Sari la conținut
Forum Roportal
stiri

Stiri: "One Direction: Astia suntem": premiera absoluta in reteaua de cinematografe Cinema City

Evaluează acest topic

Postări Recomandate

Pentru ca lumea vrea mereu ceva noutate si oricine sa fie pe scena sau pe ecrane, vor fi aplaudati ... in State cel putin, dar aceasta traditie nu tine de limitele granitei intre teritorii si natiuni.   Daca timpul si programul imi permite si acum ma duc la orice

eveniment.  Asa am fost mereu in viata si copiii mei sint la fel, si nu conteaza azi sexul/genul persoanelor care distreaza lumea.

 

Si pe vremuri inca din antichitate asa a fost, actorii de circ sau de teatru erau doar persoanele "deosebite" de restul semenilor. 

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

E un intreg mecanism de marketing aici. Ar fi multe de zis. E una dintre cele mai perverse laturi ale acestei industrii numite ''divertisment''. La noi nu au prins, au fost niste imitatii nereusite, dar in vest, sa vezi isterie, sutiene marimea little pe scena, copii care se calca in picioare (la fiecare eveniment major cu o trupa din asta sunt spitalizari, lesinuri etc). 

 

Nu distreaza, isterizeaza persoane fara discernamant. Si parintii... cotizeaza la greu. 

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Parintii n-au ce sa faca, daca nu lasa copiii la concerte, se duc singuri, ei fac rost de bani pe cai riscante!!!

 

Concerte au fost si in romania cand eu eram copil in clasa 5-a si ne-am dus pentru ca am fi darimat casa construit din pierte mari altfel.  Spectacole se numea dar numai tineret cool mergea ca cine indraznea sa cante cu Dan Spataru, spectatorii atunci erau tacuti, abia prindeau curaj sa cumpere bilet singuri!!!

 

Nu cred ca e loc sa amintesc cum erau numiti cei/cele care adorau muzica usoara si pe interpretii ...

 

Deja al al 3-lea concert erau mai curajosi si taranii care veneau sa urle, iar daca au platit erau si ei in sala.

 

Tarani ii numesc satenii din Maramu' care locuiesc in orase dar nu se imbraca sau se comporta ca un om civilizat, doar ca haiducii in munti, in cojoace ce Pintea Viteazul vara-iarna si cutitul in centura cu care te ameninta daca nu-ti convenea ce urla pe tine. 

 

Ei creau aceste stampede si imbrainciri cu lovituri chiar si cutite maramuresenii din munti, mereu curgea si sange ca veneau si alcoolizati si mai beau, aveau si pile, asa a fost mereu la ingramadeala unde n-a domnit niciodata pace la nici una din ocaziile cand trebuia celebrat ceva.  

 

Se imbatau si se bateau, ucideau de multe ori ca nu aveau deja minte normala de la alcool si era OK.

 

Am si vazut de aproape un caz de atacat un om intr-o fractiune de secunda ... i-a taiat rinichii si a murit.

Editat de The Unknown
  • Upvote 1

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Aoleu. Frumoasa atmosfera, ce sa zic. 

 

Dar eu ma refer la altceva. Concertele sunt doar o mica parte a fenomenului. Isteria incepe inainte si continua si dupa (uneori ani de zile). Tehnica folosita de impresarii formatiilor e de a determina fete aflate la pubertate (10 - 13 ani in general, dar unele incep mai devreme pentru ca asa e moda) sa se ''indragosteasca'' (obsesiv) de niste insi cu varste cuprinse (in general) intre 20 si 30 de ani.

 

Nu exagerez cand spun ca atat impresarii cat si insii in cauza incurajeaza aceste obsesii la varste cat mai mici; am vazut un documentar in care o trupa canta intr-o scoala, aruncand pastile de genul ''nu uitati ca suntem single'', totul regizat, fireste. Iar ele iau totul in serios; ba ajung chiar sa ii urmareasca pe indivizi, sa le fure lucrurile, sa le intre in casa si alte treburi din astea putin penale sau patologice. Dar totul e orchestrat de asa maniera. Nu e doar o speculatie, impresarii o recunosc cu mandrie ca o strategie comerciala de prima mana.

 

In afara de albume scoase pe banda rulanta ( ce suna toate la fel si sunt compuse de aceiasi oameni) si concerte, scot o gramada de prouse, pe care ''fanii'' le cumpara cu regularitate. De fapt, tipii respectivi sunt ei insisi niste produse, niste papusi care se imbraca, se comporta si vorbesc asa cum li se dicteaza. 

 

Intai se pozeaza in reviste cu animale de plus pentru a parea inofensivi, apoi fac striptease pe scena in fata unor fete de 12 ani, care la randul lor arunca in ei cu animale de plus, respectiv sutiene si chiloti, fiecare cum considera. E ceva complet bolnav daca privesti cu ochii unui adult si mai ales ai unui parinte.

 

Generatii intregi de fete au ajuns sa creada ca asta inseamna sa fii barbat de succes; sa fii o cocota masculina, sa canti balade siropoase epilat, dat cu ruj si cu rimel si sa te maimutaresti in fata camerei de filmat. Au crescut cu o idee complet falsa despre barbati si cu siguranta au avut de suferit din cauza asta.

 

Acum cativa ani, apropo de One Direction, o tipa (de 15 ani cred) era sa se asfixieze intr-o  valiza; noroc ca au gasit-o la timp. A aflat ce fel de valiza avea unul dintre mebrii turpei si a aranjat cu o prietena sa o bage in autobuz intr-una identica. Era aproape lesinata cand au gasit-o.

 

Mai zic ca cel mai mare ''descoperitor de talente'' de genul asta din SUA e un pedofil care acum face puscarie pentru o schema piramidala care a lasat sute de persoane fara economii? In timp ce tipii din trupele lui cantau in fata a sute de mii de oameni si erau dati drept modele de succes, erau, la propriu, .... in cur de el, si acceptau (atat ei cat si familiile, uneori) pentru a nu tulbura apele. Unii erau minori. Si nu e singurul caz. Nu e de mirare ca atatia au ajuns dependenti de droguri tari dupa cativa ani.

 

 Bine, asta e doar rezumatul... Realitatea e foarte scarboasa. Nu e un delict ce fac ei dar ar trebui sa fie, avand in vedere ca strategiile lor sunt publice.

  • Upvote 1

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Eu sint mai calma, nu ajung decat sa cand cu trupa si sa dansez, sa ma misc pe ritm de muzica ... atit.

Drogurile au alte origini, sint mult mai vechi decat concertele ... tinerii trebuie totusi sa danseze si sa cante!!!

Am bagat asta in capul copiilor mei, asa ne exprimam cateodata ca zilele nu sint toate la orizontala, ne mai 

pierdem capul si in placeri "lumesti" ca nu sintem nici pocaiti sau musulmani.

 

Cant si dansez fara drog sau alcool, apa rece este important.  Cei slabi se vor impiedica si de umbra lor.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Creează un cont sau autentifică-te pentru a adăuga comentariu

Trebuie să fi un membru pentru a putea lăsa un comentariu.

Creează un cont

Înregistrează-te pentru un nou cont în comunitatea nostră. Este simplu!

Înregistrează un nou cont

Autentificare

Ai deja un cont? Autentifică-te aici.

Autentifică-te acum

×