Sari la conținut
Forum Roportal

Evaluează acest topic

Postări Recomandate

Dorine, nu e buba deloc ca o sa ai 50 de ani cand copilul o sa fie in clasa a 5.a So what? ti-e ca o sa zica ca esti tac-su mare? So what? Crezi ca esti singurul? Nu esti!

 

 

Dorin zice bine. Una e sa ramai fara job la 30 ani si alta e la 50 ani.

La 50 de ani sunt sanse mult mai mici sa te angajeze cineva in Romania. De asta isi face el probleme, nu ca e considerat "tata mare".

  • Upvote 1

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

fara job poata sa ramana si maine. hai sa nu mai facem copii, ca cine stie? poate murim...kinda acolo bateam si eu cu postul meu

  • Upvote 1

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Adica... ce vrei tu sa spui ?... eusa_think.gif

 

Din cauza salariului mic si nemotivant, bugetarii isi gandesc viitorul in restrictii. Ma rog... asa cred eu.

 

 

Ramane insa problema ca, dorinta lui nu a fost respectata si, cu atat mai rau, nici macar discutata. Sa pui un om in fata faptului implinit, mai ales cand este vorba de a avea un copil, mi se pare... da, manipulare.

 

Manipularea este de condamnat, indiferent ce motiveaza acea persoana care face asta.

 

In acelsi timp, sunt sigura ca isi va iubi si creste copilul, cu responsabilitate.

 

Am citit cum ca el ar fi trebuit sa isi ia masuri extreme... Sa fim seriosi! Omul a gandit corect, ca orice alt om sanatos la cap, care are incredere in partenerul de viata.

fara job poata sa ramana si maine. hai sa nu mai facem copii, ca cine stie? poate murim...kinda acolo bateam si eu cu postul meu

 

Cred ca grijile acestui om, vin din faptul ca este singurul reponsabil in casnicia lui. Iar el este perfect constient de asta.

 

Facutul e facut. E de inteles ca e stres, ca sunt griji, ca ai responsabilitati, ca ai mai fost pe pas de fuga din casnicie, dar lasa lasitatea d-acum, nu mai esti un pusti. Cand e greu ai tendinte de fuga, ai spus clar asta. Fuga de o casnicie 'esuata/nefericita' o faci cand ai posibilitati financiare si cand ai 'inima' pentru asta, mai ales cand e vb de copii. Nu esti acolo, nici cu banii si nici cu inima.

 

 

Eu apreciez oamenii care sunt costienti de cat pot ei duce.

Consider ca nu e lasitate, e realitate. Omul isi stie limitele , si , mai mult de atat, si le si asuma.

"Atat pot", este onestitate. Sunt limitele lui, de ce sa i le forteze cineva?

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

aiurea ca oamenii isi dau seama de 'limite' dupa ce aduc pe lume copii. bine daca ar putea sa-si stie limita inainte, ca sa nu trebuiasca sa 'fuga'.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Pai eu zic ca si-a dat seama inainte, de aceea nu a mai vrut un al2-lea copil. Asta daca vorbim punctual.

 

Dar, da, sunt multi si asa cum spui tu. Aia sunt oameni iresponsabili, asa ii numesc eu.

 

Cred ca, daca s-ar face un studiu, s-ar constata ca mai repede pui pe fuga un barbat, cand incerci sa-l tii langa tine printr-un copil.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

@Bydy - chiaburii astia de la privat zic c-avem salarii mari, deci cum sa nu fim motivati ? :crazy:

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Da. Sa fie la ei 'in batatura'. pope.gif

Sa traiasca ei cu dilema " salariul mare sau serviciu stabil? " crazy.gif

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Cine gandeste cu vaginul tranteste copii ca sa tina relatia. Mai bine sa-si ia un caine daca tot vor sa faca testul asta.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Creează un cont sau autentifică-te pentru a adăuga comentariu

Trebuie să fi un membru pentru a putea lăsa un comentariu.

Creează un cont

Înregistrează-te pentru un nou cont în comunitatea nostră. Este simplu!

Înregistrează un nou cont

Autentificare

Ai deja un cont? Autentifică-te aici.

Autentifică-te acum

×