Sari la conținut
Forum Roportal

Evaluează acest topic

Ce operator de telefonie mobila folosesti?  

65 membri au votat

  1. 1. Ce operator de telefonie mobila folosesti?

    • Orange, cel mai tare!
      55
    • Connex-ul e taticul nostru...
      21
    • Am jde mii de cartele nici nu mai stiu pe ce sunt de fapt...
      4
    • Zapp si altele
      4


Postări Recomandate

Sincer inca nu lucrez la Orange pentru ca am doar 15 ani, dar as vrea sa lucrez. Tot ce incerc eu sa spun este ca grupul are o experienta de aproape 11 ani cu clientii si cred ca o sa fie in curand cel mai mare grup de telefonie mobila din lume. Dar este interesant totusi cum de cand a venit noul director executiv al Orange, Richard Moat oferta este foarte bogata.

Acum spune-mi sincer ai mai vazut tu in Romania o oferta de genul: 720 de minute gratuite in weecaend in reteaua Orange in primele 4 luni de abonament pentru o optiune de de 4-7$ ? 20 de minute lunare pe viata in oricare retea nationala? 150 de puncte Thanca You + 200 de mesaje scrise in primele 3 luni de abonament si 150 de mesaje mms ?Nu as prea crede... dar in fine... De ce sa nu recunosc ca atunci cand vine vorba de companii Orange mai are cate ceva de recuperat in fata Connex dar acordul tehnic si comercial pe care Orange Romania la-a incheiat cu Equant ( tot subsidiara a grupului France Telecom vezi www.equant.com )

ii va aduce primul loc. Eu cred ca in ultimele luni, cetatenii Romaniei isi pot cumpara solutii ieftine de comunicare la preturi echitabile si fixate cinstit pentru ca toti clientii sa le poata plati fara ca acestia sa fie jupuiti.

Hmm... Oricum calculul eu la-am facut de mult... Cred ca in lunile urmatoare vom avea parte de o evolutie spectaculoasa a acestui operator Orange Romania in fata competitorului sau. Tu esti liber sa alegi solutia care ti se pare tie cea mai echitabila si de calitate, eu nu oblig pe nimeni sa cumpere servicii de telefonie mobila de la un operator sau altul, eu doar recomand.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

As vrea sa continuam discutia pe marginea operatorului Orange Romania.

Si as vrea sa va intreb de ce credeti ca competitorul sau Connex-Mobifon a fost inaintea sa timp de aprox. 7 ani?

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Parerea mea :)

 

Pentru ca a aplicat cea mai eficienta metoda de marcaeting si oferte pentru romani. Ieftin, ieftin si iar ieftin ... insa la ce calitate ... doar ei stiu, pentru ca pe romani acest aspect nu prea ii intereseaza (sau i-a interesat, pentru ca acum sa-a cam schimbat roata).

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

parerea mea ca Orange are o mare acoperire in toata tara dar are si puncte slabe ca nu

poate sa cucereasca Bucuresti si alte zone.

Dar la servicii e mai bun Orange

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Eu pot zice ca am trecut pe la toti. Am avut la inceput Connex cartela apoi abonament, apoi abonament la Zapp si acum de 1 an sunt pe Dialog.

Am ales Dialogul fiindca are abonamentul care mi se potriveste cel mai bine (cel de 5$+4$). Cele 180 de minute imi ajung intr-o luna sa vorbesc cu familia si cu prietena.

[snapbacca]7510[/snapbacca]

 

Si eu am abonament la Orange, dar cand am plecat in roaming, m-au incarcat la factura si nu mi-au dat nici o explicatie, decat ca tarifele sunt informative, nu garanteaza pentru ele si sa ma duc in China daca vreau sa stiu costurile.

Devin din ce in ce mai nesimtiti si hoti, asa ca nu te incanta inca. Si sfatul meu e sa ceri si factura detaliata. sa-ar putea sa ai surprize.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Nu sunt de acord cu acest mit: "Daca nu sunt pe Connex nu ma mai suna nimeni". Este o prostie! Daca ar fi sa va recomand un operator de telefonie mobila acela ar fi Orange! De ce? Grupul Orange are subsidiare in 19 tari (Orange Marea Britanie, Orange Franta, Orange Elvetia, Orange Olanda, Orange Danemarca, Orange Israel, Orange Madagascar si inca cativa...) Asta inseamna ca grupul este specializat cu clientii (aproximativ 45 de milioane de clienti in septembrie 2004! ( vezi www.orange.com ).

Tot grupul Orange introduce pe piata globala noi solutii de comunicare experimentate in America ( vezi Orange ASD www.orange.us ) Daca vreti sa scapati de cateva zeci de dolari bune remaneti pe Connex, daca vreti sa va luati ceva frumos cu banii aia luati-va o solutie de la Orange.

Asa ca: haideti sa navalim peste astia de la Orange sa ne luam abonamente si cartele!  :pee [/u]

[snapbacca]21775[/snapbacca]

Nu mai lua Orange in brate, ca sa-ar putea sa ramai ........

Orange devine din ce in ce mai sigur pe el si ofera din ce in ce servicii de proasta calitate. Nu-ti doresc sa ai probleme cu ei ca nu o sa rezolvi nimic.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

da si eu votez deocamdata cu connex desi au o vrajeala de nu se poate ! :o cica au acum oferta cu 50 de minute in cluse daca activezi o cartela de sarbatori.. apoi astea 50 de minute se dau cate 10 minute in a 3-a luna , a 5-a , a 7 -a.. etc din 2 in 2 luni cate 10 si numai atunci cand iti reincarci creditul.. dar ei nu specifica asta in reclame. in fine.. oricum sunt mai buni decat orange in multe privintze si mai ales la tarife si semnal si operatorii vb mai frumos pe cand marea parte a celor de la orange is niste nesimtiti ordinari care nu stiu sa vb civilizat si mai ales barbatii angajati la ei parca ar fi homosexuali asa vb.:-))

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Daca am vazut ca nu este nici un topic de acest gen, m-am gandit sa-l creez eu. Cum vi se pare orange? Cine ii este fidel?

de ce bucurestenii sunt toti pe connex? O fi connexul mai bun? Mai nou de ce scoate connex-ul abonemante cu minute nationale? Ca sa nu piarda clientii sau de ce?

Nu stiu de ce bucurestenii sint toti pe connex, dar stiu un lucru: mie personal totdeauna connex-ul mi sa parut mai scumo decit dialog/ orange. Cred ca o explicatie ar fi si ca connex si-a facut piata in Bucuresti in prima faza, in timp ce Dialog apare cu un an mai tirziu, si pentru inceput cu acoperire mai extinsa si de calitate ceva mai slaba. Din start, Connex se adresa unui public tinta. Orange a avut si el un public- tinta, cel care este pretutindeni, pe dealuri, pe cimpii...si s-au adaptat excelent. Este, de loc intimplator cel mai popular ofertant de telefonie mobila din Rom

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

A inviat cosmo! 8)"

"Cosmote" :)

Sa vedem ce oferte au...

Eu sunt abonat Orange de 4 ani.E ok,dar in ultimele saptamani ma terorizeaza..."reteaua este ocupata"...

Seara in special, suni de nebun,si" piu" :hi:

In "zona mea"Orange-ul domina piata.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Creează un cont sau autentifică-te pentru a adăuga comentariu

Trebuie să fi un membru pentru a putea lăsa un comentariu.

Creează un cont

Înregistrează-te pentru un nou cont în comunitatea nostră. Este simplu!

Înregistrează un nou cont

Autentificare

Ai deja un cont? Autentifică-te aici.

Autentifică-te acum

×