Sari la conținut
Forum Roportal
pisicutza

Ce am patit la stomatolog...

Evaluează acest topic

Postări Recomandate

Eu cred că asta e o abordare greşită din partea pacientului. Nu am nicio treabă cu cabinetele stomatologice, dar nu cred că pentru chitanţă te duci acolo! :cheer: Dacă vrei chitanţă, du-te la Metro, că acolo sigur obţii chitanţe.La un cabinet stomatologic te duci pentru un tratament sau pentru anumite servicii foarte clar determinate. Să-ţi exprimi nemulţumirea pentru lipsa chitanţei, mi se pare o manieră plină de ranchiună de a aborda lucrurile.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Ca persoană fizică, o chitanţă de la un cabinet stomatologic e doar un moft care nu are nicio legătură cu serviciile medicale furnizate. :dance4:

Nu este moft , o iei pentru ca la dentist in cazul in care apar probleme, doar asa poti dovedi cand sa efectuat lucrarea si cat timp este garantia.

Asta pentru ca medicul stomatolog se ocupa strict de partea medicala , iar de cea tehnica intr-o mai mica masura.

Dar tu cum nu ai probleme cu dinti , nu ai de unde sti .:cheer:

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
La frizer sau la coafor iei chitanţă, aşa ... poate vrei să faci o sesizare?

 

Harald,eu chiar sint stomatolog...nu am de ce sa fac sesizare...iar "Protectia Consumatorului" se cheama Colegiul Medicilor.

Ca nu prea se rezolva in favoarea pacientilor e alta problema...si vorbesc de legile in vigoare cind am spus ca pacientul trebuie sa solicite bon/chitanta (in general)...Eu am specificat foarte clar ca tai chitanta chiar daca pacientul nu mai vrea sa o ridice...ii iau datele si apoi arunc originalul,la chitantier ramine copia.

Cind m-am referit la cei din spitale care opereaza conditionat am stiut ce zic...lui de ce ni i se cere chitanta?CA E LA STAT!

Oricum,e si vina medicilor care din foame dupa bani nu refuza cazurile grele si apoi trag ponoasele.

E o vorba:"Faci 100 lucruri bune si nu te stie nimeni si faci o prostie si te stie tot satul"...

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Oricum,e si vina medicilor care din foame dupa bani nu refuza cazurile grele si apoi trag ponoasele.

E o vorba:"Faci 100 lucruri bune si nu te stie nimeni si faci o prostie si te stie tot satul"...

Eu credeam că deontologia profesională ar trebui să te facă să accepţi şi cazurile grele, nu "foamea după bani". Dacă te consideri profesionist, indiferent de domeniu, cazurile grele sunt cele care te ajută să mai

Editat de harald

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Eu credeam că deontologia profesională ar trebui să te facă să accepţi şi cazurile grele, nu "foamea după bani". Dacă te consideri profesionist, indiferent de domeniu, cazurile grele sunt cele care te ajută să mai

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Te referi la mine?Poate nu ai citit tot ce am scris si cum procedez...

Si e dreptul meu sa-mi aleg clientela...daca vii la mine nu sint obligat sa-ti spal proteza de brinza sau sa-ti scot mizeriile de pe dinti sau asa consideri ca voi avea mai multa experienta? :dance4:

Eu tocmai am criticat cum procedeaza unii colegi care sint in foame dupa bani...de unde ai tras tu concluzia ca as fi in foame dupa bani?Ia vezi cum am formulat eu si dupa aceea acuza.

 

 

Pen ` c-asa sunt toti dentistii. Defect profesional... ce sa-i faci, nu-i vina lor. :cheer:

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Eu te anunt ca NU TOTI sint asa,dupa cum NU TOTI barbatii sint curvari...

 

 

 

Te rog sa-mi permiti sa te anunt, la randul meu, ca acesta comparatie nu ma convinge de nevinovatia dentistilor. :dance4:

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Sa inteleg ca toti sint la fel?Adica toti sint vinovati?

 

 

Eu asa zic, dar daca gaseai o comparatie mai.... convingatoare.... poate imi schimbam si eu parerea.... :dance4:

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Creează un cont sau autentifică-te pentru a adăuga comentariu

Trebuie să fi un membru pentru a putea lăsa un comentariu.

Creează un cont

Înregistrează-te pentru un nou cont în comunitatea nostră. Este simplu!

Înregistrează un nou cont

Autentificare

Ai deja un cont? Autentifică-te aici.

Autentifică-te acum

×