Sari la conținut
Forum Roportal
yogi_bear

Instrumente muzicale

Postări Recomandate

sal tuturor! eu vreau sa invatz la chitara si am cateva cunostiinte de baza, dar as vrea sa stiu mai multe! stie cineva vreun site care sa aiba ceva legat de chitara??? orice!!! absolut orice!!! :P va rog mult! vreau sa invatz singura dar nu stiu nici un site cu asa ceva! am incercat sa caut si pe google dar nu am gasit mare lucru! P.S.: eu as vrea in special solistica dar nu conteaza! orice e legat de chitara la mine e binevenit! chiar si poze cu chitara:):P:) VA MULTUMESC MULT!!!

 

:yes: reusi sa o acordez :P e un inceput bun, nu??? :spiteful:

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Author/Artist: Lake Of Tears

Title: Come Night I Reign

Album: Forever Autumn

 

 

Normal Tuning

 

Intro :

 

Gm Gm/A#

-------------------------------------|

-------------------------------------|

----------3-----------3-----------3--|

-------5-----------5-----------5-----|

----5-----------5-----------5--------|

-3-----------3-----------6-----------|

 

 

 

1st verse :

 

Gm

Come night comes shadows to your side

Gm

Come night comes every tear you cried

Gm/A#

come night so comes your time to see

 

Gm | Gm

 

 

2nd verse similiar to the first.

 

Refrain :

 

Bb

Come night I

Editat de iulya19

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

iti multumesc mult Yulia :spiteful: si cine mai stie il rog sa imi mai dea! faza e ca prima data cand le-am vazut "mi-a picat fatza" ca nu prea am inteles cum trebuie sa le cant dar eu ma straduiesc in continuare sa "dezleg misterul" :yes: multumesc mult :P

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

cu placere :spiteful:

sunt greute, dar cu multa rabdare reusesti

totul e sa ai vointa

eu chitara am, da rabdare ,nu :P

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

daca te prinzi cum, mai departe e simplu: cauti pe google artistul, titlul melodiei + 'guitar tabs' - de la majoritatea ai sanse sa le gasesti. eu am gasit destul de multe pe site-urile care ofera versuri :blink:

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Scoate shi tu Guitar Pro 4 sau 5(personal prefer 4...) shi du-te pe www.mysongbook.com unde o sa gaseshti cam ce tab te intereseaza. Apoi n-ai decat sa-l deschizi cu Guitar Pro shi spor la-nvatza.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Scoate shi tu Guitar Pro 4 sau 5(personal prefer 4...) shi du-te pe www.mysongbook.com unde o sa gaseshti cam ce tab te intereseaza. Apoi n-ai decat sa-l deschizi cu Guitar Pro shi spor la-nvatza.

...personal preferi 4?....adik te pricepi si u la chitara? :doh: ma bucur ca mai sunt si altii ca mine caci nu stiu de ce dar pentru multi pe care ii cunosc li se pare tare ciudat ca cineva sa cante la un instrument :friends: si chiar nu pricep de ce :doh: in fine, mie imi place mult chitara si nu ma las indiferent de ce zis ceilalti :cry:

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
sal tuturor! eu vreau sa invatz la chitara si am cateva cunostiinte de baza, dar as vrea sa stiu mai multe! stie cineva vreun site care sa aiba ceva legat de chitara??? orice!!! absolut orice!!! :blink: va rog mult! vreau sa invatz singura dar nu stiu nici un site cu asa ceva! am incercat sa caut si pe google dar nu am gasit mare lucru! P.S.: eu as vrea in special solistica dar nu conteaza! orice e legat de chitara la mine e binevenit! chiar si poze cu chitara:):D:) VA MULTUMESC MULT!!!

 

:P reusi sa o acordez :ok: e un inceput bun, nu??? :flowers:

ce chitară ai??

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Daca stii macar un pic de engleza, iti recomand ;

 

www.wholenote.com - gasesti cam tot ce vrei,legat de chitara acustica cu 6 sau 12 corzi. la orice nivel . Merita sa incerci!

Spor la treaba! :D

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Creează un cont sau autentifică-te pentru a adăuga comentariu

Trebuie să fi un membru pentru a putea lăsa un comentariu.

Creează un cont

Înregistrează-te pentru un nou cont în comunitatea nostră. Este simplu!

Înregistrează un nou cont

Autentificare

Ai deja un cont? Autentifică-te aici.

Autentifică-te acum

×