Sari la conținut
Forum Roportal
en

Un cadou deosebit care va face sa nu fiti uitat de cei dragi

Evaluează acest topic

Postări Recomandate

Primii paşi ai copilului Dvs. sunt un miracol şi o amintire de neuitat. Pentru prima oară în România, vă oferim posibilitatea de a transforma prima pereche de pantofiori în mici statuete de bronz. De fiecare dată când îi veţi privi, veţi retrăi acele momente speciale!

Vizitati site-urile pentru mai multe informatii.




Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Raman statue ... la ideile astea de business si tocmai in bronz ... de ce nu din aur???

Depinde de optiunea clientului;putem sa facem acoperierea metalica si cu aur,argint sau nichel. Botosei,pantofiorii sau alte obiecte de care va leaga amintiri,au o eleganta deosebita placate cu bronz, mai ales dupa aplicarea tratamentului de "finisaj bronz antic"

post-2748-0-80569200-1376811675_thumb.jpg

post-2748-0-63660500-1376811689_thumb.jpg

post-2748-0-28852600-1376811703_thumb.jpg

Editat de en

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Interesanta ideea dar, cea cu botoseii, imi suna cam macabru. Poate altceva,da.

Dar e interesant. :good:

  • Upvote 1

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Ce draguti sunt wub.png

 

 

Dar am o intrebare, care nu are legatura cu pantofii. Site-ul de la semnatura, este al tau, personal? Daca nu, nu ai voie cu el la semnatura, e interzis de regulamentul forumului. Di daca este site-ul tau, nu este nevoie sa mai postezi linkurile in mesaje, este cam spam.

 

 

Ok! Am inteles si ma voi conforma; da, site-ul este al meu.Multumesc pentru apreciere si intelegere.

Editat de en

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

simpatici, dar e forma unui pantof. daca as vrea sa fac ceva sa-mi aduca aminte de fii-miu, as face un gips direct de pe piciorul lui



Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

@Get lost!

Daca aveti mulajul va putem face o placare metalica,astfel incat sa imortalizati evolutia copilului dv. dealungul anilor.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

buna idee!

 

am sa ma gandesc la asta. as putea sa-i dau in cap cu mulajul cand o avea 16-17 ani si o sa-mi manance ficatii cu tampeniile adolescentine.

 

bafta cu afacerea!

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

 

Primii paşi ai copilului Dvs. sunt un miracol şi o amintire de neuitat. a transforma prima pereche de pantofiori în mici statuete de bronz. De fiecare dată când îi veţi privi, veţi retrăi acele momente speciale!

 

Pai de ce sa transformam pantofiorii in statuete de bronz, cand putem sa-i pastram asa cum sunt? Nu cred ca niste statuete de bronz te pot face sa retraiesti acele momente, mai bine decat papuceii pastrati asa cum au fost cand i-a purtat copilul.

 

Misto ideea, dar ar trebui sa o aplici intr-un alt domeniu. Am avut un motan albastru si a murit inainte de vreme din cauza unei lovituri la cap. Era un exemplar superb si da, mi-ar fi placut sa-l faci statueta de bronz, sa-l vad/stiu mereu in casa. :D

  • Upvote 1

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

@Melissa Rebecca

 

La alte popoare exista un cult pentru conservarea amintirilor,astfel incat ele sa dainuie peste timp.

Iata aici un exemplu din SUA;din informatiile primite din sursa sigura, peste 14% din americani, apeleaza la serviciile firmei de mai jos pentru obiecte decorative de genul:amintiri,cadouri,utilitare,etc.

 

http://www.americanbronzing.com/

Editat de en

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Creează un cont sau autentifică-te pentru a adăuga comentariu

Trebuie să fi un membru pentru a putea lăsa un comentariu.

Creează un cont

Înregistrează-te pentru un nou cont în comunitatea nostră. Este simplu!

Înregistrează un nou cont

Autentificare

Ai deja un cont? Autentifică-te aici.

Autentifică-te acum

×