Sari la conținut
Forum Roportal

Postări Recomandate

Uite un exemplu: s-au descoperit unelte ingropate in calcar, care acest calcar dupa straturile de depunere dateaza de cateva milioane de ani pe cand omul inca era doar in gandul lui Dumnezeu. Exista si posibilitate sa nu existe un raspuns cert, insa e mai mica. Si e posibil sa depinda soarta omului daca vom afla ca defapt piramida lui Keops de la Giza e de fapt un imens generator de energie, sau cine mai stie, un posibil mijloc de comunicare cu alte civilizatii. Nu avem cum sa ne raspundem pentru ca si caramizile de la baza acestor informatii sunt distorsionate.

La aceste intrebari cunosc eu raspunsul: datarea cu carbon e o minciuna, pamantul nu are milioane de ani, piramidele nu sunt generatoare de energie nici nu au puteri paranormale doar ca probabil au fost construite de civilizatia dinainte de potop.

 

 

Normal ca aia care mananca toate prostiile unfla companiile de alimente cu bani, apoi se imbolnavesc si unfla tot ei cu bani companiile de medicamente. Apoi moare si s-a mai curatat lumea de cineva inutil pentru adevaratul scop dar indispensabil pentru intretinerea acestui lant. Asta e omul si trebuie cumva sa se faca o selectie. Ne-am plictisit de razboaie. Hitler vroia selectia asta prin violenta, uite ca acum se face prin pace si bine, dar e mult mai de succes. Ganditi-va bine daca treceti sau nu prin sita aia a selectiei!

Cata vreme suntem la adapostul adevarului revelat toate acestea nu au nicio importanta.

Editat de -altul

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

La aceste intrebari cunosc eu raspunsul: datarea cu carbon e o minciuna, pamantul nu are milioane de ani, piramidele nu sunt generatoare de energie nici nu au puteri paranormale doar ca probabil au fost construite de civilizatia dinainte de potop.

Am exagerat acolo, de aia am spus poate, cunosc si eu ideea ca cel putin Sfinxul a fost construit inainte de o era glaciara sau o vreme cu multa apa care sa-i erodeze baza in felul de fata iar in pe acolo nu a mai ploat puternic de 12000 de ani. De asta am specificat conform depunerilor de calcar, nu a cercetarii cu C-12, in alea nici eu nu prea cred.

Cata vreme suntem la adapostul adevarului revelat toate acestea nu au nicio importanta.

 

Foarte adevarat! doar ca nu cred ca sunt prea multi, asa cum mi-as dori, sub copertina asta a adevarului revelat.

Editat de shtiuk

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Am exagerat acolo, de aia am spus poate, cunosc si eu ideea ca cel putin Sfinxul a fost construit inainte de o era glaciara sau o vreme cu multa apa care sa-i erodeze baza in felul de fata iar in pe acolo nu a mai ploat puternic de 12000 de ani. De asta am specificat conform depunerilor de calcar, nu a cercetarii cu C-12, in alea nici eu nu prea cred.

 

Sfinxul este erodat de pe spate in jos ceea ce ar insemna ca apa ar fi de vina si nu nisipul care l-ar fi erodat orizontal. Iar capul care ar fi trebuit sa fie cel mai expus eroziunii arata cel mai curat ceea ce inseamna ca ar fi fost remodelat (in afara faptului ca Napoleon a tras cu tunurile in el stricandu-l un pic).

Dar toate astea sunt nimicuri, singurul lucru la care ajuta e sa se stabileasca ca inainte de potop civilizatia a avut o oarecare dezvoltare tehnologica, si in primul rand e o dovada ca a existat potopul evident, adevar cunoscut de cei cu buna credinta chiar din timpurile petrecerii lui.

Editat de -altul
  • Upvote 1

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Sfinxul este erodat de pe spate in jos ceea ce ar insemna ca apa ar fi de vina si nu nisipul care l-ar fi erodat orizontal. Iar capul care ar fi trebuit sa fie cel mai expus eroziunii arata cel mai curat ceea ce inseamna ca ar fi fost remodelat (in afara faptului ca Napoleon a tras cu tunurile in el stricandu-l un pic).

Dar toate astea sunt nimicuri, singurul lucru la care ajuta e sa se stabileasca ca inainte de potop civilizatia a avut o oarecare dezvoltare tehnologica, si in primul rand e o dovada ca a existat potopul evident, adevar cunoscut de cei cu buna credinta chiar din timpurile petrecerii lui.

