Sari la conținut
Forum Roportal
bugabb

Incepator

Evaluează acest topic

Postări Recomandate

Salut am 18 ani 1.88 si 65+ kg ( sunt foarte slab dupa parerea mea) si as vrea sa ma ingras..
Momentan folosesc Gfx8 de 2 ori pe zi ( dimineata, imediat ce ma trezesc si imediat dupa sala)
As dori sa va intreb daca vi se pare ok ca pe langa Gfx8 sa adaug si o cretina ( Kre-Alkalyne de la LABRADA)
Am mai facut 2 luni de sala, dar m-am lasat din cauza ca m-am demoralizat datorita faptului ca nu am vazut rezultate
Nu stiu ce sa fac, prietenii imi spun sa incerc steroizi.. (Danabol, pastile), dar sincer imi este cam frica..

Am doua programe de antrenament, dar momentan nu m-am decis care ar fi cel mai potrivit..
1)
Luni : Piept Biceps
Marti : Picioare Abdomen
Miercuri : Liber
Joi : Spate Triceps
Vineri : Umeri Trapez Abdomen

2)
Luni : Piept Triceps
Marti : Picioare
Miercuri : Liber
Joi : Spate Biceps
Vineri : Umeri Abdomen

Editat de bugabb

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Nu stiu ce sa fac, prietenii imi spun sa incerc steroizi.. (Danabol, pastile), dar sincer imi este cam frica..

 

 

 

lasa-te de prostii de genul asta.

cel mai bine intrebi un instructor de la sala unde mergi.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Ai putea sa imi recomanzi niste suplimente care ti se par ok ?

As vrea ca pe langa ce folosesc momentan sa mai adaug niste vitamine, minerale sau orice m-ar ajuta catusi de putin, daca aveti vreo sugestie..

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Ma tenta si pe mine ideea de a lua steroizi anabolizanti. Nu pentru masa musculara, ci pentru a repara niste rupturi musculare. Dar n-am gasit in farmacie. De pe net nu iau ca nu am garantia ca sunt chiar ce scrie pe eticheta. Daca chiar vrei varianta asta, eu zic sa faci o ciclizare cu Deca-Durabolin.

Esti ectomorf extrem, trebuie sa bagi carbo la greu. Laturile alea de gainere mi se par hidoase. Aminoacizi (recomandarea mea este Amino Ultra de la Scitec). Plus carbohidrati de calitate. Orezul mi se pare cea mai buna alegere. Iar pentru inceput as ramane la exercitii compuse si-as evita cele de izolare. Genoflexiuni, indreptari si ramat. Poti include si impins la piept.

Exercitii intense, greutati mari si lasa timp de refacere. E important, atunci cresti.

Si include creatina monohidrata in dieta, e extrem de importanta pentru volumizare celulara si iti va oferi un plus de forta.

  • Upvote 2

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Acum nu pot, merg la training. Tine-te de exercitiile alea de baza, acolo o sa-ti creasca forta. Pe mine unul asta ma intereseaza, forta si viteza. Sunt cam legate. Culturismul nu ma pasioneaza, acolo se antreneaza in special fibrele lente. E vorba de hipertrofie sarcoplasmica. Fuck that shit!

  • Upvote 2

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Creează un cont sau autentifică-te pentru a adăuga comentariu

Trebuie să fi un membru pentru a putea lăsa un comentariu.

Creează un cont

Înregistrează-te pentru un nou cont în comunitatea nostră. Este simplu!

Înregistrează un nou cont

Autentificare

Ai deja un cont? Autentifică-te aici.

Autentifică-te acum

×