Sari la conținut
Forum Roportal
Totocutugno

Amenda verbala !

Evaluează acest topic

Postări Recomandate

Pot sa ma duc la politie sa intreb efectiv daca s -a emis vreo amenda pe numele meu ?

Asta e daca am primit amenda dar vreau sa rezolv treaba fara sa afle parintii ..

De putut, da, poti. E posibil orice vrei.

Dar nu e indicat. Decat daca tii neaparat sa iei amenda. :crazy:

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Pot sa ma duc la politie sa intreb efectiv daca s -a emis vreo amenda pe numele meu ?

Asta e daca am primit amenda dar vreau sa rezolv treaba fara sa afle parintii ..

Da de ce vrei s-o rezolvi asa?

Lasa sa vina amenda, afla parintii si asa scapi si de betii.

Tu vrei sa te imbeti in continuare, tie ti-e de amenda sau de infractiunea comisa?

Consumul de alcool e interzis în spațiu public, indiferent dacă cel care o face e minor sau nu.

Si crasmele nu fac parte din spatiul public?

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Si crasmele nu fac parte din spatiul public?

Ba da, adevarat. :lol2:

El voia sa spuna cu totul altceva, cu toate ca nu stie ca este o diferenta majora.

 

In public - nu ai voie sa consumi bauturi alcoolice. Minor sau major. Minor, nicaieri, sub nici o forma.

Prin asta se intelege toate locurile unde au acces neingradit toti oamenii, chiar daca la data savarsiri faptei nu se afla nimeni.

  • Upvote 2

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Si crasmele nu fac parte din spatiul public?

 

Cu exceptia ca se bea dupa usi inchise!!! N-au geamuri deschise sa se auda muzica sau zbieratul din atmosfera nocurna drunk.gif

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Si crasmele nu fac parte din spatiul public?

 

acu io-s 100% sigura ca tu nu ai fost pe la carciuma. n-ai vazut carciumi cu terasa? :D

 

alea au licenta de vanzare alcool. vanzare si servire, intra la alta lege.

 

aici daca ma prinde pe strada cu o cutie de bere in mana, deschisa, nu am scapare. orice minciuna gasesc, ma arde cu 40 euro cat as clipi.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

In State carciumile n-au terase doar cate-una din cafenele, Starbucks in special dar cine sta se prajeasca la soare desi se folosesc aburi reci sa fie mai racoros terasa. Doar cand este vre-un party privat undeva in aer liber si intrarea este pe invitatie, acolo se serveste bautura langa focul de tabara ca este tipical country party cand stai pe un balot de paie si mananci mancare de cowboys!!!

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Deloc nu m-ai inteles, pe terase nu exista alcool de nici un fel nimanui, te baga-n puscarie pentru consum de alcool in locuri publice, doar in cladiri dupa usi inchise ai drept, ca-i la tine acasa sau in carciumi. Daca mergi cu minor la restaurant, nimeni nu este servit cu alcool!!! Daca faci un party mare, scoti permis si angajezi personal cu licenta de vandut alcool, iar perimetrul este pazit de politisti ca parte din taxele anuale platite sa pazeasca sa nu intre cine nu-i invitat. De obicei este la capatul unui parc unde doar un drum duce sau un varf de deal, un loc usor de izolat si cu pomi ca nu se vede ce se intampla acolo. Lumea e imbracata in toale festive de stil country si e muzica la fe country.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Creează un cont sau autentifică-te pentru a adăuga comentariu

Trebuie să fi un membru pentru a putea lăsa un comentariu.

Creează un cont

Înregistrează-te pentru un nou cont în comunitatea nostră. Este simplu!

Înregistrează un nou cont

Autentificare

Ai deja un cont? Autentifică-te aici.

Autentifică-te acum

×