Sari la conținut
Forum Roportal
stiri

Stiri: Studiu Bitdefender: Copiii folosesc telefoane mobile de la 6 ani

Evaluează acest topic

Postări Recomandate

Utilizarea dispozitivelor cu Android creAa"te riscul ca cei mici sa fie cei inAa"elati pe Internet In Romania, parinAasii cumpara smartphone-uri pentru copiii lor inca de la varsta de 6 ani, ceea ce creAa"te riscul expunerii acestora la...

 

Articolul complet

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Daca parintii prosti nu le-ar da in mana, n-ar folosi nimic!!! Nu inteleg despre care comunicare este vorba intre un copil de 6 ani si parintii, unde sint parintii si unde este copilul .... iar cand sint impreuna nici nu vor sa vada copilul, il trimit in camera lui sa fie afara din cale.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

scoala lu' fii-miu e la 2 km de casa. are 9 ani, e in clasa a 2-a si merge singur la scoala dus-intors. eu-s la munca de la 7am, tac-su la fel si nu venim acasa pana la ora 16. vreau ca el sa ma sune cand pleaca d-acasa, sa ma sune sau sa dea sms cand ajunge la scoala, sa ne contacteze daca se intampla ceva si vreau neaparat sa imi dea sms cand ajunge acasa dupa cursuri. daca vrea sa stea sa bata mingea p'afara cu ceilalti copii, sa ma sune sa ma intrebe daca e ok.

 

 

acum intelegi ce face un copil cu un tlf mobil?

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

De cand ai acest fiu???

 

Si cand nu erau aceste aparate inca inventate, cum decurgea viata fara sa fi fost informati unii-altii???

 

Uresc cand vine cate cineva si imediat suna pe honey sa-i zica unde este si cat il iubeste, nimeni n-are voie sa foloseasca telefon mobil in casa mea!!!

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

il am de vreo 9 ani si cateva luni.

 

inainte ne descurcam fara, dar acum daca tot avem, de ce sa nu folosim?

 

maica-mea statea cu grija pana ajungeam noi acasa sau daca alergam pe strazi si uitam de ceas. tremura toata cand ne vedea ca intram pe usa si mai-mai sa ne traga cate un sut in fund la amandoi.

 

prefer sa nu stau cu grija aia ce o avea maica-mea, cu o grija oricum stau, dar nu cum avea maica-mea pt ca nu stia de unde sa ne ia.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Considera si situatia ca un copil in timp ce se joaca uita sa telefoneze sau pateste ceva si n-are timp sa puna mana pe telefon. Eu nu consider de importanta vitala acest obiect indiferent in ce culoare picteaza oricine.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Creează un cont sau autentifică-te pentru a adăuga comentariu

Trebuie să fi un membru pentru a putea lăsa un comentariu.

Creează un cont

Înregistrează-te pentru un nou cont în comunitatea nostră. Este simplu!

Înregistrează un nou cont

Autentificare

Ai deja un cont? Autentifică-te aici.

Autentifică-te acum

×