Sari la conținut
Forum Roportal
stiri

Stiri: Majoritatea consilierii personali ai alesilor din Bihor sunt selectati pe pile, nepotism si favoruri personale, nu pe calificare sau competent

Evaluează acest topic

Postări Recomandate

Moda consilierilor personali i-a prins pe mai toti alesii din Bihor. Cu toate ca veniturile institutiilor bugetare sunt mai mici decat cele din 2008, edilii nu renunta la consilieri. Acelasi lucru este valabil si la prefecturi si consilii judetene. ...

 

Articolul complet

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Asta in cazul in care ii platesti din banii tai, ca ales local. Dar sunt platiti din bani publici, asa ca e obligatoriu sa parcurga o procedura de selectie, in urma careia sa fie angajati.

 

Se parcurge procedura dar nu stiu cum se face ca toti nepriceputii ajung in functiile alea.

Ok, io-s frustrata. :rot:

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

asta e birocratie si indoctrinare.

din ce stiu nu se face selectie sau concurs. fiecare alege pe cine vrea. la fel a facut si Ponta...

 

in orice relatie( de orice tip) intre oameni trebuie sa fie raporturi de subordonare. adica (cel putin) unul sa accepte sa fie inferior. daca angajezi unul f. competent e posibil ca el sa-si impuna tot timpul parerea(si totodata superioritatea) ceea ce n-o sa fie bine din nici un punct de vedere. te-ai intrebat de ce isi iau tinerei pe langa ei si nu unul de aceasi varsta sau peste ?

Editat de Redondo

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Nu e deloc vorba de asta... iar birocratia nu au inventat-o romanii, stai linistit. Aici nu reusim sa aplicam birocratia de import cu care suntem obligati sa lucram.

 

Intersant mi se pare daca stie cineva cu adevarat care este rolul acestor consilieri in munca unui ales. Local sau central, de care o fi.

 

Despre cei locali pot sa va spun ca fac multa propaganda de partid, consuma resursele institutiei in care activeaza in folosul partidului din care fac parte si a lor personal, ba se trezesc sa-ti dea dispozitii "de la cabinet" venite si se comporta obraznic si arogant

 

Asa ca eu i-as desfiinta. Mama lor. :x:

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Creează un cont sau autentifică-te pentru a adăuga comentariu

Trebuie să fi un membru pentru a putea lăsa un comentariu.

Creează un cont

Înregistrează-te pentru un nou cont în comunitatea nostră. Este simplu!

Înregistrează un nou cont

Autentificare

Ai deja un cont? Autentifică-te aici.

Autentifică-te acum

×