Sari la conținut
Forum Roportal
stiri

Stiri: Semnele de imbatranire indica existenta unor boli

Evaluează acest topic

Postări Recomandate

Un studiu recent realizat de cercetatorii danezi arata ca persoanele care prezinta semne vizibile de imbatranire, precum pierderea parului, aparitia ridurilor si a pungilor cu grasime pe pleoape, prezinta un risc mai mare de anumite maladii fata de...

 

Articolul complet

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Asta ne mai lipsea ... sa ne framantam inca din cauza unori semne al imbatrinirii in plus!!! Eu nu prea am vazut pe nimeni cu pungi de grasime pe pleoape, poate n-am dat atentie destula, insa Duminica am vazut o femeie de 57 de ani care arata de 97 atitea riduri avea parca un tractor a scapat de sub control si a arata fatza ei in toate directiile. Nu cred ca are ceva boala, dar am vazut si tanara de 27 de ani care arata ca o maimuta de la riduri, ea zicea ca de la expunerea la soare i se trage. Chestia cu pierderea parului lateral pe cap avea o explicatie inteligenta pe vremuri ca doar persoanelor extrem de destepte i se intampla asta!!! Atunci n-am stiut ca de acolo parul a cazut, credeam ca asa s-a nascut, aveam cateva prietene si abia aveau 15 ani. Cercetarile astea sint cam bizare de multe ori.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Creează un cont sau autentifică-te pentru a adăuga comentariu

Trebuie să fi un membru pentru a putea lăsa un comentariu.

Creează un cont

Înregistrează-te pentru un nou cont în comunitatea nostră. Este simplu!

Înregistrează un nou cont

Autentificare

Ai deja un cont? Autentifică-te aici.

Autentifică-te acum

×