeze cineva?pentru ce mai au chitantiere atunci?

m-am dus de cateva ori la d-l Bucur..preturile nu mi se par chiar atat de exagerate tinand cont ca aparatura cabinetului este ultra-moderna si se poarta foarte frumos cu pacientii...am fost acum 2 ani la el,poate de atunci s-a mai scumpit,dar merita din plin :D

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

normal ca de la ac ma durea.ca atunci cand mi-a plombat-o nu a scos bine nervu pentru ca s-a rupt acul.si bucata aia de ac statea infipta in bucata de nerv. :stars:

mi-au scos maseaua aia..

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Acul s-a rupt cind a fortat patrunderea in canal si probabil a trecut de apex...un ac sterilizat de mai multe ori se decaleste si se poate rupe pe canalele curbe ale molarilor.Nervul l-a scos,tesutul periapical era iritat mecanic de ac.

Bine ca ti-ai scos molarul.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
mda..anu ceva luni am fost la dentist,in constanta..la cabinetul doctorului iordachescu,care intamplator e si unchi-miu :yahoo: a facut el ceva pe acolo..totul ok.a inceput sa ma doara acum.am fost la alt medic,mi-a facut radiografie ca in exterior nu se vedea nimic si surprizaaa : un ac rupt si lasat in canal. acum ma doare de ma kk pe mine.am programare la alt medic ca asta la care am fost acum s-a chinuit cu freza alea alea da n-a reusit sa scoata acul. :stars:

 

Exact acelasi lucru am patit si eu, prin clasa a V-a, dar nu am descoperit decat mult mai tarziu, cand prin minune incepusera sa imi pice peretii de la maseara respectiva. Pur si simplu ramasesm doar cu o mica parte de coroana, restul era cazut. Culmea era ca nu ma durea deloc. In fine, ajunsa la doctor m-a trimis la radiografie, si mare a fost mirarea cand am vazut acul acela infipt in radacina maselei.

Pacat ca nu mai sitiu doctorita (au trecut ani buni de atunci), as fi dat-o in judecata fara sa ma gandesc prea mult. Nenorocita a stiut ce se intamplase, si m-a trimis acasa senina.

 

Mie mi-a scos toata maseaua pentru ca ii era imposibil sa ajunga la ac. Slava domnului ca era una din spate de tot, si nu mi-a schilodit zambetul. Sa vad poate o inlocuiesc.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Creează un cont sau autentifică-te pentru a adăuga comentariu

Trebuie să fi un membru pentru a putea lăsa un comentariu.

Creează un cont

Înregistrează-te pentru un nou cont în comunitatea nostră. Este simplu!

Înregistrează un nou cont

Autentificare

Ai deja un cont? Autentifică-te aici.

Autentifică-te acum

×