Sari la conținut
Forum Roportal
Ldoctor

Relatie de 3 luni si 2 saptamani. Are telefonul inchis.

Postări Recomandate

Buna ziua, am o MARE problema.

Am o relatie de 3 luni si 2 saptamani, eu sunt baiat (17 ani), ea are 16 ani impliniti recent. Am avut probleme cu parintii ei de foarte multe ori, ei nu ma accepta pe motiv ca ma imbrac larg (cum spun ei, sunt golan, drogat, si nu sunt de nasul fiicei lor), m-am certat de cateva ori cu ea, iar odata a luat pastile si a vrut sa se sinucida. A plecat de acasa odata, cu 2 bilete de adio lasate parintilor ei, a plecat din cauza faptului ca s-a certat cu ai ei din cauza faptului ca a iesit cu mine.

Problemele au aparut inca din primele saptamani de relatie, doar ca ea nu mi-a spus deoarece tine mult la mine si ma iubeste, incercând să protejeze totul. Credea că dacă îmi va spune o să renunţ la relaţia noastră.

A plecat de acasă, atunci confiscându-i telefonul, tatăl ei a dat de numărul ei şi m-a sunat, am vorbit, ne-am întâlnit (ca să o căutăm), la început m-a luat cam tare dar după ce a schimbat câteva vorbe cu mine s-a calmat, era 11 seara eu stateam în pat, m-am speriat foarte tare când am auzit aceste lucruri, am iesit, am căutat-o în locul nostru şi in diferite locuri pe unde ne plimbam. M-a sunat de pe numărul unui chelner a unei cafenele, unde se afla ea, ne-am întâlnit toţi trei (eu, ea, tatăl ei) am discutat în maşină în seara respectivă iar tatăl ei cel puţin aparent şi-a schimbat părerea despre mine spunându-i ei că-i place cum gândesc.

Problema este mai mult cu mama ei, nu vrea NEAM să mă accepte şi nici nu mă cunoaşte. Spune că sunt golan şi că o să o duc la rău, îi reproşează ei că o face de ruşine în faţa cunoştintelor şi în faţa colegelor de serivicu, bârfindu-mă de fiecare dată când are ocazia.
Ea a fost şi este o luptătoare, dar.. de pe data de 31 August pe la ora 18:00 când am vorbit ultima data, nu răspunde la telefon şi are telefonul închis.

În ultimul timp am fost mai rece cu ea şi i-am dat câteva apropouri spre o despărţire, pentru că eu nu mai pot să o duc aşa. Am vrut de mai multe ori să mă despart de ea dar a plâns şi a fost distrusă, de fiecare dată reuşind să mă facă să mă răzgândesc.

În noaptea de 31 a fost o nuntă, ea a fost acolo. Cred că ori si-a găsit pe cineva acolo, ori ceva s-a întâmplat. Nu îmi pot da seama cum de are telefonul închis, da, l-a mai avut confiscat de către mama sa, dar doar pentru câteva ore.

Am fost la ea la spital tot vineri, pe 31, dimineaţă, pentru că ea lua perfuzii din cauza faptului că ii s-a facut rău, aşa că are nevoie de calciu, vitamine, etc. Am fost în spital (acolo unde lucrează mama ei, ea e în concediu), dar m-au vazut colegele ei de muncă, mă gândesc că poate i-au spus sau.. e pedepsită. Niciun semn, nici pe Facebook nu mai are activitate, nici măcar de pe un alt număr să îmi dea vreun mesaj că e bine.

Eu pe tatăl ei nu-l sun pentru că ultima dată când am vorbit m-a luat cam tare, pe mama ei nici nu vreau să aud.

Ştiu că vârsta de 17 ani ar trebuii să fie una fără griji şi astfel de probleme, dar rog pe cineva sa mă ajute cu un sfat, orice e bine venit. Nu ştiu ce se întâmpla.
Vă mulţumesc mult.
Imi este foarte frică, pentru că ea mai având "antecedente" suicidale, să nu facă ceva.. desii cred că dacă s-ar fi întamplat ceva aflam, sau mă sunau ai ei..
Plâng de dimineaţă..

Editat de Ldoctor

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Well, ai rabdare si ai sa mai auzi de ea. Daca te simti oarecum raspunzator incearca sa afli despre ea de la prieteni, colegi.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Well, ai rabdare si ai sa mai auzi de ea. Daca te simti oarecum raspunzator incearca sa afli despre ea de la prieteni, colegi.

Dupa cele citite (am incercat sa rezum totul, poate am omis anumite chestii), care e parerea ta despre cele intamplate? Unde crezi ca se afla? Oare e bine?

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Nu pot sa stiu, dar e cam ciudata relatia voastra. Daca spui ca ai fost la ea la spital dimineata, pana la ora 18 teoretic nu putea sa fuga in lume asa, fara nici o explicatie si din senin. E posibil sa fie pedepsita.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Nu pot sa stiu, dar e cam ciudata relatia voastra. Daca spui ca ai fost la ea la spital dimineata, pana la ora 18 teoretic nu putea sa fuga in lume asa, fara nici o explicatie si din senin. E posibil sa fie pedepsita.

Da, ai dreptate. Dar sa nu uitam ca a fost la o nunta..nunta fiind a unui cuplu din localitatea bunicilor ei (ea stând foarte mult acolo, acum se afla acolo..din cate cred), implicit a crescut riscul sa fie şi foştii ei prieteni prin preajmă (a avut câteva relatii, chiar şi ultima ei relaţie de 7 luni a avut-o cu un tip de acolo), există şansa să o fi "vrăjit" ei, sau dacă nu.. altcineva.

Mulţumesc pentru sfaturi..

îmi e frică să nu se sinucidă, or' something.

Editat de Ldoctor

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Ma gandesc cam ce probleme ai tu, digimonule, de iti pasa atat de o tipa instabila. Ai idee cat rau iti pot face persoanele de genul ei ?

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Vaiiii... ce emotionaaant. :cry: Doar ca... nu te iubeste. Treci peste. E doar natura care se joaca cu tine si te obliga cu orice pret sa ii dai genele mai departe. Prea multe framantari inutile pentru un joc al naturii.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Vaiiii... ce emotionaaant. cray.gif Doar ca... nu te iubeste.

 

nu despre asta era vorba, dar na, tu esti cu fizica nu cu umanul

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Ba am inteles exact despre ce e vorba: fite. Oameni fandositi invatati sa traiasca in puf care isi iau lumea in cap si cred ca li se cuvin toate alea. Eu de ce n-am "suferit" in halul asta niciodata ? Poate pentru ca imi dau seama ca toate astea sunt doar circ, la care apeleaza cei cu minte putina. Se simt ei importanti daca ameninta cu sinuciderea sau daca fac pe eroii. Trebuie si ei sa justifice ca traiesc, nu ? De ce sa stea linistiti in casa sa citeasca o carte ? Nu domle... trebuie actiune, teatru, crime, impuscaturi, framantari, etc.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Creează un cont sau autentifică-te pentru a adăuga comentariu

Trebuie să fi un membru pentru a putea lăsa un comentariu.

Creează un cont

Înregistrează-te pentru un nou cont în comunitatea nostră. Este simplu!

Înregistrează un nou cont

Autentificare

Ai deja un cont? Autentifică-te aici.

Autentifică-te acum

×