Sari la conținut
Forum Roportal
stiri

Stiri: Prahovenii pot preveni disparitia copiilor prin utilizarea unor bratari de siguranta

Evaluează acest topic

Postări Recomandate

Prahovenii care au copii mici si intentioneaza sa plece in vacanta pe Litoral e bine sa stie ca si anul acesta pot beneficia de campania de prevenire a pierderii copiilor ,,Vacanta in siguranta !aa, lansata de Ministerul Afacerilor Interne. Aflata...

 

Articolul complet

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

M-am linistit ca nu numai copiii prahoveni pot beneficia de bratara asta, insa nu scrie cu nici un cuvant ca mamicile sa aibe grija de copilasii lor inainte de toate, ca nu tot timpul se rataceste copilul, s-ar putea sa fie si furat si fara urme cand bratara asta de hartie nu ajuta deloc. Daca avea un chips copilul era de gasit imediat sau mai repede , dar un dezastru din asta pe un litoral aglomerat e ca si acul in carul cu fan de gasit. Cand cineva decide sa mearga la mare cu copil mic, sa fie legat cu acea curea speciala copilul de mama pentru siguranta si securitatea copilului. O mai salveaza si de la inec. Este responsabilitatea parintilor sa ingrijeasca copiii.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Imi este imposibil sa inteleg cum un parinte isi poate pierde copilul. Si eu m-am pierdut de ai mei la mare, cand aveam 6 ani. Nu stiu unde se uita maica-mea cand am luat-o singura la plimbare pe plaja... M-au adus la cearsaful alor mei niste unii..Bineinteles ca tot vina mea a fost , ca m-am indepartat.

Si eu am fost la mare cu copiii, de mai multe ori, dar n-am reusit performanta asta.

  • Upvote 1

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Creează un cont sau autentifică-te pentru a adăuga comentariu

Trebuie să fi un membru pentru a putea lăsa un comentariu.

Creează un cont

Înregistrează-te pentru un nou cont în comunitatea nostră. Este simplu!

Înregistrează un nou cont

Autentificare

Ai deja un cont? Autentifică-te aici.

Autentifică-te acum

×