Sari la conținut
Forum Roportal

Postări Recomandate

Aici nu sunt cautate, le gasesti ca decoratiuni in cabanele de la munte, in rest le da de pomana lumea.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

cred ca e o gravura pe cupru sau alama , nu este semnat, as vrea sa stiu daca valoreaza ceva , multumesc

 

Mergi cu ea intr-un muzeu sa-ti evalueze si tot acolo vei afla din ce este facut si de cine.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

mie mi se pare ca e semnata. in centru, la baza o sa vezi un D sub un semn, aia e semnatura cred eu.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

multumesc pentru raspunsuri , cred ca mam exprimat gresit nu e gravura deaoarece nu stiu cum sa ma exprim ca nu cunosc termeni asa voi incerca cat mai bine , parca e imprimat pe cupru, vopsit, pictat .

da aceia e semnatura e ciudata e parca un a si in interior un d

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Da, este semnata, dar nu este nevoie sa te duci la nici un muzeu pentru expertiza. Nu are valoare. Acel A si D reprezinta semnatura lui Albrecht Dürer. Ai o placa gravata cu o reproducere dupa Albrecht Dürer, Revelatia lui Ioan, Cei patru cavaleri ai Apocalipsei.

 

Aceste placi au fost folosite in industria tipografica pentru reproducerea imaginilor (imaginea in oglinda), uneori au fost facute si placi pentru expunere ca atare. Originalul este din 1497-98 si, spre deosebire de ce ai tu, este o gravura in lemn. Se afla la Muzeul de Stat din Karlsruhe. Uite-o aici: http://en.wikipedia.org/wiki/File:Durer_Revelation_Four_Riders.png

  • Upvote 3

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

multumesc de raspuns :)


trebuie sa marturisesc ca stiam dar , exista o problema si cum doar tu lynxul_negru ai stiut despre ce este vorba , intrebarea mea e asta stiu sig ca sau stantat mai multe reproduceri si se vand unele care sunt din primele stantari ( stanta se deformeaza si trebuie refacuta in timp) zeci de mii de euro pana la cateva sute dar toate sunt pe hartie de exemplu Cei patru cavaleri ai apocalipsei e una din cele mai scumpe , nu stanta reproduceri sa fim intelesi, dar asta ce am eu e pe metal, deci intrebarea mea sa stantat si pe cupru sau doar pe hartie , asta nu stiam dar nu am vrut sa dau detali multe

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

nu, nu a fost vorba de asta dar cand nu dai multe detali nu influentezi parerea cuiva , atat tot nu a fost ceva din rautate

Editat de summon79

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Creează un cont sau autentifică-te pentru a adăuga comentariu

Trebuie să fi un membru pentru a putea lăsa un comentariu.

Creează un cont

Înregistrează-te pentru un nou cont în comunitatea nostră. Este simplu!

Înregistrează un nou cont

Autentificare

Ai deja un cont? Autentifică-te aici.

Autentifică-te acum

×