Sari la conținut
Forum Roportal
Ampera

Politica si sexul

Evaluează acest topic

Postări Recomandate

Tv, ziare, radio, alegeti voi, tot aud de scandaluri sexuale in politica. Primarul Weiner 'Winner' - New York a calcat-o pe bec de 2-3 ori la rand, rand unde a si recunoscut. Fosti presedinti de stat prinsi cu amante, prostituate, acuzatii de viol - vezi Dominique Strauss, persoane cu functii incredibil de puternice sunt descoperite in situatii incredibil de stupide. Ce au in cap oamenii astia? Incerc sa inteleg de ce ar alege cineva sa isi riste o cariera care pare ca e muncita, studiata, o cariera construita nu peste noapte pentru o aventura?

Editat de **Alex**

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

de ce ar alege cineva sa isi riste o cariera care pare ca e muncita, studiata, o cariera construita nu peste noapte pentru o aventura?

 

Pentru că sexul e o nevoie reală, care trebuie satisfăcută. A pretinde că sexul nu contează sau a pretinde că ei sunt niște familiști desăvârșiți, cum fac majoritatea poiticienilor, nu rezistă la contactul cu realitatea. După 3-4 ani, o parteneră își pierde atracția noutății, devine obișnuință. Există și unii care reușesc să ”resign to monogamy” dar aceia sunt foarte puțini. Iar mass-media ți-i prezintă pe ceilalți, evident.

 

Păstrând proporțiile, e ca și cum ai pretinde că tu poți trăi și fără apă. Da, dacă ești în mijlocului deșertului, poți trăi mai mult de o săptămână fără apă. Dar dacă apa e pe masă în fața ta, nu reziști fără apă mai mult de o zi, în mod sigur a doua zi ai să bei. Cam asta-i blum.gif

Editat de harald
  • Upvote 1

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Prostie. Asta au oamenii respectivi in cap.Sau mai bine zis "mania infaibilitatii si betia puterii". Ei nu o sa fie niciodata prinsi, ei o sa scape cu basma curata, ei sunt cei mai tari. Altfel ma gandesc ca s-ar gandi ca vor fi prinsi si pot intotdeauna plati. Ca la resursele disponibile lor sexul se rezolva intotdeauna repede si discret.

 

 

Astept cu nerabdare o femeie politician acuzata ca si-ar fiviolat vreun subaltern ar fi avut un sir lung amanti, de fapt divers asa.

Editat de Kilkoana

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Normal, iti mai poti tine creierii din partea sudica in pantaloni, nu vei avea "consecinte grave asupra sanatatii".

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Nu as compara nevoia de apa cu nevoia de sex.

 

Maslow și majoritatea psihologilor o fac totuși. Du-te și dă-le niște lecții, să-și bage mințile în cap :o:

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

am sa fac asta imediat ce imi arati ca lipsa sexului poate provoca moartea :D

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

la resursele disponibile lor sexul se rezolva intotdeauna repede si discret.

 

Așa ai tu impresia, pentru că femeile pot face sex destul de ușor, fără să fie realmente atrase de partener. Dar la bărbați nu merge așa, dacă partenera nu te atrage, nu te interesează.

am sa fac asta imediat ce imi arati ca lipsa sexului poate provoca moartea biggrin2.gif

 

Dacă tu crezi că îți poți păstra sănătatea psihică fără a face sex, poți să crezi mai departe tot așa.

Găsește-ți altă distracție, mă agasezi când începi cu prostii din astea.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Creează un cont sau autentifică-te pentru a adăuga comentariu

Trebuie să fi un membru pentru a putea lăsa un comentariu.

Creează un cont

Înregistrează-te pentru un nou cont în comunitatea nostră. Este simplu!

Înregistrează un nou cont

Autentificare

Ai deja un cont? Autentifică-te aici.

Autentifică-te acum

×