Sari la conținut
Forum Roportal
Florisa

Syria punct strategic

Evaluează acest topic

Postări Recomandate

Deci sa inteleg ca sarmanul de presedinte cu toata armata lui sunt nevinovati de uciderea atator civili dintre care copii, femei si batrani ? Sau pe aia ii numim victime colaterale in razboiul sirienilor uniti ca popor, contra criminalilor externi ? Yeah right. Zi si tu ca Bush "we're fighting the evil doers". Care-s aia ? Pai oricine poate fi...rolleyes.gif

Rudele mele dintre care una a fost aici anul trecut mi-au spus alte chestii. Probabil ca depinde si cu cine discuti de acolo. Fiecare are propriul punct de vedere, propriile aliante, loialitati si intelegere a ceea ce are loc.

Editat de Naeema

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Vezi ca exista romani care habar n-au ce se intampla la ei in tara si-s nascuti si crescuti aici, nu are nicio relevanta ca ai stat acolo.
Atat timp cat nu intelegi, poti sa te si nasti si sa mori acolo, ca nu e relevant.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Blue, petrodolar nu e injuratura, nici expresia "te uiti patrat". Florisa e grasa, dar nu e cat Romania, deci nu pe ea o injuram, ci pe Romania, iar FMM este un acronim, nu cred ca face obiectul regulamentului (mi se pare ca nici nu-s prevazute in regulament). Cand nu-ti convine ceva, editeaza, strict in spiritul regulamentului. Banuiesc ca nu vei incepe si tu ca... nu dau nume, sa stai de capul meu p-aici. Ar dauna sanatatii.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Florisa si eu am fost in Romania de doua ori in ultimii ani si jumate de familion mi-e acolo. Ma uit la stiri din Ro pe net, citesc ziare dar cu toate astea nu inteleg absolut nimic din politica romana. De aia nici nu m-am bagat vreodata la discutii pe vreun topic autohton la aria de politica a forumului.


 

 

Caa despre pdv a-l sotului meu...cred ca ai depasit limita intrebarilor.

 

Asta ce vrea sa fie ? rotflmao.gif


 

Sa nu ii omoare pe nenorocitii aia care au invadat Syria cu intentia de a distruge tara si de a face atentate in numele D-nezeului mamii lor .

 

 

 

Ce tampenii spui.

Mai tii minte Egiptul ? Lui Mubarak cine i-a cautat in coarne, cine l-a tinut in brate cand i s-a rasculat poporul ? Nimeni. S-au lepadat toti de el ca de un ou clocit. Daca avea si el in coltul lui pe cineva tare in clanta si in mai multe precum vreo putere mondiala, care sa fi continuat sa-l sustina pe el si armata lui ca sa-l mentina in putere, fi tu sigura ca iesea in Egipt aceiasi varza aproape ca si in Siria. Nu exact, pentru armata si arsenalul egiptenilor nu se compara cu ce are nenea Assad.

Editat de Naeema

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Cu ce prostii debitezi, daca vrei sa spui ca Siria era ultimul bastion al musulmanilor liberi, fara influenta vestica si de aia se planuieste un atac, ar trebui sa nu mai iesi niciodata din bucatarie.

Pentru ca tu de fapt asta vrei sa spui, de aici si procentul ala.

Nu te vrea nimeni analist politic, dar macar get your facts right, e ca si cum as deschide eu acum topic si as spune ca am cucerit imperiul persan la un mom dat.

 

 

Sa debitezi ceva..parca inseamna sa zici ceva ce nu are legatura cu realitatea.

Poti sa zici ce nu are legatura cu realitatea din postarile mele?

Nu am zis ca ar ultimul bastion al musulmanilor liberi. Nu am zis ca Syria nu avea influenta vestica.

Am zis ca nu a vrut sa danseze dupa cum canta USA asa cum au facut tarile din jurul ei.

Facts rigth am dat...dar nu au fost pe placul cititorilor!

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Vezi ca exista romani care habar n-au ce se intampla la ei in tara si-s nascuti si crescuti aici, nu are nicio relevanta ca ai stat acolo.

Atat timp cat nu intelegi, poti sa te si nasti si sa mori acolo, ca nu e relevant.

 

 

Chiar esti comic.

Cred ca daca ziceam: nu am fost in Syria dar am auzit la stiri,am citit in ziare si am auzit la radio...ai fi zis ca sunt informata !

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Nu, nu as fi zis, ca doar vad ce debitezi.

Si din ce postezi, religia e un factor important din cate observ.
Se stie ca orice dezbatere rationala cu o persoana religioasa/indoctrinata e degeaba,

Editat de Mr.Pervy McPervert

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

 

 

Facts rigth am dat...dar nu au fost pe placul cititorilor!

 

 

Nu a dat nici un fact, ai expus doar o opinie proprie pe care ti-o prezinti ca realitate.

Editat de Naeema
  • Upvote 1

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Nu, nu as fi zis, ca doar vad ce debitezi.

Si din ce postezi, religia e un factor important din cate observ.

Se stie ca orice dezbatere rationala cu o persoana religioasa/indoctrinata e degeaba,

 

 

giggle.gif mai zi giggle.gif deja ma indoi de rasgiggle.gif

Observator profesionist ce esti! giggle.gif

N-oi fi eu analist politic dar tu observator priceput esti!giggle.gif

 

Dar dezbaterile cu observatorii care vad in ceata cum o fi?

 

Si Egiptul nu canta ? Ba canta si dansa Mubarak dupa cum dadea tonul USA si Israel. In Egipt nu au existat interese ?

Nu a dat nici un fact, ai expus doar o opinie proprie pe care ti-o prezinti ca realitate.

 

 

Fact...a fost si este tot ce am zis. Numai ca nu toata lumea accepta asta. Deaceea se cauta acul in carul cu fan.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Creează un cont sau autentifică-te pentru a adăuga comentariu

Trebuie să fi un membru pentru a putea lăsa un comentariu.

Creează un cont

Înregistrează-te pentru un nou cont în comunitatea nostră. Este simplu!

Înregistrează un nou cont

Autentificare

Ai deja un cont? Autentifică-te aici.

Autentifică-te acum

×