Sari la conținut
Forum Roportal
Black CAT

Care este mancarea romaneasca traditionala?

Postări Recomandate

Daca ai ocazia sa cumperi si sa citesti " Physiologie du goût - Jean Anthelme Brillat-Savarin".

Fiziologia gustului - pe romaneste. O sa vezi de ce nu se combina mancarurile.

 

Arunca pe piata marfa franceza si cu incetul o sa fie si tradus textul sa avem idee si despre gusturi!!!

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

 

Arunca pe piata marfa franceza si cu incetul o sa fie si tradus textul sa avem idee si despre gusturi!!!

Tin sa te anunt, cu deosebit regret ca, autorul cartii Jean Anthelme Brillat-Savarin a murit pe la 1884 ! :pardon:

Si e cunoscut la nivel mondial. De asemenea si tradus. Dar mai costa si bani cartile.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

M-ai prins in criza de bani ca i-am dat pe toti pe un brazilian!!! Credit Card nu accepti???

 

O sa ma uit pe un site daca gasesc o copie folosita ca americanii nu prea citesc in franceza si nici eu nu dau bani multi pe carti.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

:lol: Pai eu nu vreau nimic. Iti spuneam ca e tradus si in engleza. Eu iti dau gratis, dar doar ce am.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Dupa parerea mea mancarea romaneasca traditionala sun sarmalutele cu mamaliga.Tot timpul cand le mananc imi aduc aminte de copilarie, cand eram la tara si nu aveam nici o grija.Daca vreti o reteta de sarmalute si de mamaliga, o gasiti pe http://www.retetedeacasa.com Este o reteta de sarmalute mici si foarte gustoase.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Este o reteta de sarmalute mici si foarte gustoase.

Unde ca am cautat si nu am gasit? :P

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Creează un cont sau autentifică-te pentru a adăuga comentariu

Trebuie să fi un membru pentru a putea lăsa un comentariu.

Creează un cont

Înregistrează-te pentru un nou cont în comunitatea nostră. Este simplu!

Înregistrează un nou cont

Autentificare

Ai deja un cont? Autentifică-te aici.

Autentifică-te acum

×