Sari la conținut
Forum Roportal
Marius973

Un strigat de ajutor pentru sapte copii orfani

Postări Recomandate

Buna ziua tuturor .

Numele meu este Alex si sunt administratorul paginii ~Zambet de copil~ de pe Facebook ( https://www.facebook.com/pages/Zambet-de-Copil/249106181868427 ) . In urma cu circa doi ani , am mai venit aici , in mijlocul d-voastra cerandu-va ajutorul pentru o fetita grav bolnava care la acel moment necesita o interventie de urgenta la o clinica de specialitate din strainatate . Cu ajutorul lui Dumnezeu si a d-voastra , oameni cu suflet din lumea intreaga , acea fetita , acum se bucura in voie de copilarie si de tot ce este frumos in jurul ei . In numele ei , va multumesc sincer !

Acum , am revenit din nou in mijlocul d-voastra cu un caz cutremurator , o drama pe care nu pot sa o descriu in cuvinte , o drama care face ca sufletele a sapte copilasi mici sa fie triste ... au cunoscut de mici , durerea si suferinta pentru ca in acest moment nu mai au cui sa-i spuna MAMA ... mama lor a decedat intr-un accident de circulatie iar acesti bieti copilasi au ramas doar in grija tatalui lor si a bunicii . Pe langa faptul ca si-au pierdut mama , acesti copilasi sunt condamnati sa sufere si datorita lipsurilor financiare ... acesti copii sunt lipsiti de cele mai elementare placeri ale copilariei ... putinele clipe fericite le vin din partea oamenilor cu inima care le mai intinde cate o mana de ajutor ...

Am venit aici , in mijlocul d-voastra cu o marea rugaminte : Daca puteti , intindeti-le o mana de ajutor acestor mici ingerasi , ajutatii sa aiba cat mai multe momente in care sa se bucure de copilarie , sa simta si ei ca sunt copii . In numele acestor minunati copilasi , eu va multumesc sincer !

O parte din povestea si dint suferinta care a pus stapanire pe sufletelele lor , o puteti gasi aici : https://sites.google.com/site/siingeriiaunevoiedeajutor/





Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Creează un cont sau autentifică-te pentru a adăuga comentariu

Trebuie să fi un membru pentru a putea lăsa un comentariu.

Creează un cont

Înregistrează-te pentru un nou cont în comunitatea nostră. Este simplu!

Înregistrează un nou cont

Autentificare

Ai deja un cont? Autentifică-te aici.

Autentifică-te acum

×