Sari la conținut
Forum Roportal
stiri

Stiri: Bebelusul regal: O nastere atent orchestrata

Evaluează acest topic

Postări Recomandate

incredibil câtă isterie pentru un plod ca oricare altul. sa se inteleaga clar, e ca oricare altul. au spus la stiri ca nu e un copil oarecare, e mostenitor de tron. asa si ce-i cu asta ? are niste calitati sau cunostinte apriori comparativ cu ceilalti ?

 

Nu înțelegi ce înseamnă monarhia pentru englezi și nici n-ai cum să înțelegi, atât timp cât ai crescut într-o țară care își execută frecvent conducătorii.

 

Ducesa de Cambridge este tot ce nu era prințesa Diana, iar ducele este tot ce nu a fost prințul Charles. Copilul ăla va domni cândva peste jumătate din lumea anglo-saxonă, iar cei care își vor aduce aminte nașterea lui vor avea ce povesti nepoților. Tu ai fost martor la ceva ce simți că vei avea de povestit nepoților? Mă îndoiesc.

Editat de harald

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Aderarea Romaniei la UE, in caz ca va mai exista constructia pana creste copilul, definately merita povestit.

Ca am asistat la revolutia anticomunista, alt lucru.

Cum s-a schimbat tara in anii astia, ca sper ca va fi cat de cat civilizata pana creste el.

 

Oioi mai sunt.....

Impartasesc parerea ca e prea mare vajaiala ....au facut exact ce poate face cam orice cuplu (as in oameni care au cu cine face sex si trai with) de pe planeta. Un copil. Good for them. S-o fii nascut mii de alti copii care pot avea realizari cu adevarat remarcabile.

Mai curge apa pe Tamisa pana ii el pe tron.


Zic sa asteptam cu sufletul la gura si primul pampers regal folosit. Ca deh!!!!!

Editat de Kilkoana

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Aderarea Romaniei la UE, in caz ca va mai exista constructia pana creste copilul, definately merita povestit.

Ca am asistat la revolutia anticomunista, alt lucru.

 

Asta este, dacă englezii n-au avut revoluții anticomuniste și n-au considerat cine știe ce realizare aderarea la UE, se consolează și ei cu ce pot. Ești conștientă ce țară mică și necăjită avem, dacă ne lăudăm cu aderarea la UE?

 

Nici măcar Belgia și Luxemburg nu se laudă cu aderarea la UE, ei au creat UE, exact ca Franța, Olanda și Germania. Dar ei nu-și pun problema ”dacă va mai exista construcția”, asta e diferența dintre tine și ei. Ei știu foarte bine ce au creat și de ce.

 

La fel și englezii, ei au de zeci de ani aceeași regină, timp în care țările europene au schimbat zeci de președinți. Și acum li s-a născut un viitor rege. Știe cineva despre vreun viitor președinte, când s-ar fi născut? :P

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Eu is constienta de mult prea multe.

In lumea noastra asta de rahat - toata Terra- inca exista mii si mii de tragedii, miliarde de copii a caror potential nu va fi exploata la adevarata valoare ca nu au un fata his/her royal heiney.....

Si mai is contienta ca defilez cu ce am, nu incerc sa fiu slugarnica fata de nimic. E rau? Nu suporti ca unii sa nu fie de acord cu tine sau care e treaba?

Si pt ca stiu ca istoria e istorie.....da/ daca tine constructia, cat de UE.

Cat de plodul regal, daca cineva ajunge presedinte ales eu cred ca are mai multa legitimitate. Cand o demonstra e alta treaba.

 

 

In rest, sa ii dea Sfantu care o fi noroc si sanatate , viata lunga si domnie fericita la toti. Este doar un exemplu cum media nu isi indreapta atentia catre ceea ce importa cu adevarat. Area aceeasi valoare cu a aparitie a lui lady gaga. Adica zero.

