Sari la conținut
Forum Roportal
Ampera

Alex & M

Evaluează acest topic

Postări Recomandate

Alex si Mådå vor sa slabeaca, aici e numai topicul lor, alte balene sa-si faca topic, aici Mådå si Alex sunt miezul.

 

Targetul e de 10 kg, dar ca sa nu fie greu de atins, am zis sa incepem cu un deadline 4 kg pana pe 22 sept.

 

Poza cu cantarul care arata -4 kg, pozele le trimitem la martorul pactului, Naeema. Eu am acum 68, daca Mådå vrea sa spuna cate are, e treaba ei.

 

¨Topicul e facut ca sa ne dam suturi in fund cand vrem sa trisam, ca sa primim idei de mancare ce am putea sa consumam, ca sa ne tragem de urechi si unde-s 2 puterea creste.

 

Mådå, eu pt maine scot 3 cutii de ton in apa, mic dejun-pranz-cina. La fiecare cutie pun 50 gr de paine neagra si intre mese, gen ora 11, 15, 20 o sa mananc fiertura mea de spanac cu iaurt. O sa ma tin la max 250gr de amestec d-asta. Am 2 nectarine care stau pe masa si-mi fac cu ochiul, daca ma razbeste foamea dupa ora 20, o sa le mananc. Apa multa, imi fac o sticla cu nu stiu...ceai.

 

Mådå, maine e prima zi, hai ca putem. Daca reusesti ce iti propui, iti iau un bilet de avion catre Oslo :) Promice!

 

 

 

 

  • Upvote 2

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Da? Sarma ma fac!! :lol:

 

Eu pentru maine.. fasole sote am, spanac...pentru pranz! Seara, pepene si branza!! Merge? Iar dimineata am iaurt cu pere dar cred ca ma ingrasa! Eu am 58 de kile :(

 

Deci, ne punem pe treaba!!!


Am suc de grapefruit si apa !!

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Cand punem deadline-ul la cele 10 kg?


Da? Sarma ma fac!! laugh.png

 

Eu pentru maine.. fasole sote am, spanac...pentru pranz! Seara, pepene si branza!! Merge? Iar dimineata am iaurt cu pere dar cred ca ma ingrasa! Eu am 58 de kile sad.png

 

Deci, ne punem pe treaba!!!


Am suc de grapefruit si apa !!

 

nu e putina mancare? ma gandesc sa nu cumva sa incepem sa facem foamea, atunci nu o sa ne tina 'dieta'

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Pai si ce sa mai pun in loc? Mai am tuna!!! :))

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

baga tuna si lasa pepenele ca gustare cred eu.

 

si tre' sa tinem cont de-o treaba, somnul...Somnul e f important. Tu cam bananai noaptea p-aici si nu stiu daca ai putea schimba cumva in fav ta sa dormi mai mult noptile.

 

 

uite, eu nu sunt des treazala ora asta si simt ca mi se face foame, as baga in mod normal mana in frigider si as lua ceva sa arunc pe-o felie de paine. ca atare te pup pe frunte si ma duc sa ma culc, pana nu ma loveste foamea rau.

 

si nu uita, ti-e foame, iti vine sa tipi, sa injuri, sa o lasi balta, vii si scrii aici. daca cineva te supara cu comenatariile, mi-l arati du dejtu' si ti-l pune Alex cu botul pe labe in 2 miscari si 3 secunde.

 

ne vedem maine, bafta multa kiddo! hai ca putem, ce puii mei!

 

kisses!

  • Upvote 1

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Da! Cu somnul e greu sa ma reglez ca sunt intr-o perioada mai stresanta! Dar da, cu mancarea, vin aici si zic ce ma doare si ce mananc!

 

snegurochka.gif


Incercati sa nu mai mancati cina atat de tarziu, maxim la ora 18 sa fie. Dupa ora 20, in niciun caz fructe, mai bine rontaiti ceva legume daca va e foame, o maslina, un bat de telina, morcov, castravete, o salata... sunteti inventive. Si nu sucuri, de niciun fel, nici macar din fructe naturale, doar apa sau ceaiuri neindulcite, cu toate ca si ceaiurile din comert contin zahar si cofeina..

Stiu ca nu ma suferiti, dar sper sa ma credeti pe cuvant, ma ocup cu sanatatea oamenilor si cu ceea ce ei mananca, altfel nu ma bagam in seama pe acilea biggrin2.gif

de ce nu fructe? doar legume? sucul de morcovi de la Lidl e bun? Sau trebuie sa iau legume de la mama lor ca-s mai sanatoase?

Editat de Ea.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

moaaaa...ok, ok..deci spui clar sa renunt la pepsi max, cola zero. clar alcool nu mai pun in gura, nu pana nu dau jos ceva. nici nu pot sa ma inchid in casa in weekend, mai iesim, ce pot bea? nu pot sa beau pepsi max? sambata asa la iesiri...DA sau Nu

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Fara Pepsi Max. Nici la iesire nici la nimic


Eu eram turbata ( nervoasa ) de la Cola sau Pepsi si asa am renuntat ( acum multi ani )


Ce sa bem la iesiri? Asta ne zice Blues :D

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

eu plec ca deja mi se face foame.

 

blues, pe mien treaba aia cu mancatul dupa ora 18 ma omoara. mai am 6 ore pana adorm, imi chitaie stomacul. uff..vad eu, tuna, morcovi, legume.

 

fa lista cu fruncte ok.

 

si am o rugaminte, te rog din start sa nu o lasi pe olga sa posteze aici retete si diete gasite de ea nu stiu unde, o sa.-mi *uta topicul si derete si diete sunt zeci de mii, nu vrem. vrem sa ne invatam la un stil sanatos si sa gasim un stil care ni se potriveste si putem sa-l ducem nu doar 2 luni

 

 

haidi pa fetilii!

  • Upvote 2

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

 

haidi pa fetilii!

hai ca ne citim maine!!

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Creează un cont sau autentifică-te pentru a adăuga comentariu

Trebuie să fi un membru pentru a putea lăsa un comentariu.

Creează un cont

Înregistrează-te pentru un nou cont în comunitatea nostră. Este simplu!

Înregistrează un nou cont

Autentificare

Ai deja un cont? Autentifică-te aici.

Autentifică-te acum

×