Pai asa cum am spus acum cateva posturi, ca topicul asta mi-a fost de ajutor. Eu nu am scris aici ca sa o tin pe a mea ci sa ma pot orienta pe o cale. Bineinteles ca e doar inceputul inceputului si ca e mult de munca, insa e bine. Inca sunt tanar si nu as vrea sa-mi continui viata (sa dea Domnul cat mai multi ani) in ceata si dezorientare, macar sa stiu ca ceea ce fac e bine din punctul meu de vedere si ca nu la un moment dat o sa cad intr-o gaura de disperare. Un lucru e singur, e plina deja gaura aia de cazuti dar ironia e ca nici macar nu-si dau seama ca sunt acolo...

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Deschid acest subiect cu un scop destul de incurcat, adica numai eu am zeci de teorii si totusi vreau sa mai adun altele si de la voi. Tot am cautat pe internet insa nu am gasit nici o idee care sa-mi aprinda o mica lumina in minte si sa-mi spun: "Da, parca se leaga!". Dar sa nu mai lungesc si sa calc subiectul, trec direct la intrebare: De ce unii oamenii, care sunt la fel ca mine, ca tine si ca restul ne ascund anumite raspunsuri sau ne abat de la adevaratul fir al raspunsului si ni se indruga altceva? Ca sa fiu mai explicit, de ce noi, majoritatea, nu trebuie sa cunoastem unele secrete ale istoriei, prezentului si poate chiar ale viitorului? care e diferenta? De ce unii oameni au autoritatea de a le sti iar restul nu? Inteleg ca unele lucruri poate ar avea un impact negativ asupra civilizatatiei, cum ar fi sa aflam maine ca defapt nu suntem singurele fiinte inteligente create de Dumnezeu si ca ar mai exista sute de civilizatii in aceeasi situatie cu noi. Clar ar pica unele concepte legate de religie insa nu cred ca ar fi sfarsitul ei, deci nu ar fi un final distructiv al unei organizatii. Nu cred ca doar religia ascunde secrete ci si alte minti omenesti, dar de ce, ne protejeaza de ceva sau ne impiedica sa devenim altceva ?

 

Un exemplu destul de clar, cel putin ptr mine.

La revolutie citeva sute de mii de oameni au trait pe viu evenimentele. Nu la televizor, nu departe de ele.

Ci chiar au vazut cu ochii lor ce se intimpla, si au si participat.

Dupa numai citeva saptamini, se certau toti cu toti, ca nu se intelegeau asupra unor aspecte.

Fiecare vazuse ce vazuse, si simtise ceea ce a simtit el, nu altul.

Fiecare cu partea lui de realitate.

Nu ascundea nimeni nimic, dar fiecare era cu realitatea lui. Si bineinteles ca unele se bateau cap in cap. Unii credeau exact invers de ce credeau altii despre un fenomen vazut pe viu.

 

si atunci la evenimente distantate in timp, unele de mii de ani, si scrise doar in hirtii, ce pretentii sa mai avem.

 

Ce sa mai spunem ca unii ce nu au participat la evenimente, cum e cel de mai sus, au pretentia ca ii invata pe cei ce au participat....care e adevarul.

  • Upvote 1

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

 

Un exemplu destul de clar, cel putin ptr mine.

La revolutie citeva sute de mii de oameni au trait pe viu evenimentele. Nu la televizor, nu departe de ele.

Ci chiar au vazut cu ochii lor ce se intimpla, si au si participat.

Dupa numai citeva saptamini, se certau toti cu toti, ca nu se intelegeau asupra unor aspecte.

Fiecare vazuse ce vazuse, si simtise ceea ce a simtit el, nu altul.

Fiecare cu partea lui de realitate.

Nu ascundea nimeni nimic, dar fiecare era cu realitatea lui. Si bineinteles ca unele se bateau cap in cap. Unii credeau exact invers de ce credeau altii despre un fenomen vazut pe viu.

 

si atunci la evenimente distantate in timp, unele de mii de ani, si scrise doar in hirtii, ce pretentii sa mai avem.

 

Ce sa mai spunem ca unii ce nu au participat la evenimente, cum e cel de mai sus, au pretentia ca ii invata pe cei ce au participat....care e adevarul.

 

Scuza-ma acum, dar te-ai gandit oare, ca acea revolutie a fost planificata din spate, din "umbra" iar acei oameni nu erau decat niste marionete care au executat? Gandeste-te doar, la TImisoara, cum s-a iesit in strada ? au iesit cateva grupuri mici de oameni, bine instruite (stiau ce sa strige, ce sa faca etc) care au mobilizat intreaga masa de oameni. Lasa acea ipoteza ca Iliescu a condus revolutia, e adevarata, dar si el, la randul lui era o marioneta. Acum sa ajungem la ce zici tu ca omaneii erau bulversati; pai e si normal sa fie asa dupa ce ei habar nu aveau de ce au iesit in strada, erau victimile unor conceptii precoce care au luat nastere in cateva minute/ore in strada si ei asa cum erau invatati au crezut exact cum le-au fost prezentate. Nu e mare diferenta dintre ce s-a intamplat acolo cu ce se intampla in prezent, acum doar e putin mai "soft" sa spun asa.