Editat de Kilkoana
  • Upvote 1

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

In va "domni" acel mostenitor la tronului, in nume ? Sau ma insel eu si monarhiile occidentale din ziua de azi nu sunt numai de decor si traditie ? rolleyes.gif Or fi premierii si politicienii britanici de umplutura si nu familia regala.

 

PS: Hai ca pe britanici ii inteleg. Le inteleg fascinatia, bucuria, whatever...e tara lor, istoria si traditia lor, mandria lor, samd...dar pe non-britanici chiar ca nu-i descifrez. Ce atata isterie ? Ce atata pupare de cururi si "proslavire" ?

Exact la fel cum nu-i inteleg pe aia care sarbatoresc ziua de 4 Iulie pe cand ei nu au nici in clin nici in maneca cu USA. :doh:

Editat de Naeema
  • Upvote 1

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

 

Nu înțelegi ce înseamnă monarhia pentru englezi și nici n-ai cum să înțelegi, atât timp cât ai crescut într-o țară care își execută frecvent conducătorii.

 

Ducesa de Cambridge este tot ce nu era prințesa Diana, iar ducele este tot ce nu a fost prințul Charles. Copilul ăla va domni cândva peste jumătate din lumea anglo-saxonă, iar cei care își vor aduce aminte nașterea lui vor avea ce povesti nepoților. Tu ai fost martor la ceva ce simți că vei avea de povestit nepoților? Mă îndoiesc.

Are! A prins eclipsa de soare si are bancnota de 2000 de lei, editie limitata. Sau. poate a dormit si nu a vazut-o.Eclipsa zic! crazy.gif

 

 

Asta este, dacă englezii n-au avut revoluții anticomuniste și n-au considerat cine știe ce realizare aderarea la UE, se consolează și ei cu ce pot. Ești conștientă ce țară mică și necăjită avem, dacă ne lăudăm cu aderarea la UE?

 

Nici măcar Belgia și Luxemburg nu se laudă cu aderarea la UE, ei au creat UE, exact ca Franța, Olanda și Germania. Dar ei nu-și pun problema ”dacă va mai exista construcția”, asta e diferența dintre tine și ei. Ei știu foarte bine ce au creat și de ce.

Aici te contrazic, nu cele doua au fondat UE. Cu toate ca sunt povesti cum ca si R.Schuman a furat ideea. Dar asta este alta discutie.

 

In va "domni" acel mostenitor la tronului, in nume ? Sau ma insel eu si monarhiile occidentale din ziua de azi nu sunt numai de decor si traditie ? rolleyes.gif Or fi premierii si politicienii britanici de umplutura si nu familia regala.

Ti se pare ca familia regala este doar asa, de decor ? Te inseli.biggrin2.gif

Editat de Two

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Americanii au comparat evenimentul cu viata Kardashienilor unde mai mereu pop-out cate-un bebeu ... si toate magazinele/jurnalele timp de 9 luni doar cu asta se ocupa!!!

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Americanii au comparat evenimentul cu viata Kardashienilor

 

La gradul lor de educație și cultură, Casa de Windsor sau familia Kardashian e totuna pentru americani :o:

 

Și când au organizat campionatul mondial de soccer, în 1994, deja aveau idei, să facă poarta mai lată, să execute altfel aruncările de la margine ... Pentru ei doar baseball-ul și fotbalul american sunt tradiții :doh:

  • Upvote 1

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

incredibil câtă isterie pentru un plod ca oricare altul. sa se inteleaga clar, e ca oricare altul. au spus la stiri ca nu e un copil oarecare, e mostenitor de tron. asa si ce-i cu asta ? are niste calitati sau cunostinte apriori comparativ cu ceilalti ?

 

Exact la aşa ceva mă gândesc şi eu de când cu isteria asta. Parcă s-ar fi redeschis OTV-ul, un OTV britanic, în care se arăta lumea înnebunită în faţa spitalului, bucurându-se de naştere. Parcă a ar fi venit Messia, a doua oară. smile.png

  • Upvote 2

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Vizitator
Acest topic este acum închis pentru alte răspunsuri.

×