Sari la conținut
Forum Roportal
r4ull

Neogen Marcker

Evaluează acest topic

Postări Recomandate

Neogen a venit cu un nou serviciu contorul neogen...e asemantor cu trafic.ro ,are cateva avantaje:

-sunt mai usoare formalitatile de inscriere

-da aceleasi date ca si trafic.ro

-e gratuit

dezavantaje:

-cateodata ingreuneaza incarcarea pagini(nu stiou de ce ,cred ca e o eroare de la ei)

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Nu prea imi place mie nici un serviciu care poarta marca neogen... asa ca voi ramane la trafic.ro .

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Eu nu am mai utilizat trafic.ro de cand m-au dat afara pentru ca le-am facut reclama negativa. Intr-o dimineata cand m-am uitat la statistiti SURPRIZA : la Vizitatori Azi valoarea era cu minus. Am facut un printscreen si am postat poza pe un forum .

 

In 2 zile m-au dat afara . De atunci nu am mai folosit serviciul lor. Counter-ul neogen e o alternativa buna dar mai buna mi se pare countomat.com . La countomat site-ul nu trebuie aprobat.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Eu folosesc StatCounter si mi se pare chiar util. Nu imi da in momentul de fata cuvintele cheie la care apare site-ul inscris dar ma gandesc ca poate e prea devreme sau tre sa platesc pentru acele informatii.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

A aparut cea mai buna alternatriva, pt statistici private..... si alternativa asta vine direct de la nenea Google :flowers:

dar din pacate nu foarte multi se pot bucura de ea.... Google Analytics e super.... functioneaza klumea.... si nimeni nu stie ca e pe situl tau, ne fiind nevoie sa le faci reclama :yes:

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Neogen se scalda in ape tulburi. Am analizat putin contirizarile facute pe un site de catre Neogen + Trafic + Google Analytics si exista diferente extrem de mari intre ele.

Ca referinta am luat Google Analytics iar rezultatele oferite de Neogen si Trafic prezinta diferente mari. Vizite necontorizate, pierderi de vizite (mai ales in cazul Neogen). Este posibil ca Neogen sa comaseze zilnic vizitele venite de pe acelasi ip dar tot ai scapa la trace vizite.

 

Raman sa ma incred in Google Analytics :flowers:

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Nimic nu se compara cu Google Analytics

Din pacate nu esti acceptat atat de usor... si esti limitat la 5 site-uri contorizare / user google

exista si o limita de trafic dar nu cred ca se incadreaza vre-un site din RO... exceptand vre-o 2, 3

La mine asteptarea de acceptare a durat aproape 2 luni dar a meritat...

Nu am renuntat la trafic.ro pt ca l-au imbunatatit mult ca timp de incarcare si deci nu mai afecteaza "loading-ul" paginii mai ales daca e bine plasat ca (,) cod html... iar in Romania trafic.ro a devenit un fel de standard al calitatii... e incredibil cat de multe site-uri l-au adoptat... asa ca ma conformez si eu... :doh:

Neogen face kestii interesante, desi furate pe fata de la "frati" mai mari... dar nu-i dau nici o sansa in domeniul asta... poate doar copii care invata html il vor adopta dupa ce vad reclama la el de pe noi2 sau mai stiu eu ce site tot de-al lor....

 

Cheers

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Creează un cont sau autentifică-te pentru a adăuga comentariu

Trebuie să fi un membru pentru a putea lăsa un comentariu.

Creează un cont

Înregistrează-te pentru un nou cont în comunitatea nostră. Este simplu!

Înregistrează un nou cont

Autentificare

Ai deja un cont? Autentifică-te aici.

Autentifică-te acum

×