Editat de shtiuk
  • Upvote 2

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Noutati in materie de lucruri ascunse de lumea mare: - S-au dat public cateva informatii despre Area 51 din Nevada loc de unde se presupune ca au fost lansati UFO-uri. De Martieni inca nici o vorba.

  • Upvote 1

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

 

Scuza-ma acum, dar te-ai gandit oare, ca acea revolutie a fost planificata din spate, din "umbra" iar acei oameni nu erau decat niste marionete care au executat? Gandeste-te doar, la TImisoara, cum s-a iesit in strada ? au iesit cateva grupuri mici de oameni, bine instruite (stiau ce sa strige, ce sa faca etc) care au mobilizat intreaga masa de oameni. Lasa acea ipoteza ca Iliescu a condus revolutia, e adevarata, dar si el, la randul lui era o marioneta. Acum sa ajungem la ce zici tu ca omaneii erau bulversati; pai e si normal sa fie asa dupa ce ei habar nu aveau de ce au iesit in strada, erau victimile unor conceptii precoce care au luat nastere in cateva minute/ore in strada si ei asa cum erau invatati au crezut exact cum le-au fost prezentate. Nu e mare diferenta dintre ce s-a intamplat acolo cu ce se intampla in prezent, acum doar e putin mai "soft" sa spun asa.

Asa e, a fost pregatita inainte.

Au si recunoscut chiar liderii ce au aparut pe 23 12.

Trebuia sa fie pe 30 12.

Oamenii au luat prin surprindere pe toti. Daca era pe 30, evenimentele cereau interventie straina. Deci a fost mai bine asa.

Dar sa nu o luam pe acele evenimente, ca sint inca stresante.

Am vrut sa spun ca un eveniment derulat la vedere nu mai e secret.

 

 

 

 

In area 51 se fac experimente cu aparate de zbor inovatoare.

Stealth e unul din ele.

Daca au sau nu ozn-uri sau fiinte pe acolo, e cam greu de spus, dar nu e imposibil sa fie.

Dar ce e la vedre sint avioane cu principii noi.

Nici macar un ozn nu cred ca fost realizat de oameni, cu principiile vazute pe cer.

Inca nu e cunoscuta antigravitatia la obiecte mari

Nu sint cunoscute aproape toatebprincipiile vazute de cei ce vad ozn-uri extrateresre.

Sa nu uitam ca paratele vazute la alte fiinte, trec prin sol ca prin brinza. Doar o caracteristica.

Cam care ar fi principiul folosit de sint atit de....tari?

Intreb fiindca aparatele sint totusi solide.

Dar....in unele cazuri se comporta ca si cum ar anula soliditatea materiei. Aparate ce sint identice, intra unul in altul. Ca o imagine. Dar ele sint....materiale. Ca dovada ca materia nu e ce creem,

Deci sint mai tari decit orice stim noi, dar ....nu exista.....

Noutati in materie de lucruri ascunse de lumea mare: - S-au dat public cateva informatii despre Area 51 din Nevada loc de unde se presupune ca au fost lansati UFO-uri. De Martieni inca nici o vorba.

Editat de NASTYPRIMUL

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Ai dreptate.....pamantul nu are milioane de ani...are 4,5 miliarde de ani..s-au descoperit roci vechi de 4,5 miliarde ani,urme de incaltaminte vechi de 500 000 ani....si multe altele...

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Pamintul are o virsta de 4,5 miliarde de ani, numai dupa rocile de la suprafata, si evaluarea unor lave ce se considera cele mai vechi.

Ce se afla interiorul Pamintului nu stie nimeni. Nu ascunde nimeni ce e acolo, decit ...pamintul.

Sint niste dovezi de viata inteligenta de vreo 300 milioane de ani, ce da pete cap tot ce stim. Sau vrem sa stim.

Nu ascunde nimeni asta decit lipsa noastra de dorinta de informare, si dorinta acerba a oamenilor de stiinta din domeniu de a nu li se strica cercetari anterioare.

Se stiu f multe de cind cu netul.

Sint demontate rind pe rind de toti....scepticii.

Fiecare crede ce vrea din toate aceste informatii. Si dupa cunostintele anterioare din toate domeniile.

  • Upvote 1

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Creează un cont sau autentifică-te pentru a adăuga comentariu

Trebuie să fi un membru pentru a putea lăsa un comentariu.

Creează un cont

Înregistrează-te pentru un nou cont în comunitatea nostră. Este simplu!

Înregistrează un nou cont

Autentificare

Ai deja un cont? Autentifică-te aici.

Autentifică-te acum

×