Sari la conținut
Forum Roportal
The Bitch

Oamenii vesnic nemultumiti

Evaluează acest topic

Postări Recomandate

 

cei care isi plang de mila si se vaita ca ce "rau" o duc, pe cand realitatea lor vazuta de altii este mai mult decat ok.

 

 

Si eu tot la aceasta categorie m-am referit. Unora ca ei chiar ar trebui sa le arate viata ce inseamna sa o duca rau, sa le sara figurile de Buftea din cap. :D

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Ati intalnit sau cunoasteti din astia ?

 

Ooo da ! Am cunoscut, cunosc, şi sigur voi mai cunoaşte. Acest tip de caracter se cheamă negativism. "Posesorii" acestui tip de caracter sunt veşnic nemulţumiţi, însă nu de orice, ci de ceea ce i-au mulţumit nu demult.

 

Sigur, toţi suntem nemulţumiţi de ceva, dacă nu e pe gustul nostru, sau dacă nu merge aşa cum vrem noi, dar negativiştii sunt altfel: lor le place ceva, şi apoi vor altceva. Pe urmă, dacă reuşesc să obţină altceva, din nou sunt mulţumiţi o vreme...până când devin din nou nemulţumiţi de ceea ce au, şi iar vor altceva. Şi situaţia asta continuă toată viaţa !

 

Aceşti oameni sunt foarte dificili într-un cuplu, pentru că nu pot fi mulţumiţi decât pe moment, după care vor altceva, chiar dacă ceea ce au, le place. wacko.png

 

 

 

 

Pai oamenii vor mai mult, mai mult si mai mult:))

 

Nu despre asta e vorba: toţi vrem mai mult ! Aici Naeema, cu siguranţă vorbeşte despre cei cărora le place ceva, şi apoi, deşi le place, vor altceva. Adică, cei care nu cunosc limita.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Cred ca este vorba de oameni frustati de ceva, care intotdeuna isi exteriorizeza supararea trecand-o asupra noastra si astfel se simt bine ei!

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Creează un cont sau autentifică-te pentru a adăuga comentariu

Trebuie să fi un membru pentru a putea lăsa un comentariu.

Creează un cont

Înregistrează-te pentru un nou cont în comunitatea nostră. Este simplu!

Înregistrează un nou cont

Autentificare

Ai deja un cont? Autentifică-te aici.

Autentifică-te acum

×