Sari la conținut
Forum Roportal
Redondo

De ce oamenii frumoşi au mai mult succes ?

Evaluează acest topic

Postări Recomandate

Se poate obeserva in viata de zi cu zi că din masini scumpe coboara oameni atrăgători, in restaurante scumpe la fel oameni atragatori, daca mergi cu trenul/avionul cei care sunt la clasa business sunt deasemenea f. atrăgători...

 

care ar fi explicaţia dpdv psihologic ? ce-i determina de au mai mult succes ?

 

o posibilă explicaţie freudiană ar fi că oamenii atrăgători sunt aleşi ca parteneri de afaceri sau angajaţi şi promovaţi mai repede deoarece in subconştient are loc aceasta decizie de a petrece timpul in compania celor atragatori pentru a creşte şansele de a obţine sex.

 

aştept şi alte variante

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Nu stiu cum de vezi tu numai oameni atragatori cu masini scumpe, prin restaurante scumpe, la first class in avion sau in functii mari. Eu vad oameni de tot felul, si atragatori si neatragatori.

Iar speculatia cum ca promovarea unor persoane atragatoare are ca motiv subconstient asteptarile sexuale, e...nefondata, ca sa nu zic altceva.

Editat de Naeema

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

ţi se pare ca vezi oameni de tot felul pt ca nu privesti cu atentie. incearca sa numeri, sa faci o statistica, sau macar sa vezi majoritatea oamenilor de exemplu dintr-un restaurant scump sau la clasa business la tren sau la un party select cand vin masini scumpe ce fel de oameni coboara din acele masini.

 

daca treci pe langa un santier de exemplu la fel o sa zici ca sunt oameni de tot felul dar daca te apropii de ei si vorbesti cu ei o sa-i vezi ca sunt oameni neatragatori, cu multe probleme de sanatate si financiare...

Editat de Redondo

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

ţi se pare ca vezi oameni de tot felul pt ca nu privesti cu atentie. incearca sa numeri, sa faci o statistica, sau macar sa vezi majoritatea oamenilor de exemplu dintr-un restaurant scump sau la clasa business la tren sau la un party select cand vin masini scumpe ce fel de oameni coboara din acele masini.

 

daca treci pe langa un santier de exemplu la fel o sa zici ca suntem oameni de tot felul dar daca te apropii de ei si vorbesti cu ei o sa-i vezi ca sunt oameni neatragatori, cu multe probleme de sanatate si financiare...

 

Ce nostim esti. Nu mi se pare chiar deloc. Dar probabil ca tu de acolo si eu de aici vedem lumea prin unghiuri diferite.

Apropo de constructii, aici numa bunaciuni de barbati am vazut in indeletnicirea asta. Cand trec cu masina pe langa vreo constructie rutiera mai ca intru in pom asa ma holbez la ei...numa muschi bronzati de soare, transpirati de li se lipesc vestele alea fosforescente de abdomenele plate, ce mai...teroare...

Pe bune, serios vorbesc. Ca'n filme.:rot:

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

 

Ce nostim esti. Nu mi se pare chiar deloc. Dar probabil ca tu de acolo si eu de aici vedem lumea prin unghiuri diferite.

Apropo de constructii, aici numa bunaciuni de barbati am vazut in indeletnicirea asta. Cand trec cu masina pe langa vreo constructie rutiera mai ca intru in pom asa ma holbez la ei...numa muschi bronzati de soare, transpirati de li se lipesc vestele alea fosforescente de abdomenele plate, ce mai...teroare...

Pe bune, serios vorbesc. Ca'n filme.rotflmao.gif

Auzi, tu nu erai maritata ? tease.gif

 

O prietena de-a mea din Paris, spunea la fel ca tine, si eu acelasi luccru o intreb, si ea imi raspunde.

Ba da, inca sunt maritata, dar nu si oarba! rofl.gif

 

care ar fi explicaţia dpdv psihologic ? ce-i determina de au mai mult succes ?

Simplu, sunt mai inteligenti ca restul laugh.png

Editat de Two

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Exista o predispozitie a oamenilor de a se inconjura cu lucruri sau fiinte frumoase. Da, putem nega asta, nu se face gaura-n cer. Oamenii bogati au resurse vaste cu care sa se intretina. Dar si asta putem nega. Cei care lucreaza in aparatul de stat, mai ales cei de pe functiile inalte sunt... voiam sa zic securisti, dar poate nu e bine sa zic ca un parlamentar trecut de 1.90 m si masiv e cam securist. Abia asta e o potentiala aberatie. Cultura DIY a cam decedat, deci ex-sportivii, ex-smecherasii anilor '90, la modul general ex-adaptatii la mediul din perioada lor de glorie pot recunoaste niste chestii simple, de common sense... sau pot sa le ignore. Exista exceptii de la orice regula, dar sunt exceptii. Cat despre santieristi, e logic ca munca fizica dezvolta musculatura. Daca mai are si o moaca simpatica, gata treaba. Asta ca aviz pentru intrebarea deja obositoare a celor ce vor femei si n-au. Cum sa le aiba ? Avand grija sa arate bine.

Cat despre urati - da, de mici au o viata mai grea, asa e legea naturii.

Editat de S.R.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Deci dupa principiul tau, e de ajuns sa arati bine ca poti fi somer, sau asistat social, ca vei avea femei numai precum Elena Udrea! Interesant!
:lol2:

Si, aratatul ala bine, cu ce il obtii si il mentii, daca esti prost si nu te duce capul sa produci nimic in afara de panica ?!

Nu te chinui sa imi raspunzi, sunt retorice intrebarile. Asadar, nu iti mai pierde timpul. :D

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Ia mai lasa tu vrajeala. Poate unii cauta raspunsuri pe bune, din alea reale, nu minciuni frumoase. Aici e pe net, merge sa spui si adevarul, nu castigi nimic lasand fraierii sa creada-n basme. Plus ca Udrea e grasa si ofilita. Tot nu ai zis cu personalitatea aia cum e treaba.

Data viitoare cand te dai destept nu mai dezbatem, acu ma fac ca n-am vazut.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Elena Udrea reprezinta femeia din ROmania??? ... e si zeita Amorului in privat sau cum??? si presedinte in devenire!!! precis va candida si pe tronul papal din Vatican!!! ... ca-i frumoasa.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Creează un cont sau autentifică-te pentru a adăuga comentariu

Trebuie să fi un membru pentru a putea lăsa un comentariu.

Creează un cont

Înregistrează-te pentru un nou cont în comunitatea nostră. Este simplu!

Înregistrează un nou cont

Autentificare

Ai deja un cont? Autentifică-te aici.

Autentifică-te acum

×