Sari la conținut
Forum Roportal
stiri

Stiri: Mai multe casatorii

Evaluează acest topic

Postări Recomandate

Ofiterii Starii Civile au avut mai mult de munca in luna mai a acestui an decit in perioada similara a anului trecut. Asadar, in luna mai, la nivelul judetului Buzau au fost inregistrate 146 de casatorii, mai multe cu aproape 50% fata de perioada...

 

Articolul complet

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Asta-i geschafft bun cu casatoriile la primarie!!! am auzit ca ofiterul starii civile si primarul primesc la plocon ca n-au de cumparat mancare deloc!!! Poate sare si apa rece giggle.gif ... o cunostinta s-a dus acasa pentru acest eveniment sa fie cu toate rudele, nu cu doar cunostinte de aici si a adus poze si video de la casatoria civila. Era o sala amenajata sa primeasca lumea tinerii casatoriti si sa le serveasca cu toate alea: tuica, vin, aperitive, fripturi, pui umpluti, jamboane, torturi, etc., iar partea primarului si al ofiterului erau separat impachetate la mare lux ca nu incapeau in port-bagajul masinii dar si bani le-a lovit buzunarele. Nu stiu cat e de veche si traditia asta dar n-a fost asa mereu asta stiu. Tot mai iau ceva si la divort daca fac bine socoteala!!!

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Creează un cont sau autentifică-te pentru a adăuga comentariu

Trebuie să fi un membru pentru a putea lăsa un comentariu.

Creează un cont

Înregistrează-te pentru un nou cont în comunitatea nostră. Este simplu!

Înregistrează un nou cont

Autentificare

Ai deja un cont? Autentifică-te aici.

Autentifică-te acum

×