Sari la conținut
Forum Roportal
stiri

Stiri: Bebelusul regal: O nastere atent orchestrata

Evaluează acest topic

Postări Recomandate

Cam asta se întâmplă într-o țară în care legea e lege.

 

Povestea e de pe vremea celei de-a doua căsătorii a prințului Charles. I love this country! grin.gif

 

”To conduct a civil marriage at Windsor Castle would oblige the venue to obtain a licence for civil marriages, which it did not have. A condition of such a licence is that the licensed venue must be available for a period of one year to anyone wishing to be married there. As the Royal Family did not wish to make Windsor Castle available to the public for civil marriages, even just for one year, the location was changed to the town hall at Windsor Guildhall.”

Editat de harald

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Olga, Olga, Olga, cum sa compari kardasienii cu familia regala? aia nu au fost in stare sa puna un nume copilului, l-au numit nord-vest..mare e gradina domnului :doh:


George Alexander Louise, ce imi place numele :) ( mie imi place de mor Alexander...Alex o sa-l cheme pe fii-miu si o sa-l insor cu Daytona :lol: )


...numai ca sa-i fac in ciuda lui Harald

  • Upvote 1

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

 

La gradul lor de educație și cultură, Casa de Windsor sau familia Kardashian e totuna pentru americani grin.gif

 

:)

culmea e că toți blamează monarhia british pentru „fastul și opulența” unor ceremonii etc.

Asta nu-i împiedică să împrumute cu brio costume, muzici, protocoale, parade.

Șambelanul sau secretarul reginei a zis la un moment dat „E teatru? Poate..Dar te duci la o piesă de teatru și pentru mesaj.” Frumos nu?

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

 

Exact la aşa ceva mă gândesc şi eu de când cu isteria asta. Parcă s-ar fi redeschis OTV-ul, un OTV britanic, în care se arăta lumea înnebunită în faţa spitalului, bucurându-se de naştere. Parcă a ar fi venit Messia, a doua oară. smile.png

 

Ei, dacă s-ar fi aruncat cu roșii în capul lui Băsescu, te-ai fi dus și tu acolo. Dar o națiune mândră de familia sa regală e mai greu de conceput, așa e?

 

Acoperirea media s-a datorat evenimentului, nu invers. În România, OTV sau Antena 3 creează evenimentele, așa că e mai greu de înțeles jurnalismul britanic.

George Alexander Louise, ce imi place numele smile.png ( mie imi place de mor Alexander...Alex o sa-l cheme pe fii-miu

 

Și pe actuala regină o mai cheamă și Alexandra. Aproape în orice oraș din Anglia găsești o ”Alexandra Street”.

Dar bebelușul de azi va domni sub numele de George, cel mai probabil.

 

St.George (Sf.Gheorghe) e sfântul protector al Angliei încă de pe vremea când a fost creat Ordinul Jartierei (honi soit qui mal y pense blum.gif ) . Iar crucea aceea roșie de pe Union Jack e crucea Sf.Gheorghe și reprezintă Anglia în cadrul Marii Britanii.

Editat de harald
  • Upvote 2

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Olga, Olga, Olga, cum sa compari kardasienii cu familia regala? aia nu au fost in stare sa puna un nume copilului, l-au numit nord-vest..mare e gradina domnului

George Alexander Louise ...

 

Nu eu!!! la NEWS am auzit care erau acolo in poarta palatului din partea nu stiu care canal de TV american. Pe mine nu ma intereseaza prea mult de nici una din aceste family, UK-istii ascunde iar gunoiul sub carpet cu acest circus regal si inspira tineretului sa adore cuplul. S-au prins ca Diana a intors lumea, acum la ori ce criza baga un fitil royal cu miere si comunarzii sint pan-acolo dupa eveniment!!!

 

A fost odata Dallas, ... pe urma Diana ... urmat de Kardashiens si acum ... "Kate & Will + 1"

 

Da' numele de Louise dupa care ruda a mostenit pruncul???

  • Upvote 1

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

tind sa cred ca dupa asta:

 

'Louis of course is a very nice tribute to Lord Mountbatten. It's one of William's own names and we know that Prince Charles was extremely close to his uncle'

 

...insa poate doar le-a placut numele, 'obligatia' cu numele dupa o ruda era deja implinita de la primul prenume.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

George o sa se foloseasca, asa au decis.

 

Olga, ce canal de stiri a comparat kardasienii cu familia regala? (eu personal nu stiu cine sun kardasienii, am auzit de una kim kardasien ca e maritata cu kanye west, atat)

Editat de **Alex**

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Olga, ce Canal de stiri au comparat kardasienii cu familia regala? (eu personal nu stiu cine sun kardasienii, am auzit de una kim kardasien ca e maritata cu kanye west, atat)

 

Exista un serial realty despre viata unei familii, practic sint 2 familii amestecate ca si in vechiul serial The Brady Bunch.

 

Mama Kardashian cu 4 copiii, divortata de avocatul Kardashian care l-a aparat pe O.J. Simpson in 1994, s-a casatorit cu Olimpic medal castigator Bruce Jenner tot cu 4 copiii din diferite realtii si impreuna mai au 2 fete.

Kim este un din fetele ei, nu demult a nascut o fetita, mai are si pe Kourtney, Khloé si Robert.

Nu cred ca a fost afisat de la care TV canal erau cei care comentau evenimentele inainte si dupa momentele nasterii si iesirea din spital, sint enorm de multe canale private si eu n-am stat cu orele sa ascult doar cateva clipe si tocmai de asta se vorbea.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

UK-istii ascunde iar gunoiul sub carpet cu acest circus regal si inspira tineretului sa adore cuplul. S-au prins ca Diana a intors lumea,

 

Așa cum orice națiune are un steag și majoritatea cetățenilor respectivi se simt cu sufletul aproape de acel steag, așa e privită de către englezi casa regală.

 

Nu confunda divertismentul cu faptele reale, ieri vorbeai de Kardashian, iar acum aduci în discuție Dallas-ul. Pentru tine așa o fi, tabloidele vorbesc despre casa regală la fel ca despre Kardashian sau despre Dallas, iar Diana și Charles au fost destul de iresponsabili încât să le ofere tabloidelor material din plin.

 

Dar pentru englezii mai în vârstă, William și Kate sunt ceea ce și-ar fi dorit ei să fie Charles și Diana.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Vizitator
Acest topic este acum închis pentru alte răspunsuri.

×