Jump to content
Forum Roportal
Sign in to follow this  
andreealuiza

incalzire pe curent electric

Recommended Posts

Buna !

Am si eu o mare rugaminte..daca ma puteti ajuta. Vreau sa cumpar un apartament cu 2 camere la demisol ,izolat pe exterior . Azi mi a spus agentul imobiliar ca incalzirea se va face pe curent electric ..apa calda cu boiler. Acum eu am o intrebare..daca e mai avantajos pe electricitate sau as plati mai mult ca pe gaze? Va rog mult sa ma ajutati..eu nu ma pricep si trebuie sa ma hotarasc repede..daca iau sau nu apartamentul..

Sunt foarte mari cheltuielile in cazul incalzirii pe curent. Eu am un incalzitor pt apa "instant" la tara si consuma foarte mult. Vine curentul 200 de lei pe luna in conditiile in care e folosit doar in weekend.

Salut, si eu locuiesc la demisol de 3 ani tot izolat pe exterior si pot sa-ti spun ca pe durata iernii caldura se mentine aproximativ constant si nu coboara sub 18 grade si vara e racoros si nu suferi de caldura. Sotul a ales sa instalam panouri termice econ deoarece avem camere de aproximativ 12 m patrati. Noi suntem multumiti de ele. Spor

Salut, si eu locuiesc la demisol de 3 ani tot izolat pe exterior si pot sa-ti spun ca pe durata iernii caldura se mentine aproximativ constant si nu coboara sub 18 grade si vara e racoros si nu suferi de caldura. Sotul a ales sa instalam panouri termice econ deoarece avem camere de aproximativ 12 m patrati. Noi suntem multumiti de ele. Spor

Si noi ce ar trebui sa comentam? cum se construieste un demisol? cum se izoleaza? cum ne gasim un asemenea sot? sau de unde cumparam si noi panouri?

Spor la ce? panourile sunt cel putin fotovoltaice? altfel care e legatura cu tema?

Edited by nimeni d