Sari la conținut
Forum Roportal
yogi_bear

Instrumente muzicale

Postări Recomandate

Daca iti doresti atat de mult sa inveti sa canti la chitara, te pot ajuta. Sunt profesor de chitara clasica. Contacteaza-ma pe vdatanasiu@yahoo.com

 

Daca iti doresti atat de mult sa inveti sa canti la chitara, te pot ajuta. Sunt profesor de chitara clasica. Contacteaza-ma pe vdatanasiu@yahoo.com.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
De nada. Sa-mi zici daca ti-ai luat Tenson, sunt curios, n-am mai auzit de brand.

 

 

Am luat Tenson pana la urma. Si poate am avut noroc de ceea ce tu numesti un exemplar reusit. Suna bine, notele se armonizeaza placut si au continuitate. Totul e din lemn, inclusiv cutia de rezonanţă. Preţul e bun pentru ca ei, firma, sunt de fapt o familie care comercializează produsele la ei in apartament. Nu mai punem in calcul adaosul asa mare de TVA. Mi-au zis ca se si vand foarte bine. Eu am asteptat pana ieri, cand le-a venit o noua comanda, abia ieri am cumparat chitara.

In alta ordine de idei, o Hora acustica in Sibiu ajungea la minim 3 milioane jumate.

Prietenul meu, care nu e profesionist in ale chitarii dar nici pe de parte un incepator, e multumit de felul in care suna, la care se adauga si usurinta de a canta, facand comparatie cu o clasica Hora de pana acum.

Va recomand site-ul: www.thomashaus.ro

 

 

Despre chitarele Tenson va puteti informa de-aici:

http://www.tenson-guitars.fr/

Editat de Utopia

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Io cant la carci, cefe, moci....

Si vreau sa-mi cumpar o ciotarca si sa invat sa cant la tulumba.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Diana Maria: BOR NELICA (3/3/2009 8:16:11 AM): Italia in scandalul inceput impotriva noastra nu tine cont ca Romania este a saptea tara ca marime in U.E. si o piata de doua zeci de mii de consumatori pentru firmele italienesti care au avut vanzari record la noi in ultimii ani. Pana vor invata sa faca diferenta intre romanii onesti si tiganii infractori sugeram ca, in forma de protest, sa nu mai cumparam produse italienesti ca Peroni ,Lavazza, Indesit ,Ariston, Ace , Malizia, Intesa, Martini ,Bacardi, Stefanel,Cellini,Andrew's Ties,Golden Point,SOVER, ALVIERO MARTINI, CERUTTI 1881, GIANFRANCO FERRE, CAVALLI, LAURA BIAGIOTTI, FIAT, ALFA ROMEO, MASERATI. Au parte cam de multe aprecieri pentru cat tupeu au, nu credeti? Daca esti de acord, da mai departe! (un mos italian a violat o fetita de 4 ani...

 

Vand clapa Roland Fantom x 7. Este un excelent sintetizator workstation pentru studio cat si pentru LIVE. in link-ul de mai jos puteti citi caracteristici complete, asculta demo-uri vedea fotografii si descarca gratis carti tehnica si softuri aferente clapei. http://www.roland.com/products/en/Fantom-X7/index.html , pretul este de 1300 de euro si este usor negociabil.

Dau bonus o husa din material textil pe roti si o pedala de sustain. Tel 0742167155 si e -mail mariusroje2000@yahoo.com

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Pt cei care doresc sa invete sa cante la chitara (si nu numai chitara) recomand cu drag Boem Club. Au profesori excelenti, atmosfera e foarte friendly iar preturile sunt accesibile.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Creează un cont sau autentifică-te pentru a adăuga comentariu

Trebuie să fi un membru pentru a putea lăsa un comentariu.

Creează un cont

Înregistrează-te pentru un nou cont în comunitatea nostră. Este simplu!

Înregistrează un nou cont

Autentificare

Ai deja un cont? Autentifică-te aici.

Autentifică-te acum

×